Kazinotë celularë kundër desktopit

Lajme

2020-11-16

Kumari në distancë e ka bërë jetën të lehtë për shumicën e lojtarëve. Kazinotë në internet lejojnë miliona lojtarë të vendosin baste pikërisht në komoditetin e desktopit ose celularëve të tyre. Por ka një problem të vogël. Shumica e lojtarëve kanë ngecur në zgjedhjen midis aplikacioneve të lojërave të fatit në desktop dhe celular? Pra, si krahasohen këto dy platforma lojrash? Lexoni për të zbuluar!

Kazinotë celularë kundër desktopit

Aplikacionet e lojërave të fatit në desktop kundër celularëve: komoditet

Si desktop ashtu edhe kazinove celulare lejojnë lojtarët të luajnë kumar nga distanca. Por krahasuar me lojërat desktop, lojtarët e smartfonëve mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë pothuajse kudo. Pavarësisht nëse po kërkoni të luani në shtëpi, në palestër apo edhe në radhën e bankës, kazinotë celulare janë më të mirat për ju. Gjithashtu, kazinotë celulare ofrojnë diskrecion të pakrahasueshëm, falë madhësisë së ekranit të vogël. Kjo ju lejon të luani në një turmë pa u vënë re.

Aplikacionet e lojërave të fatit në desktop kundër celularëve: shpejtësia e internetit

Ndërsa nuk ka asnjë fitues të qartë këtu, është e qartë se kompjuterët desktop ofrojnë lojë të shpejtë sesa kazinotë e smartfonëve. Një kompjuter i lidhur me një Wi-Fi të besueshëm duhet të ofrojë një përvojë lojrash super të shpejtë dhe të qëndrueshme. Sidoqoftë, interneti 4G nuk është i dobët, as sepse mund të përputhet lehtësisht me rrjetet Wi-Fi në shumicën e aspekteve. Gjithashtu, nuk keni nevojë të paguani ato tarifa të tepruara për të instaluar internetin 4G në celular. Dhe po, rrjeti i ri 5G me siguri do t'i bëjë lojërat celulare edhe më të shpejta.

Desktopët kundrejt aplikacioneve të bixhozit në celular: Shumëllojshmëri lojërash

Kjo është një tjetër pikë e diskutueshme. Lojtarët e etur të kazinosë në internet do të pajtohen që kazinotë desktop ofrojnë pak më shumë larmi lojrash. Kjo për shkak se shumica e desktopëve ofrojnë rezolucione më të mira të ekranit, procesorë dhe karta grafike sesa telefonat celularë. Por nëse mund të përballoni një telefon celular të nivelit të lartë, duhet të përdorni të gjithë titujt e lojërave në një kazino desktop. Gjithashtu, pajisja juaj duhet të jetë disa vjet apo edhe muaj e vjetër për të hyrë në titujt e desktopit. Pra, ka të bëjë kryesisht me preferencën e pajisjes suaj.

Desktop kundër aplikacioneve të lojërave të fatit celular: Opsione bankare

Kazinotë më të mira celulare në lojë mund të përputhen me homologët e tyre të desktopit për sa i përket opsioneve bankare. Të dy lojtarët mund të kenë akses në kartat e kreditit dhe debitit, kuletat elektronike, kartat e parapaguara dhe, nëse është e mundur, kriptovalutat si Bitcoin dhe Litecoin. Kazinotë celulare madje e çojnë atë një hap më tej me faturimin e përshtatshëm të SMS-ve. Kjo metodë u lejon lojtarëve të celularëve të lidhin faturën e tyre të telefonit me llogaritë e tyre të kazinosë dhe të bëjnë pagesa në lëvizje. Pra, kazinotë celulare kanë avantazhin këtu.

Desktopët kundër aplikacioneve të lojërave të fatit celular: Jetëgjatësia e baterisë

Ndërmjet baterisë së smartfonit tuaj dhe baterisë së laptopit, cila mund të zgjasë më gjatë? Supozimi juaj është po aq i mirë sa i imi! Natyrisht, kompjuterët gëzojnë rrjedhje të vazhdueshme të energjisë, por vetëm kur lidhen me një burim energjie. E njëjta gjë është e drejtë për telefonat inteligjentë dhe tabletët.

Por me performancën e pavarur të baterisë, telefonat celularë duhet të zgjasin më shumë. Telefonat celularë aktualë mund të mbështesin një ditë të tërë lojërash dhe aktivitetesh shfletimi. Mos harroni se mund të blini gjithashtu një bankë energjie dhe bateri shtesë për të vazhduar të luani gjatë gjithë ditës. Plus, ka shumë truke të tjera se si të përmirësoni jetëgjatësinë e baterisë gjatë lojës në celular.

Desktopët kundrejt aplikacioneve celulare të lojërave të fatit: Madhësia e ekranit

Kjo pikë nuk ka nevojë për shumë hyrje. Luajtja në një kazino desktop ju jep një pamje më të mirë dhe më të gjerë të asaj që po ndodh. Kështu, madhësia e ekranit me të vërtetë mund ta anojë favorin ndaj kazinove desktop nëse dëshironi një përvojë të drejtpërdrejtë të kazinosë. Sidoqoftë, tabletët ofrojnë njësoj madhësi të mëdha ekrani, megjithëse jo aq të mëdha sa desktopët. Pra, nëse madhësia e ekranit është pika juaj e ngecjes, ju rekomandoj të merrni një tabletë.

Në fund të fundit

Sipas një raporti të UKGC të vitit 2019, deri në 50% e të gjithë lojtarëve të kumarit në internet përdorin telefona celularë dhe tableta për të vënë baste. Kjo vetëm mbështet narrativën se aplikacionet e lojërave të fatit celular po marrin përsipër. Shumica e tyre mund t'i shkarkoni nga Play Store, App Store ose faqja zyrtare e internetit. Pra, bashkohuni në festë dhe argëtohuni!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme