Lajme

December 15, 2021

Kujdes! Fitoni një lojë kazino celulare me këto këshilla

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Të luash dhe të fitosh një lojë kazinoje celulare mund të jetë e ndërlikuar, njësoj si të luash në një kompjuter ose në ambientin personal. Lojtarët duhet të mësojnë rregullat dhe strategjitë e nevojshme të lojës për ta shkurtuar atë. Por asgjë e mirë nuk vjen lehtë. Pa udhëzimin e duhur, të mësosh se si të fitosh në një aplikacion kazino në internet mund të jetë sfidues. Për këtë arsye, këshillat e mëposhtme do t'ju udhëheqin drejt fitores së parë të kazinosë celulare.

Kujdes! Fitoni një lojë kazino celulare me këto këshilla

Aplikacion i besueshëm i kazinosë në internet

Nuk mungojnë aplikacionet e lojërave të fatit për të luajtur këto ditë. Kjo për shkak se shumica e faqeve të lojërave të fatit janë të aksesueshme nëpërmjet shfletuesve të internetit për celular. Disa madje ofrojnë aplikacione të pavarura të lojërave të fatit të shkarkuar direkt nga faqja e tyre e internetit, App Store ose Play Store. Por midis shumë kazinove të besueshme celulare janë kazinotë mashtruese. Kjo është arsyeja pse duhet të siguroheni që një organ ligjor të miratojë kazinonë. Ky informacion duhet të shfaqet qartë në fund të faqes kryesore.

Është gjithashtu e rëndësishme të konfirmohet nëse lojërat e ofruara kanë kaluar testin e drejtësisë përpara se t'i luani ato. Disa zhvillues lojërash mund të manipulojnë rezultatet e lojës në favor të kazinosë. Pra, kontrolloni nëse organe si eCOGRA dhe iTech Labs i kanë akredituar lojërat. Përsëri, kazino duhet ta shfaq këtë certifikatë në faqen kryesore. Dhe gjithmonë lexoni komentet e përdoruesve për kazinonë për të marrë informacion të dorës së parë.

Shtëpia fiton gjithmonë

Jo, kjo pikë nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të fitojnë një bast të kazinosë celulare. Në fakt, ju mundeni me pak strategji dhe shumë fat. Por për sa kohë? Kjo është pyetja! Kazinotë e dinë se edhe lojtari më inteligjent nuk mund t'i rrëzojë ato, falë skajit të shtëpisë. Kjo i referohet përqindjes së kthimit në terma afatgjatë. Dhe kjo vlen nëse fitoni apo humbisni.

Me këtë në mendje, luani gjithmonë lojëra me një avantazh të ulët shtëpie. Shumica e zhvilluesve të lojërave tregojnë RTP të lojës (Kthimi te lojtari), i cili në thelb është ajo që mund të fitoni nga çdo bast 100$. Për shembull, një lojë me 95% RTP ka një avantazh shtëpie prej 5%. Pra, nëse keni një bankroll prej 1000 dollarësh, prisni të humbni një minimum prej 50 dollarësh për shtëpinë në një ditë të mirë.

Është interesante që ju mund të përdorni skajin e shtëpisë për të llogaritur humbjen tuaj të pritshme në orë. Merrni bastin e bankierit të baccarat, i cili vjen me një avantazh shtëpie prej 1,06%, për shembull. Duke supozuar se vendosni 80 baste 100 dollarë në orë, atëherë po shikoni një humbje prej 84,80 dollarësh në orë (106x80/100). Luaj një lojë me një normë më të lartë dhe numri rritet më tej.

Fat vs aftësi

Disa kumarxhinj do t'ju thonë se kanë një sistem për të rrëzuar shtëpinë. Por hidhini një vështrim më të afërt këtyre lojtarëve dhe do të kuptoni se ata thjesht nuk kanë një bankroll mjaftueshëm të madh. Nëse ata vërtet dinë se si ta mposhtin kazinonë, ata do ta bënin atë çdo ditë të dytë dhe do të jetonin shumë jashtë saj.

Për të shkurtuar një histori të gjatë, shumica e lojërave të kazinosë celulare bazohen te fati. Prandaj, vetëm një mashtrues mund t'i fitojë këto lojëra sepse shtëpia do të ketë gjithmonë avantazhin. Dhe i dini pasojat e mashtrimit në kazino, apo jo?

Për fat të mirë, ju mund të shmangni sikletin duke luajtur lojëra të bazuara në aftësi si poker, shah dhe blackjack. Shpesh, këto lojëra vendosin dy lojtarë kundër njëri-tjetrit. Kjo do të thotë se një lojtar më i aftë do të fitojë gjithmonë në planin afatgjatë. Pra, mësoni se si të numëroni letrat dhe të fitoni ato baste live blackjack më shpesh.

Në fund të fundit

Shpresojmë, fitimi i një loje kazinoje celulare duhet të jetë më i lehtë në vazhdim. Por, përpara se të shkoni me kohë të plotë, dijeni se kumari duhet të jetë në radhë të parë për argëtim. Të mos luash as lojërat e aftësive të përmendura më sipër garanton sukses kundër shtëpisë. Në fund, thjesht argëtohuni dhe trajtoni çdo fitore si një bonus.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme