Lajme

June 28, 2021

7 Zhvilluesit më të mirë të Lojërave Crypto në Tregun e iGaming

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Industria e kazinove ka pësuar shumë transformime. Filloi në vitin 1995 kur u lançua kazinoja e parë në internet për ta bërë të gjithë përvojën e lojërave të fatit më argëtuese dhe komode. Më pas, nëntë vjet më vonë, një teknologji tjetër në formën e kazinove celulare doli në përdorim për të ndihmuar lojtarët të luanin kumar kudo dhe në çdo kohë.

7 Zhvilluesit më të mirë të Lojërave Crypto në Tregun e iGaming

Por nuk u ndal me kaq. Industria e lojërave të fatit celular ka evoluar shumë. Sot, më shumë kazino po pranojnë kriptomonedhën si një mënyrë pagese. Pra, ky artikull përmbledh ofruesit kryesorë të lojërave kripto prapa kësaj industrie me rritje të shpejtë.

Lojëra në kohë reale (RTG)

Nisur në vitin 1998, Lojëra në kohë reale është një emër i njohur në biznesin iGaming. Ky ofrues i lojërave të kazinosë në internet është i famshëm për lojërat e tij argëtuese të videove dhe mekanikun popullor Megaways. Për më tepër, BTG ofron lojëra kriptomale që mund të luhen duke përdorur Bitcoin, Dogecoin dhe Ethereum. Lojërat e tyre Bitcoin kanë grafikë të shkëlqyer, tinguj zhytës dhe norma RTP miqësore për kumarxhinjtë.

BGaming

E themeluar në vitin 2018, BGaming krenohet me ofrimin e mbi 50 video lojëra elektronike në kazino të shumta evropiane. Lojërat e tij ofrojnë grafikë me cilësi të lartë me efekte zanore argëtuese, të cilat sigurisht do të argëtojnë edhe lojtarët më të shurdhër. Është interesante se ky zhvillues me bazë në Bjellorusi është një nga pionierët e industrisë së lojërave të fatit të kriptove. Ashtu si me lojërat standarde të kazinosë, kompania fokusohet kryesisht në efektet zhytëse të zërit dhe artin e lojërave të nivelit të lartë.

SoftSwiss

SoftSwiss është një zhvillues i lojërave të kazinove në internet me rritje të shpejtë që pretendon të jetë i pari që zhvillon lojëra me kriptomonedha. Kjo kompani bjelloruse u lançua në vitin 2009 dhe sot është një nga zhvilluesit kryesorë në botën e iGaming. Aktualisht, SoftSwiss fuqizon më shumë se 300 kazino celulare me reputacion. Kompania ofron gjithashtu zgjidhje të përshtatshme për xhepin e etiketës së bardhë për t'ju ndihmuar të hapni një aplikacion për lojërat e fatit me një rrahje zemre.

Lojëra në lulëzim

Nëse ka një zonë ku Lojëra në lulëzim lulëzon, po ofron lojëra bazuar në kërkesat e klientit. Departamenti i Lojërave me porosi krijon tituj bazuar në kërkesat e lojtarëve duke ruajtur lojën e shkëlqyer. Gjithashtu, lojërat janë të mbështetura nga HTML5 për pajtueshmëri superiore ndër-platformë. Dhe sigurisht, titujt vijnë me veçori të reja, si linja pagese me shumë drejtime dhe simbole ndërvepruese.

Çdo Matrix

Nuk ka asnjë arsye pse ndonjë kazino serioze në internet nuk duhet të bashkëpunojë me këtë kompani. EveryMatrix u lançua në 2008 dhe aktualisht u ofron lojtarëve 5000+ lojëra kazino të zhvilluara nga më shumë se 100 marka. Kjo do të thotë që EveryMatrix i përmban këto lojëra kazino në kazinotë e tij Bitcoin dhe fiat-money. Përveç kësaj, ky zhvillues gjithashtu u lejon operatorëve akses në opsione të shumta bankare, duke përfshirë MasterCard, Visa, Boleto, ecoPayz, dhe më shumë.

SoftGamings

SoftGamings është një zhvillues i njohur lojërash në mesin e kazinove celulare, falë lojërave të kazinove të mbështetura nga Bitcoin. Ky zhvillues i lojërave u ofron faqeve të tij të kontraktuara të kazinove akses në 3000+ lojëra nga mbi 40 zhvillues softuerësh. Operatorët e kazinove të SoftGamings pranojnë pagesa të shumta në kriptovaluta dhe optimizojnë faqet e internetit për mbështetje shumë-gjuhëshe. Përveç kësaj, kazinotë celulare SoftGamings ofrojnë bonuse të parezistueshme dhe programe besnikërie.

Betsoft

Betsoft është një veteran në industrinë e lojërave celulare. Lojërat e tyre përdorin teknologji të klasit të lartë HTML5 të bashkuar me inovacionin më të fundit për t'u ofruar lojtarëve që të angazhojnë lojëra elektronike 3D. Kjo markë filloi udhëtimin e saj të gjatë në iOS, por aktualisht është plotësisht funksionale në Android dhe desktop. Betsoft krenohet me 150+ lojëra shumë interaktive 3D Slot dhe variante Pokeri si Heads Up Poker dhe Texas Hold'em. Ju gjithashtu mund të luani lojëra Blackjack, Ruletë, Keno dhe Lotari.

konkluzioni

Ashtu si lojtarët mendonin se kumari celular është marrëveshja e vërtetë, kazinove celulare ofrimi i lojërave të fatit në kriptovaluta tashmë janë bërë tituj. Bixhozi kripto u ofron lojtarëve anonimitet të pakrahasueshëm dhe pagesa super të shpejta. Plus, vlera aktuale e kriptovalutës është jashtëzakonisht e lartë, duke i bërë bastet e kriptomonedhave një çështje fitimprurëse. Por gjithmonë mbani mend të luani në një kazino të sigurt celular, qoftë duke përdorur monedhë fiat ose monedha dixhitale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme