Fillimi në një kazino celulare

Lajme

2020-10-16

Fillimi i kazinove në internet bëri të mundur që të luani lojëra të tilla si lojëra tavoline dhe lojëra elektronike nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Megjithatë, kazinotë celulare i kanë çuar gjërat në një nivel tjetër. Me kazinotë celulare, ju keni akses në të gjitha lojërat e kazinosë kudo dhe në çdo kohë. Pra, përpara se të shkarkoni aplikacionin e kazinosë në telefonin tuaj Android ose iOS, le të zbulojmë së pari bazat e lojërave celulare.

Fillimi në një kazino celulare

Si të filloni në kazinotë celulare?

Megjithëse iOS dhe Android OS janë platformat më të njohura të lojërave celulare, ju gjithashtu mund të luani kazino celulare në një ton pajisjesh të ndryshme. Kumarxhinjtë mund të bastojnë në iPad, Blackberry dhe Windows Mobile. Kur përdorni një uebsajt të kazinosë celulare, ai zbulon automatikisht platformën celulare që po përdorni. Më pas, do të shihni një version të personalizuar me lojëra që transmetohen drejtpërdrejt në pajisjen tuaj. Thënë kështu, është thelbësore të siguroheni që të keni lidhje 4G, 3G ose Wi-Fi për të shijuar një përvojë të qetë të lojërave celulare. Ju gjithashtu mund të regjistroheni drejtpërdrejt në faqen kryesore të kazinosë celulare ose në aplikacionin e dedikuar. Sipas mendimit tim, përdorimi i aplikacionit të dedikuar është një opsion i mirë sepse ka të ngjarë të merrni një bonus shkarkimi me shumicën e kazinove celularë.

Lojërat e kazinosë celulare

Kazinotë më të mira celulare ofrojnë aplikacione dhe sajte me lojëra të personalizuara për lojtarët që janë gjithmonë në lëvizje. Tani është e thjeshtë të luani letra ose të hidhni zare për para të vërteta kur jeni jashtë dhe rreth e rrotull. Është interesante se mund të provoni dorën tuaj në një kazino celulare duke përdorur versionin demo përpara se të kryeni para të vërteta.

Këtu është një listë e disa lojërave të njohura të kazinosë celulare për t'u pritur:

 • Blackjack

 • Ruletë

 • Slots - Kategoria më e njohur e lojërave celulare

 • Video poker

 • Keno

 • Faro

 • Bakarat

 • Virtual letra gërvishtëse

  Metodat e pagesës në kazinotë celulare

  Numri i mënyrave të disponueshme të pagesës dhe siguria në një kazino duhet të përcaktojë nëse regjistroheni apo jo. Kështu që hulumtoni tërësisht për të ditur se çfarë është e disponueshme dhe nëse kazino ofron siguri të shkallës financiare 128-bit. Faqja kryesore e internetit duhet gjithashtu të funksionojë me një protokoll https për sigurinë maksimale të detajeve financiare dhe personale.

  Sot, shumica e kazinove celularë ofrojnë mënyra pagese, të tilla si:

 • VIZA /MasterCard

 • Kartat e Debitit

 • Debitim Direkt

 • Neteller

 • Skrill

 • PayPal

 • Transfertë bankare me tel

 • Dhe shumë të tjera Gjithashtu, është jetike të siguroheni që të zgjidhni një kazino të licencuar. Disa organe të njohura të licencimit përfshijnë Komisionin e Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Autoritetin e Lojërave të Maltës dhe Komisionin Kanadez të Lojërave Kahnawake. Bastorët në Mbretërinë e Bashkuar duhet të kenë parasysh se ndalimi i kartës së kreditit i pengon ata të përdorin kartat e tyre të kreditit për të luajtur kumar.

  Pse duhet të merrni parasysh kazinotë celulare

  Kazinotë celulare u ofrojnë bastorëve mundësi të pafundme. Nëse keni një lidhje të qëndrueshme interneti, vendndodhja juaj nuk ka as rëndësi. Pra, nëse jeni duke pritur në një radhë supermarketi ose duke udhëtuar në një tren, mund të shijoni lojërat e preferuara të kazinosë dhe të fitoni në lëvizje. Më poshtë është një përmbledhje e shpejtë e asaj që dëshironi të fitoni: Shumëllojshmëri opsionesh pagese - Ashtu si kazinotë në internet, kazinotë celulare ofrojnë opsione të shumta pagese. Përdoruesit mund të financojnë llogaritë e tyre të kazinosë nga kuletat e tyre celulare, duke siguruar depozita të menjëhershme dhe më shumë kohë loje. Disponueshmëri e lehtë - Lojërat e kazinosë celulare ofrohen në shumicën e telefonave inteligjentë ose tabletëve. Ju mund të përdorni lojërat e kazinosë duke përdorur një aplikacion të dedikuar ose në një shfletues uebi. Siguria - Në krahasim me sistemet operative të desktopit, platformat celulare kanë veçori të avancuara sigurie. Kjo i bën kazinotë celulare më të sigurta nga hakerat. Shpërblime të mëdha - Kazino celulare është një koncept që është ende në rritje. Prandaj, shumica e kazinove celularë ofrojnë shpërblime shtesë për lojtarët e rinj. Disa madje ofrojnë rrotullime falas ose para bonus vetëm për shkarkimin e aplikacioneve të tyre.

konkluzioni

Të luash lojëra kazino celulare është po aq emocionuese sa të luash në një kazino me tulla dhe llaç. Por nëse doni të jeni të suksesshëm, sigurohuni që të kontrolloni licencimin, lojërat e disponueshme, metodat e tërheqjes dhe sigurisht, vlerësimet e klientëve. Në përgjithësi, lojërat celulare janë e ardhmja.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme