Heqja e miteve të njohura të kazinove celularë në internet

Lajme

2022-01-06

Katrin Becker

Ka një kamion me mite dhe keqkuptime rreth duke luajtur në kazino celulare në internet. Por ndërsa lojtarët dembelë i blejnë këto argumente të pabaza pa një mendim të dytë, lojtarët e zgjuar bëjnë pak kërkime së pari.

Heqja e miteve të njohura të kazinove celularë në internet

Në fund të këtij leximi 2-minutësh, do të dini se shumica e këtyre gënjeshtrave të lojërave të fatit përhapen nga lojtarë të pakënaqur që nuk dëshirojnë t'i lodhin për fitoret e tyre.

Miti numër 1. Lojërat e kazinosë celulare janë të manipuluara

Ky është me të vërtetë miti më i përhapur dhe më i besueshëm i lojërave të fatit në internet sot. Do të dëgjoni disa lojtarë dhe blogje që thonë se fitoni në kazinotë më të mira celulare është e pamundur sepse rezultati është i shtrembër. Vërtet?

E vërteta është se lojërat e kazinosë celulare janë 100% të drejta nëse nuk jeni duke luajtur në një kazino mashtruese. Shpesh, kazinotë përdorin RNG (Random Number Generator) për të përpunuar miliarda rezultate në sekondë edhe kur loja është e fjetur. Gjithashtu, kazinotë më të besueshme celulare në internet testohen për drejtësi nga kompani si iTech Labs dhe eCOGRA. Pra, gjeni një kazino të besueshme dhe argëtohuni.

Miti numër 2. Kazinotë nuk i pëlqejnë fituesit

Këtu është një tjetër mit që ia vlen të zbulohet. Disa lojtarë pretendojnë se lojërat e kazinosë celulare mund të ngrijnë gjatë një serie të nxehtë fitimesh. Disa nga këta lojtarë madje thonë se kazinotë do të përjashtojnë lojtarët që fitojnë shumë. 

Por ky artikull kërkon të ndryshojë. Kazinoja pezullon një llogari vetëm nëse një lojtar shkel kushtet e marrëveshjes. Nuk prisni të shkëmbeni kontakte në dhomën e tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe të vazhdoni të luani, apo jo? Përveç kësaj, lojtarët që ankohen për ngrirjen e lojërave zakonisht kanë probleme me lidhjen e internetit. Ndërsa kjo mund të ndodhë ende, është shumë e pazakontë. 

Miti numër 3. Ka orë të mira dhe të këqija bastesh

Puna është se çdo kohë është duke fituar ose humbur kohë në kazino. Me siguri duhet të keni dëgjuar disa lojtarë të thonë se kazinoja relakson sistemin e saj të basteve gjatë orëve të caktuara. Ndërsa ky mund të jetë një arsyetim i vlefshëm për bonuse dhe promovime, ai kurrë nuk zbatohet për të fituar dhe humbur.

Siç u tha më herët, kazinotë përdorin softuerin RNG për të gjeneruar rezultate sa herë që luani. Ky program i bën rezultatet krejtësisht të paparashikueshme. Prandaj, nëse fitoni më shumë në mëngjes këtë javë, nuk do të thotë që javën tjetër do të jetë i njëjti rast. 

Miti numër 4. Sistemet e lojërave të fatit funksionojnë

Nëse jeni një lojtar pokeri ose blackjack, atëherë ky mit mund të mos tingëllojë aq mirë. Kjo sepse këto lojëra të fatit kërkojnë aftësi dhe strategji për të fituar. Për shembull, numërimi i kartave ka dëshmuar herë pas here se është një strategji efektive blackjack. Por edhe në këtë rast, a funksionojnë këto sisteme në afat të gjatë?

Lexo me kujdes! Sa herë që luani në kazino, jeni në disavantazh. Me fjalë të tjera, avantazhi i shtëpisë do t'ju arrijë gjithmonë, pavarësisht nga sistemi i basteve që përdorni. Duke mbetur me shembullin e blackjack-ut më lart, numërimi i kartave bën një punë të jashtëzakonshme duke reduktuar skajin e shtëpisë në më pak se 1%. Por kjo normë është ende mjaft e mirë për t'ju bërë të humbni shumicën e basteve në shtëpi.

Miti numër 5. Kumari celular është i mërzitshëm

A ka ndonjë element të së vërtetës këtu? Epo, nëse nuk po luani lojërat e gabuara. Lojtarët që e pëlqejnë atë në kazinotë tokësore gjithmonë do të mburren për mënyrën se si kanë kaluar kohën e jetës së tyre. Realiteti është se ata mund të bëjnë miq të rinj, të mësojnë strategji të reja, të pinë disa pije, e kështu me radhë.

Por kazinotë e lëvizshme po arrijnë përmes lojërave të drejtpërdrejta të tregtarëve të transmetuar në kohë reale nga studiot reale. Lojërat e zakonshme live përfshijnë ruletin, blackjack, baccarat, craps, sic bo dhe shumë të tjera. Është interesante që zhvilluesit e lojërave si Evolution kanë filluar gjithashtu të përfshijnë teknologjinë VR (Realiteti Virtual) në lojëra të drejtpërdrejta si Gonzo's Quest Treasure Hunt. 

konkluzioni

Deri në këtë pikë, duhet të jeni në gjendje të ndani mitet nga faktet ndërsa luani në internet. Mos harroni se kumari është një proces mësimi. Do të përfundoni duke mësuar strategji dhe sisteme të reja ndërsa vazhdoni të luani. Argëtohu, apo jo?

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme