Karakteristikat kryesore dhe konsideratat e portofolit elektronik më të mirë të bixhozit

Lajme

2022-01-16

Katrin Becker

Është praktikisht e pamundur të mos gjesh tre ose katër zgjidhje për portofolin elektronik kazinotë më të mira celulare. Kjo mënyrë pagese vlerësohet për thjeshtësinë dhe komoditetin e saj. Por me kaq shumë opsione atje, duke zgjedhur një zgjidhje pagese në kazinoja më e mirë e portofolit elektronik nuk është filxhani i çajit të të gjithëve. Pra, uluni fort ndërsa ky udhëzues ju udhëzon në të gjitha minimumet e pakalueshme për të kërkuar nga një portofol elektronik kumari.

Karakteristikat kryesore dhe konsideratat e portofolit elektronik më të mirë të bixhozit

Çfarë janë kuletat elektronike?

Në gjuhë të thjeshtë, kuletat elektronike ose kuletat elektronike janë zgjidhje pagese online. Ato i lejojnë njerëzit të marrin, dërgojnë dhe kursejnë para pa shkelur në bankë. Në një skenar tipik, ju thjesht bashkëngjitni kartën tuaj bankare dhe transferoni çdo shumë që dëshironi të ndani. 

Me këtë në mendje, ka shumë opsione të portofolit elektronik për të zgjedhur këto ditë. Por më të zakonshmet janë PayPal, Neteller dhe Skrill. Emra të tjerë të dukshëm përfshijnë Payoneer, Paysafecard, ProPay, Stripe dhe shumë të tjerë. Truku është të zgjidhni një opsion të portofolit elektronik që funksionon për ju, siç do ta zbuloni. 

Zgjedhja e portofolit elektronik më të mirë të lojërave të fatit

Zgjedhja e një portofoli elektronik mund të jetë një çështje e lodhshme nëse jeni ende fillestar me këtë zgjidhje pagese. Për fat të mirë, ju mund të zgjidhni lehtësisht opsionet më të mira me këto kritere:

Mbrojtje dhe siguri

Depozitimi ose tërheqja e parave të gatshme nga kazinotë më të mira celulare duhet të bëhet përmes kanaleve të sigurta dhe të sigurta. Pra, sigurohuni që një portofol elektronik të jetë plotësisht i licencuar për të ofruar shërbime financiare. PayPal, për shembull, është i licencuar në të gjitha shtetet e SHBA dhe Evropë. Nga ana tjetër, Neteller rregullohet nga FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiare). Nuk i lini asgjë rastësisë për sa i përket licencimit.

Jo vetëm kaq, portofoli më i mirë elektronik duhet të jetë i koduar SSL për të parandaluar çdo shkelje të të dhënave gjatë transaksioneve në internet. Sigurojeni këtë duke kontrolluar nëse faqja e internetit ka një shenjë "kyçje" dhe fillon me HTTPS. Dhe nëse është e mundur, ofruesi i shërbimit të pagesave duhet të përdorë verifikimin me 2 hapa për të shtuar një shtresë tjetër vërtetimi. 

Monedhat e mbështetura

Mos e injoroni këtë aspekt kritik por jetik të lojërave të fatit me portofolin elektronik. Një portofol elektronik që ofron vetëm një pjesë të vogël të monedhave fiat është një zonë e ndaluar. Zgjidhja e pagesës duhet të mbështesë monedha të tjera përveç opsioneve të njohura si USD, Euro, CAD dhe Pound. Kjo mund të jetë e dobishme, veçanërisht nëse ju pëlqen të luani në kazinotë online në det të hapur ku pagesat mund të bëhen në monedhat lokale.

Opsionet më të besueshme të portofolit elektronik duhet të mbështesin gjithashtu pagesat me Bitcoin dhe kriptomonedha. Përsëri, kjo është një zonë ku PayPal shkëlqen mbi pjesën tjetër. Siç pritej, ju gjithashtu mund të blini dhe shisni kriptovaluta në Neteller dhe Skrill. Kjo mund të jetë një fitore e dyfishtë për fansat e basteve kripto. Dhe mos harroni të krahasoni normat e konvertimit të parave.

Shpejtësia e transaksionit

Kohëzgjatja që duhet për të përfunduar një transaksion të vetëm midis portofolit elektronik dhe kazinosë celulare duhet të bëjë ose të prishë marrëveshjen. Në një skenar tipik, një portofol elektronik duhet të mbështesë depozitat e menjëhershme. Ky duhet të jetë rasti kur financoni portofolin dhe transferoni para në kazinonë celulare.

Nga ana tjetër, tërheqjet duhet të jenë gjithashtu të menjëhershme, megjithëse kjo varet shumë nga kazinoja. Shumica e kazinove do të përpunojnë pagesat me portofolin elektronik pothuajse menjëherë. Por mos u frikësoni derisa të kenë kaluar të paktën 48 orë pune. Kjo është koha që shumica e kazinove zakonisht marrin për të përpunuar fitimet përmes kuletave elektronike.

Mbështetja e klientit

E fundit, por pa dyshim jo më e rëndësishmja, shikoni mbështetjen e portofolit elektronik. Ndonjëherë pagesa juaj mund të përpunohet me sukses vetëm për të ngecur në një zonë gri të panjohur. Në atë rast, mbështetja e portofolit elektronik duhet të jetë gjithmonë në gatishmëri për të zbutur frikën tuaj. Tani, kjo është një fushë që shumica e kompanive duhet të përmirësojnë. Nëse është e mundur, zgjidhni vetëm një zgjidhje pagese me mbështetje të menjëhershme.

Më poshtë janë kanalet më të zakonshme të mbështetjes:

  • Bisedë e drejtpërdrejtë – mbështetje e menjëhershme
  • Email - deri në 24 orë
  • Telefoni – mbështetje e menjëhershme
  • Media sociale - deri në 24 orë

konkluzioni

Një zgjidhje pagese elektronike duhet të shënojë të gjitha kutitë e mësipërme përpara se t'i japë dritën jeshile. Por mos u shqetësoni sepse opsionet më të njohura të përmendura në këtë artikull janë të besueshme. Dallimi është normat e konvertimit, mbështetja dhe kufijtë maksimalë të transaksioneve. Pra, kini kujdes!

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme