Aplikacionet e kazinosë celulare ose luajtja me shfletues: cila është më e mira?

Lajme

2022-06-22

Benard Maumo

Sipas statistikave të fundit nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, 43% e lojtarëve të kazinosë zgjidhni lojërat e fatit celular në vend të lojës në desktop. Tani kjo është provë e mjaftueshme që lojtarët në mbarë botën po zgjedhin të luajnë kumar në lëvizje duke përdorur telefonat e tyre celularë mbi desktopët statikë. 

Aplikacionet e kazinosë celulare ose luajtja me shfletues: cila është më e mira?

Një nga arsyet pse lojërat e fatit celular po bëhen gjithnjë e më popullore është komoditeti. Lojtarët mund të luajnë lojërat e kazinosë në internet drejtpërdrejt në shfletimet e tyre HTML5 ose duke përdorur një aplikacion të pavarur. Por kjo nuk mjafton për t'i vënë gjërat në favor të kazinosë celulare. Pra, cilën metodë duhet të përdorni për të luajtur?

Pse lojërat e fatit celular janë të njohura

Siç u tha më parë, lojtarët tani favorizojnë lojërat e fatit në celular sesa lojërat me PC. Telefonat celularë janë bërë aq të avancuar dhe të fuqishëm saqë mund të përputhen me desktopët dhe laptopët 'mesatar' në pothuajse çdo aspekt. Sot, përdorimi i një telefoni inteligjent 200 dollarësh për të luajtur lojëra kazino celulare do t'ju japë një lojë të qetë si askush tjetër. Gjithashtu, telefonat inteligjentë të nivelit të lartë ofrojnë ekrane më të mira në të gjithë bordin. 

Me e rendesishmja, të luash në celular është shumë i përshtatshëm. Mund të luani në këto pajisje në shfletuesin e uebit ose të instaloni një aplikacion iPhone ose Android. Por prisni, kazinotë më të mira në internet si Me fat Niki ofrojnë gjithashtu aplikacione të shkarkueshme për desktop. Megjithatë, përparësia kryesore e lojës në celular është se ju mund të luani pothuajse kudo për sa kohë që ka një lidhje interneti. 

Aplikacione celulare apo shfletues në lojë?

Tani që i keni të gjitha arsyet për të luajtur në kazinotë më të mira celulare, është koha të zbuloni se cilën metodë të përdorni. 

  • Komoditeti: Kur bëhet fjalë për fleksibilitetin dhe komoditetin, aplikacionet celulare thjesht ofrojnë më shumë. Thjesht duhet të gjeni aplikacionin në Play Store ose App Store dhe ta aktivizoni aplikacionin sa herë që dëshironi të luani. Këtu nuk ka konkurs!
  • Disponueshmëria: Shumica e kazinove online i përshtatin shërbimet e tyre për shfletuesit HTML5. Si të tillë, ata nuk e shohin nevojën për të investuar në aplikacione celulare, pasi versionet në lojë janë tashmë mjaft të mira. Vini re gjithashtu se Google Play Store kufizon shpërndarjen e aplikacioneve të kazinosë me para reale në shumicën e juridiksioneve. 
  • Lojëra dhe bonuse: Ka qenë një kohë kur nuk do të gjenit disa lojëra dhe promovime të kazinosë celulare në aplikacionet e pavarura. Ju duhet të përdorni modalitetin jo miqësor të desktopit në versionin në lojë për të parë të gjitha lojërat dhe promovimet. Por kjo nuk është aty këto ditë pasi do të merrni pothuajse gjithçka në aplikacionet celulare.
  • Kursimi i hapësirës: Pavarësisht nëse përdorni një aplikacion të dedikuar kazino në celular ose PC, realiteti është se instalimi i aplikacionit do të kërkojë pak hapësirë. Anasjelltas, ju duhet vetëm një shfletues i përditësuar për të luajtur duke përdorur versionin në lojë. E thënë thjesht, nuk kërkohet shkarkim ose instalim. 

Kazinotë celulare Android kundër iPhone

Jeni të shqetësuar mes përdorimit të iPhone ose Android për të luajtur lojëra kazino celulare? Kjo është normale!. Këtu është e vërteta; nuk ka asnjë ndryshim midis lojës iPhone dhe Android. Gjithçka ka të bëjë me preferencat personale të lojtarit dhe aftësitë e telefonit të tyre. Në fund të fundit, kazinosë i duhet vetëm një shfletues HTML5 për të ekzekutuar.

Por iPhone-ët kanë një avantazh të vogël, megjithëse jo për sa i përket lojës. Siç u përmend fillimisht, Android është paksa i rreptë për aplikacionet celulare me para reale. Prandaj, mund të keni vështirësi për të gjetur një aplikacion celular Android nëse nuk shkarkoni një APK direkt nga faqja e internetit e kazinosë. Nga ana tjetër, pothuajse të gjitha aplikacionet e kazinosë celulare janë në App Store. Por në përgjithësi, të dyja pajisjet ofrojnë të njëjtën përvojë të kazinosë.

konkluzioni

Është e qartë se aplikacionet e kazinosë celulare ofrojnë më shumë liri sesa luajtja e shfletuesit. Pasi të keni konfiguruar një llogari, thjesht trokitni lehtë mbi aplikacionin sa herë që dëshironi të kapni veprimin. Por kjo është vetëm për të, pasi gjithçka tjetër është shumë e ngjashme. Pra, tani e dini pse shumica e kazinove celulare të rregulluara nuk ofrojnë aplikacione të dedikuara celulare. Nuk ka nevojë, në fakt!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme