Lajme

March 23, 2022

Gati për Dramën e Krimit në Knight Rider nga NetEnt?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

NetEnt ende nuk është rikthyer në veprim në vitin 2022. Por kjo do të ndryshojë më 24 shkurt, pas lançimit të Knight Rider plot aksion. Ky slot celular do t'ju kthejë në ditët e mira të vjetra të serialit legjendar televiziv 1982, ku i plagosuri Michael Knight merr luftën me kriminelët e rrezikshëm. Natyrisht, shfaqet edhe makina e tij e pashkatërrueshme me AI, KITT. Pra, shtrëngoj për veprim!

Gati për Dramën e Krimit në Knight Rider nga NetEnt?

Përmbledhje e lojërave elektronike Knight Rider

Kur të ndizni për herë të parë këtë lojë, do të dëgjoni kolonën zanore të serialit televiziv Knight Rider, i cili krijon menjëherë humorin. Tani, nëse jeni nga vitet '80 të arta, do ta vlerësoni shumë atë NetEnt dhe Universal City Studios kanë bërë këtu.

Duke ecur shpejt përpara, veprimi ndodh në një rrjet lojërash 5x4 me deri në 26 linja pagese fikse. Lojtarët duhet të përputhen me të paktën tre ikona të ngjashme duke filluar nga bobina më e majtë për të krijuar një kombinim fitues. Gjithashtu, vetëm kombinimi fitues më i lartë në linjën e pagesës paguhet.

Duke folur për simbolet, kartat mbretërore A deri në 10 janë simbolet me pagesë të ulët, duke i shpërblyer lojtarët 0,15 deri në 1,5 herë të aksioneve për të paktën tre. Nga ana tjetër, ikonat premium janë ora e radios, timoni, kamioni, vizualizuesi audio dhe Michael Knight. Vetë heroi është ikona me vlerë të lartë që jep 1, 2 ose 4 herë aksionin.

Simbolet nuk ndalen me kaq. Super-makina fluturuese e Michael Knight që mund të djegë gomë është Wild. KITT zëvendëson të gjitha simbolet standarde kur shfaqet. Logoja e Knight Rider është shpërndarje për të shkaktuar rrotullime falas, siç do ta shihni më vonë. Një tjetër gjë, ikona Knight (kali i artë) shfaqet vetëm në lojërat bonus.

Karakteristikat e bonusit të slotit

Knight Rider nga NetEnt nuk është një çështje barebones në asnjë mënyrë. Ai përmban një sërë veçorish bonus për ta bërë lojën më argëtuese dhe shpërblyese. Si fillim, mund të aktivizoni funksionin Walking Multiplier Wilds sa herë që godet simboli wild. Është interesante se simboli i egër ka të njëjtën vlerë shumëzuese si mbështjellja në të cilën ulet. 

Për shembull, nëse tokat e egra në bobinën 3, ju merrni një shumëzues 3x. Por kjo nuk është e gjitha. Shumëzuesi lëviz një pozicion të vetëm majtas në çdo rrotullim, duke rritur vlerën e shumëzuesit në përputhje me rrethanat. 

Pastaj, ekziston veçoria Turbo Boost, e cila mund të aktivizohet rastësisht gjatë lojës kryesore. Kur aktivizohet kjo veçori, ju mund të merrni 3 ose 4 të rastësishme Walking Multiplier Wilds në bobina. 

Më në fund, lojtarët mund të vendosin të paktën 3 simbole shpërndarjeje në rrotullat 2, 3 dhe 4 për të aktivizuar 10 Rrotullime falas. Përveç kësaj, ju mund të ngjiteni në një nivel kur shfaqen tre simbole Knight gjatë kësaj loje. Në këmbim, ju merrni dy rrotullime shtesë bonus. Për më tepër, ju merrni 1, 2 dhe 3 Walking Multiplier Wilds kur kaloni në Nivelin 2, 3 dhe 4, respektivisht. Nuk mund të jetë më mirë se kjo!

Varianca, RTP dhe Kufijtë e Bastit

Sipas zhvilluesit, Knight Rider është një lojë shumë e paqëndrueshme. Kjo do të thotë se fitoret mund të jenë të mira, edhe pse larg dhe të gjerë. Por Knight Rider ka një RTP 96,07% për të kompensuar këtë goditje. Kjo është pak më shumë se standardi i industrisë 96%.

Nga pikëpamja e basteve, ju mund t'i rrëzoni kriminelët e pashpirt me vetëm 0,20 dollarë dhe deri në 40 dollarë. Duke marrë parasysh që loja ka një çmim jackpot prej 7,000x, kjo mund të nënkuptojë një shumë që ndryshon jetën për lojtarët e guximshëm.

Knight Rider Vlerësimi Përfundimtar

Knight Rider ka të gjitha shenjat dalluese të një loje NetEnt. Historia është e mirëmenduar dhe shumë shpërblyese për lojtarët e duruar. Është një slot me temë filmi që ndjek hapat e slotit të frikshëm Frankenstein dhe lojës aventureske Jumanji nga i njëjti zhvillues. Knight Rider është aktualisht në dispozicion për të luajtur në kazinotë më të mira celulare.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme