Lajme

May 26, 2024

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

A jeni një njohës i aventurave epike dhe botëve magjepsëse? Nëse emrat Genshin Impact dhe Honkai Star Rail ju sjellin dridhje eksitimi, atëherë përgatituni për gjënë tjetër të madhe. Kuro Games po përgatitet për të hequr komunitetin e lojërave me titullin e fundit RPG, Valët gërryese. Megjithëse është ende në horizont, zhurma është e vërtetë dhe pritjet janë të larta.

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Valët gërryese nuk është thjesht një shtesë tjetër në zhanër; premton një përzierje të një narrative tërheqëse, një bote të hapur të krijuar në mënyrë të shkëlqyer dhe mekanikë luftarake që janë sa fluide aq edhe emocionuese. E cilësuar si një nga lançimet më të pritura me padurim të vitit 2024, Kuro Games e ka rregulluar mirë këtë perlë përmes testeve të gjera beta të mbyllura. Tani, ata janë të vendosur të hapin tapetin e kuq për premierën e tij globale. Shënoni kalendarët tuaj dhe vendosni alarmet tuaja; ja kur Valët gërryese do të hyjë stuhi në jetën tonë.

  • Koha e lëshimit: Ndiqeni zbulimin global të Wuthering Waves më 23 maj në orën 10:00 UTC+8 (22 maj, 19:00 PT). Mbani sytë të mbërthyer pas numërimit mbrapsht teksa nis deri në lançimin në Central Time.
  • Zonat kryesore kohore: Për ata në ET, aventura fillon në orën 22:00 të datës 22 maj.
  • Disponueshmëria e platformës: Zhytuni në botën e valëve Wuthering nëpër platforma të shumta, duke përfshirë PC dhe celular (Android, iOS). Thashethemet po qarkullojnë për një port të mundshëm të PlayStation në tubacion.
  • Detajet e regjistrimit paraprak: Kapërceni përpara duke u regjistruar paraprakisht për Wuthering Waves përmes Epic Games Store për përdoruesit e PC-ve, App Store për adhuruesit e iOS dhe Play Store për entuziastët e Android. Regjistrimi paraprak jo vetëm që siguron që loja të jetë e ngarkuar paraprakisht në pajisjen tuaj në momentin e nisjes, por gjithashtu ju drejton në një ngjarje historike të organizuar aktualisht nga Kuro Games. Kjo mundësi unike i lejon lojtarët të marrin shpërblime në lojë bazuar në numrin e përgjithshëm të regjistrimeve paraprake.

Ndërsa numërimi mbrapsht për 23 maj zvogëlohet, pritja për Valët gërryese arrin lartësinë e temperaturës. Me historinë e saj të pasur, botën e shtrirë dhe luftimin tërheqës, është gati të gërmojë trashëgiminë e saj në universin RPG. Sigurohuni që të jeni pjesë e kësaj sage epike që nga dita e parë duke u regjistruar paraprakisht dhe duke u bashkuar me komunitetin global të aventurierëve që presin me padurim të eksplorojnë valët e trazuara të kryeveprës më të fundit të Kuro Games.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme