Lajme

July 1, 2022

Intouch Games bashkohet me programin popullor të mundësuar nga Relax

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Duke luajtur në mënyrën më të mirë Relaksoni kazinotë e lojërave ekspozon lojtarët e kazinove celularë ndaj zhvilluesve të lojërave "creme de la crème". Më 1 mars 2022, Relax njoftoi se një tjetër grumbullues i përmbajtjes iGaming, Intouch Games, do t'i bashkohet programit të tij ikonik Powered by Relax. Pas kësaj lëvizjeje, ky zhvillues progresiv i lojërave të lojërave elektronike tani do të integrohet në kazinoja më e mirë celulare Relax Gaming.

Aftësi të pakrahasueshme teknike dhe shpejtësi në treg

Marrëveshja e re do të shihet Relax Gaming integrojë titujt me performancën më të mirë të grumbulluesit të përmbajtjes me bazë në Mbretërinë e Bashkuar në kazinotë celulare partnere. Vlen të përmendet se titujt e Intouch Games janë provuar dhe testuar në faqet e saj B2C përpara shpërndarjes. Në këtë mënyrë, lojtarët e kazinosë celularë gëzojnë vetëm titujt më të mirë nga zhvilluesi. 

Ndërkohë, marrëveshja do të bëjë që Intouch Games të gëzojë aftësi dhe shpejtësi të pashoqe teknike në treg nga platforma Powered by Relax. Lojëra si Fishin for Wins, Money Grows on Trees dhe Big 7 Slots tani do të jenë pjesë e rrjetit të gjerë të shpërndarjes Powered by Relax. Ky rrjet përmban operatorë kryesorë në tregjet e rregulluara evropiane.

Studio të tjera të shtuara së fundmi në platformën Powered by Relax përfshijnë Spadegaming, Spribe dhe Spinmatic. Kjo përputhet me ambicien e Relax Gaming për të ofruar zgjedhjet më të ndryshme të lojërave si për lojtarët ashtu edhe për operatorët. 

Deklarata Zyrtare

Në deklaratën për shtyp të Relax, shefi i produkteve të kompanisë, Simon Hammon, tha se Relax është i kënaqur të shtojë Intouch Games në grup. Ai tha se grumbulluesi i përmbajtjes ka kaq shumë përvojë si zhvillues lojërash dhe studio, duke i bërë ata partnerët më të mirë të Powerd by Relax. Për ta përmbledhur, Hammon tha se marrëveshja do të rriste profilin e industrisë së Relax dhe do t'i lejonte kompanisë të shpërndajë përmbajtjen më të mirë që ekziston.

Nga ana e tyre, Shefi Global i Tregtisë në Intouch, Charles Mott, tha se ata zgjodhën Relax Gaming për shkak të mbulimit të gjerë që u lejojnë atyre. Ai vazhdoi se programi Powered by Relax ka disa nga kazinotë më të mira celulare në treg dhe ka qenë jashtëzakonisht e lehtë për t'u integruar. Mott e përfundoi atë duke thënë se Intouch e sheh Relax si partnerin e përsosur për ta shtyrë kompaninë në nivele të reja.

Relax Gaming është një grumbullues i përmbajtjes iGaming i vlerësuar me çmime me disa nga portofolet më të ndryshme dhe argëtuese të lojërave. Biblioteka e tyre e gjerë përmban tituj me performancë të lartë, duke përfshirë lojëra elektronike nga studiot e lojërave të palëve të treta të zgjedhura vetë. Disa tituj shumë të dashur në faqet më të mira të kazinosë celulare Relax Gaming përfshijnë Money Train, Temple Tumble dhe Snake Arena. 

Zgjerimi i Relax Gaming 2022 vazhdon

Relax filloi vitin 2022 me veshje të lartë. Në janar, kompania nënshkroi një marrëveshje me GAN, një grumbullues popullor iGaming, për të shpërndarë tituj nga Silverback Gaming. Lëvizja vjen e nxehtë pas blerjes nga GAN të Silverback Gaming në dhjetor të vitit të kaluar. Blerja do të thotë që GAN aktualisht zotëron të gjithë përmbajtjen nga studiot e lojërave. 

Më pas, në shkurt, Spribe, një zhvillues inovativ i lojërave të kazinosë celulare, iu bashkua platformës Powered by Relax për të ofruar titujt e saj. Spribe është më i njohur për lojërat e tij arcade me cilësi të lartë si Aviator, të njohura në mesin e lojtarëve të Gjeneratës Z dhe Y. Spribe është akredituar nga UKGC dhe MGA, duke lejuar Relax të furnizojë lojërat e studios për kazinotë me performancë të lartë.

Me shpejtësi deri në 31 Mars, Relax Gaming njoftoi hyrjen e saj në tregun e ri të rregulluar të lojërave të fatit Ontario. Ky veprim është një moment historik i rëndësishëm, duke pasur parasysh se Ontario ka një potencial të jashtëzakonshëm rritjeje të iGaming. Provinca kanadeze pritet të jetë një nga tregjet më të mëdha të iGaming në Amerikën e Veriut. Për më tepër, zgjerimi kanadez do të nxisë synimet e Relax për të dominuar skenën e Amerikës së Veriut. Relax do të debutojë me mbi 130 tituj nëpër kazino të shumta celulare.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme