Lajme

July 8, 2021

Kërkoni Çmimin për Shpatën dhe Slotin Magjik të Videos nga Fugaso

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Më 29 Prill 2021, Fugaso, i famshëm për lëshimin e disa prej lojërave më të mira të kazinosë celulare, publikoi The Sword and the Magic. Ky slot argëtues në internet përmban një temë të kështjellës, ku lojtarët duhet të pushtojnë kurorën duke shënuar çmime të mëdha. Pra, vazhdoni të lexoni për të zbuluar misterin pas kësaj përvoje emocionuese të lojërave.

Kërkoni Çmimin për Shpatën dhe Slotin Magjik të Videos nga Fugaso

Vështrim i përgjithshëm i slotit

I vendosur në sallën madhështore të një kështjelle, Shpata dhe Magjia ndodh në një rrjet lojërash 5x4 me deri në 75 linja aktive pagese. Qëllimi kryesor është të shënoni sa më shumë rrotullime bonus dhe të merrni fitimet e larta në pritje. Pasi të keni marrë tre rrotullime falas, ju mund të sulmoni kështjellën me kurorën rrezatuese, kupën e artë dhe një kalë përrallor duke e bërë të qetë të pushtoni princeshën.

Thënë kështu, Mbreti dhe Mbretëresha janë simbolet premium, me Kështjellën, Kupën, Kurorën, Mburojën dhe Njëbrirëshën si ato me pagesë mesatare. Tre logot unike, duke përfshirë Wild, Bonus dhe Purple ORB, mund të shfaqen rastësisht në bobina. Dhe si zakonisht, Wild zëvendëson të gjitha ikonat përveç simbolit Bonus.

The Sword and the Magic është një slot video i bazuar në HTML5. Kështu, loja është e përputhshme me kazinonë tuaj të preferuar celular ose kazino desktop.

Karakteristikat e lojës

Ka shumë veçori në lojë në The Sword and the Magic për të maksimizuar potencialin tuaj fitues. Ato përfshijnë:

Rrotullime falas

Kalorësi (Simboli i Bonusit) mund të shfaqet rastësisht në linjën e pagesës. Si rezultat, ulja e tre deri në pesë prej tyre mund të shkaktojë raundet e mëposhtme të rrotullimeve falas:

  • Landing four Knights i lejon lojtarët të marrin shtatë Wilds aktive dhe 15 rrotullime falas. Përndryshe, ju mund të merrni katër simbole dinamike Wild dhe 45 raunde rrotullimi falas.

  • Marrja e katër Knights ju lejon të zgjidhni midis shtatë Wilds aktive dhe 10 rrotullime falas. Ose, mund të merrni 4 Wilds dhe 30 rrotullime falas.

  • Goditja e tre Knights i lejon lojtarët të pretendojnë shtatë Wilds aktive dhe pesë rrotullime falas. Ju gjithashtu mund të merrni katër Wilds dinamike ose 15 rrotullime falas.

  • Vini re se numri i Wilds dinamike mund të ndryshojë rastësisht pozicionet gjatë raundeve të rrotullimeve të bonusit. Gjithashtu, Wilds mund të vijë me vlera shumëzuese 2x. Me fjalë të tjera, funksioni është i ri-aktivizueshëm.

Vlera e shpatës

Siç u tha më parë, mbledhja e shumë rrotullimeve në lojën bazë është jetike. Në këtë rast, funksioni Sword aktivizohet pasi të keni përfunduar një grup prej dhjetë raundesh. Përveç krijimit të një kombinimi të ri pagese, ju mund të merrni edhe Orbs Purple. Ky simbol ngarkon Shpatën në të majtë të ekranit. Do të shihni matësin e karikimit në anën e djathtë të ekranit. Më pas, një raund falas do të aktivizohet pasi të keni përfunduar dhjetë rrotullime.

Paqëndrueshmëria e lojës, RTP dhe kufijtë e basteve

Para së gjithash, sloti i videos The Sword and the Magic ka paqëndrueshmëri të nivelit të mesëm. Kështu, lojtarët nuk duhet të presin të fitojnë shumicën e kohës kur vendosin një bast. Por kur e bëni këtë, shuma mund të jetë e mirë. Sa i përket RTP, loja shënon rezultate mbi mesataren me një normë 96.5%.

Sa i përket kufijve të basteve, ato variojnë nga 0,25 dollarë në 50 dollarë. Gjithashtu, shuma maksimale e fitueshme është 2,000x e aksionit tuaj fillestar. Edhe pse kjo shumë nuk është shumë, ju keni ende një shans për të rrëmbyer një shumë prej 100,000 dollarësh me shumën maksimale të bastit. Për më tepër, ka katër vlera monedhash dhe dhjetë nivele bastesh për të zgjedhur.

Vlerësimi Përfundimtar

Në përgjithësi, The Sword and the Magic është një lojë mjaft e mirë në krahasim me lojëra elektronike të tjera në internet të lëshuara këtë vit. Loja është e shpejtë, tërheqëse dhe shpërblyese, me grafikë dhe muzikë që përputhen për të vazhduar gjërat. Sidoqoftë, vlerësimi i paqëndrueshmërisë mesatare mund të kërkojë pak durim gjatë seancave të basteve. Pra, përgatitni një bankroll dhe prisni për momentet fituese.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme