BGaming dhe Marrëveshja për përmbajtjen e nënshkruar nga Casimba Gaming

Lajme

2023-08-28

Benard Maumo

BGaming, një furnizues kryesor i lojërave elektronike për celular dhe lojërave të kazinosë, ka nënshkruar një marrëveshje përmbajtjeje me Casimba Gaming. Marrëveshja synon të rrisë përzgjedhjen e zhvilluesit të lojërave të kazinosë celulare të ofruara nga sipërmarrja e re e përbashkët.

BGaming dhe Marrëveshja për përmbajtjen e nënshkruar nga Casimba Gaming

Casimba Gaming ofron një zgjidhje B2B të përqendruar te klientët përmes një platforme të grumbullimit të përmbajtjes që po zgjerohet me shpejtësi. Kompania ka demonstruar aftësi solide të marketingut, të dhënave, dizajnit dhe zhvillimit në drejtimin e markave fitimprurëse të kazinove celulare B2C. Casimba Gaming u krijua pas një bashkimi të kohëve të fundit midis Markor Technology (furnizuesi i platformës) dhe Whitezip (firma e marketingut dhe zhvillimit të softuerit).

Duke u bashkuar me BGaming, Casimba Gaming do të inkorporojë portofolin prej më shumë se 100 lojra kazino celulare nga studio e lojërave e vlerësuar me çmime. Marrëveshja përfshin lojëra të njohura si Gemhalla, një slot celular i mitologjisë norvegjeze dhe Limbo XY, një lojë unike kripto kazino.

Nëpërmjet partneritetit, Casimba Gaming do të jetë në gjendje të adresojë kërkesën në rritje për një përvojë të nivelit të lartë të lojërave nga partneri i saj aplikacionet e kazinosë celulare. Marrëveshja do të ndihmojë gjithashtu kompaninë të vendoset më tej si një markë lider në industrinë e lojërave.

BGaming kohët e fundit ka pasur sukses të jashtëzakonshëm, duke çuar në dy nominime në SBC Awards 2023. Në korrik, kompania njoftoi Certifikimi spanjoll pas marrjes së dritës jeshile nga BMM TestLabs. Para kësaj, në maj, zhvilluesi i softuerit mori dy çmime në çmimet prestigjioze CasinoBeats Game Developer Awards 2023.

Duke komentuar marrëveshjen e Casimba Gaming, Olga Levshina, Shefja e Shitjeve në BGaming, deklaroi: 

"Ne jemi të kënaqur që punojmë me Casimba Gaming, të cilët janë një klient kaq i rëndësishëm dhe domethënës për ne. Ne kemi besim se ky partneritet do të forcojë praninë tonë në tregjet kryesore, duke përfshirë Evropën dhe Kanadanë, ndërsa ofruesi vazhdon trajektoren e tij të rritjes."

Nga ana e tyre, Lavina Karlsson, Drejtore e B2B në Casimba Gaming, tha:

"Duke u bashkuar me ofrues të njohur softuerësh si BGaming, shërbimi ynë i grumbullimit fiton aftësinë për të ofruar një nivel të lartë diversiteti dhe inovacioni, duke u kujdesur për interesat e operatorëve dhe lojtarëve njësoj. Kontributi i BGaming mund të vërehet në përzgjedhjen e madhe të përdoruesve- lojëra elektronike miqësore, të optimizuara për celular dhe lojëra me temë kripto-kazino, të cilat tani mund t'i shtrijmë tek partnerët tanë të kazinosë në të ardhmen."

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme