Lajme

August 28, 2023

BGaming dhe Marrëveshja për përmbajtjen e nënshkruar nga Casimba Gaming

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

BGaming, një furnizues kryesor i lojërave elektronike për celular dhe lojërave të kazinosë, ka nënshkruar një marrëveshje përmbajtjeje me Casimba Gaming. Marrëveshja synon të rrisë përzgjedhjen e zhvilluesit të lojërave të kazinosë celulare të ofruara nga sipërmarrja e re e përbashkët.

BGaming dhe Marrëveshja për përmbajtjen e nënshkruar nga Casimba Gaming

Casimba Gaming ofron një zgjidhje B2B të përqendruar te klientët përmes një platforme të grumbullimit të përmbajtjes që po zgjerohet me shpejtësi. Kompania ka demonstruar aftësi solide të marketingut, të dhënave, dizajnit dhe zhvillimit në drejtimin e markave fitimprurëse të kazinove celulare B2C. Casimba Gaming u krijua pas një bashkimi të kohëve të fundit midis Markor Technology (furnizuesi i platformës) dhe Whitezip (firma e marketingut dhe zhvillimit të softuerit).

Duke u bashkuar me BGaming, Casimba Gaming do të inkorporojë portofolin prej më shumë se 100 lojra kazino celulare nga studio e lojërave e vlerësuar me çmime. Marrëveshja përfshin lojëra të njohura si Gemhalla, një slot celular i mitologjisë norvegjeze dhe Limbo XY, një lojë unike kripto kazino.

Nëpërmjet partneritetit, Casimba Gaming do të jetë në gjendje të adresojë kërkesën në rritje për një përvojë të nivelit të lartë të lojërave nga partneri i saj aplikacionet e kazinosë celulare. Marrëveshja do të ndihmojë gjithashtu kompaninë të vendoset më tej si një markë lider në industrinë e lojërave.

BGaming kohët e fundit ka pasur sukses të jashtëzakonshëm, duke çuar në dy nominime në SBC Awards 2023. Në korrik, kompania njoftoi Certifikimi spanjoll pas marrjes së dritës jeshile nga BMM TestLabs. Para kësaj, në maj, zhvilluesi i softuerit mori dy çmime në çmimet prestigjioze CasinoBeats Game Developer Awards 2023.

Duke komentuar marrëveshjen e Casimba Gaming, Olga Levshina, Shefja e Shitjeve në BGaming, deklaroi: 

"Ne jemi të kënaqur që punojmë me Casimba Gaming, të cilët janë një klient kaq i rëndësishëm dhe domethënës për ne. Ne kemi besim se ky partneritet do të forcojë praninë tonë në tregjet kryesore, duke përfshirë Evropën dhe Kanadanë, ndërsa ofruesi vazhdon trajektoren e tij të rritjes."

Nga ana e tyre, Lavina Karlsson, Drejtore e B2B në Casimba Gaming, tha:

"Duke u bashkuar me ofrues të njohur softuerësh si BGaming, shërbimi ynë i grumbullimit fiton aftësinë për të ofruar një nivel të lartë diversiteti dhe inovacioni, duke u kujdesur për interesat e operatorëve dhe lojtarëve njësoj. Kontributi i BGaming mund të vërehet në përzgjedhjen e madhe të përdoruesve- lojëra elektronike miqësore, të optimizuara për celular dhe lojëra me temë kripto-kazino, të cilat tani mund t'i shtrijmë tek partnerët tanë të kazinosë në të ardhmen."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme