Lajme

August 18, 2023

BGaming bën deklaratën iGaming me dy nominime për çmimet SBC 2023

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

BGaming, një ofrues i lojërave elektronike në rritje të shpejtë i lojërave elektronike të lëvizshme, ka dy arsye për t'u gëzuar kohët e fundit. Kjo ndodhi pasi kompania u nominua për të konkurruar në dy kategori në çmimet e ardhshme SBC 2023.

BGaming bën deklaratën iGaming me dy nominime për çmimet SBC 2023

Së pari, Marina Ostrovtsova, CEO në BGaming, u fut në listën e ngushtë për të konkurruar me moshatarët e saj në klasën “Lideri i Vitit”. Ky emërim është një dëshmi e qasjes së saj jokonvencionale të lidershipit. Krahas saj në këtë event do të jetë edhe algoritmi i ri i kompresimit i kompanisë i cili do të konkurrojë në kategorinë Inovacioni në celular.

Aftësitë drejtuese të Marinës si zhvillues i lojra kazino celulare janë cilësuar si "një frymë e freskët" nga Gambling Insider, duke i dhënë asaj një vend në mesin e liderëve kryesorë të vitit. Ajo beson me vendosmëri se një ekip duhet të jetë gjithmonë përpara, me një lider pas tyre, duke siguruar që ata të qëndrojnë në linjë me qëllimet e kompanisë.

Algoritmi i kompresimit i BGaming është një nga risitë më emocionuese në industrinë e lojërave celulare. Kompania thotë se kjo teknologji përshpejton kohën e ngarkimit të lojërave të saj në aplikacionet më të mira të kazinosë celulare, duke anashkaluar problemet me kufizimet e VPN dhe lidhjet e ngadalta të internetit.

Ja çfarë tha kompania për teknologjinë:

"Duke përmirësuar vazhdimisht produktet dhe shërbimet tona, ne vazhdojmë të demonstrojmë aftësitë tona teknologjike me algoritmin tonë të brendshëm për kompresimin e grafikëve të lojërave me humbje zero ose minimale të cilësisë."

Ky vit shënon përvjetorin e dhjetë të SBC Awards, një shfaqje e jashtëzakonshme çmimesh që nderon figurat kryesore në sektorin e iGaming dhe kontributet e tyre të paçmueshme. Përzgjedhja e zhvilluesi i softuerit në dy nominime është një tjetër kujtesë e kontributeve të saj të vlefshme në industri.

Çmimet do të jepen në ditën e fundit të Samitit SBC në Barcelonë më 21 shtator 2023. BGaming u ka premtuar vizitorëve se do të ekspozojë në stendën e saj në këtë ngjarje.

Nominimet e BGaming në SBC Awards 2023 pasojnë një dalje të suksesshme në CasinoBeats Game Developer Awards 2023 në Maj. Kompania fitoi dy kategori konkurruese gjatë ngjarjes, duke përfshirë Slot to Watch 2023 dhe Game Music Soundtrack.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme