Lojërat e kazinosë celulare që nuk e imagjinonit se do të funksiononin

Lajme

2021-07-12

Eddy Cheung

Kur telefoni i parë celular u shpik në 1973, ideja ishte të lehtësohej komunikimi global. Por ndërkohë që kjo është arritur 100%, askush nuk e imagjinonte kurrë që kazinotë më të mira celulare do t'u jepnin kazinove tradicionale një vrapim për paratë e tyre. Kjo për shkak se lojërat e fatit në internet janë vazhdimisht inovative për të kapur hapin me teknologjinë celulare me ritme të shpejta.

Lojërat e kazinosë celulare që nuk e imagjinonit se do të funksiononin

Kjo mënjanë, a mund ta imagjinoni numrin e lojra kazino celulare luajtur pesë apo dhjetë vjet më parë? Ky artikull diskuton disa hyrje të reja në botën e madhe të lojërave të fatit celular.

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Fundi i viteve '90 dhe viti 2000 pa kazinove online duke mbirë kudo si kërpudha. Këto kazino debutuan për t'i shpëtuar lojtarëve dhimbjet e udhëtimit në një kazino me bazë tokësore për disa veprime. Ata u ofrojnë lojtarëve pothuajse të gjitha zhanret e lojërave, duke përfshirë lojëra elektronike video, blackjack, ruletë, baccarat, etj.

Por edhe para se të fillojë argëtimi, kazinotë e drejtpërdrejta tashmë kanë dalë për ta bërë të gjithë përvojën e lojës edhe më të mirë. Shumica e kazinove celularë transmetojnë lojëra të drejtpërdrejta nga studiot tokësore në kohë reale. Në dhomat e tregtarëve të drejtpërdrejtë, lojtarët takojnë krupierë miqësorë dhe profesionistë të cilët u shpërndajnë letrat dhe i udhëzojnë lojtarët përmes rregullave të lojës. Pra, nuk ka nevojë të shkoni në një kazino me bazë tokësore.

Lojëra VR

Realiteti virtual (VR) po e bën përvojën e lojërave në internet më argëtuese dhe zhytëse. Por ndërsa marrja e pajisjeve VR me cilësi të lartë mund të jetë e shtrenjtë, ka shumë pajisje VR të përballueshme për lojëra celulare. Kjo teknologji i lejon lojtarët të teleportojnë në botët virtuale dhe të marrin një përvojë reale.

Një shembull i mirë është gjueti i thesarit i Gonzo's i ri-lançuar së fundmi nga Evolution. Kjo lojë është një version i rinovuar i NetEnt's 2013 Gonzo's Quest. Por këtë herë, lojtarët mund të përdorin një kufje VR për të shoqëruar 'aventurën' më të famshme në botë në një kërkim për të mbledhur gurë shumëzues. Në lojë, lojtarët mund të fitojnë deri në 20,000 herë shumën fillestare.

Lojëra me kriptomonedha

Monedhat dixhitale si Bitcoin, Ethereum dhe Dogecoin po rriten ndjeshëm në popullaritet pavarësisht disa vështirësive. Aktualisht, shumica e kazinove celularë pranojnë pagesa në kriptomonedha, të cilat janë të sigurta dhe pothuajse të menjëhershme. Gjithashtu, për shkak të teknologjisë blockchain, luajtja e lojërave me kriptomonedha ju siguron anonimitetin nga autoritetet me sy skifter.

Thënë kështu, lojtarët e kriptomonedhave mund të shijojnë varietetet e lojërave të tilla si lojëra elektronike video, blackjack dhe zare. Për më tepër, ju mund të përdorni kriptomonedha për të luajtur opsione më unike si bastet sportive dhe lojërat virtuale të garave. Dhe, sigurisht, shumica e dhomave të tregtarëve të drejtpërdrejtë pranojnë gjithashtu pagesa në kriptomonedhë.

Lojëra jackpot progresive

Vetëm disa vjet më parë, pak lojtarë të kazinosë në internet mund të imagjinonin të fitonin një çmim të parë që do t'i ndryshonte jetën me një prekje të ekranit në telefonat e tyre celularë. Por tani, lojtarët e iOS, Android, Windows dhe madje edhe Blackberry nuk u mungojnë jackpotet progresive për të kërkuar.

Në mënyrë tipike, jackpot-et progresive mobile janë të lidhura me makinat e fatit, kryesisht Mega Moolah të Microgaming. Kjo tenxhere progresive deri më tani ka paguar miliona dollarë. Ju gjithashtu mund të luani tituj të njohur Devine Fortunes, Major Millions, Joker Millions dhe shumë tituj të tjerë jackpot.

Video Poker

Pokeri është një nga lojërat më të mira me pagesë të kazinosë në internet që mund të luani. Zakonisht, lojtarët luajnë me një dorë me 5 letra. Për të fituar raundin, lojtarët duhet të krijojnë një flush mbretëror duke krahasuar pesë letra me kostume të ngjashme. Ju gjithashtu mund të bëni një shtëpi të plotë, flush të drejtë, tre të një lloji dhe shumë duar të tjera fituese.

Megjithatë, të fitosh një shumë të konsiderueshme duke luajtur video poker kërkon të luash për aksione të larta dhe të shpresosh për më të mirën. Për shembull, mund të luani maksimumi 800 monedha dhe të hidhni 20 dollarë për dorë. Nëse jeni me fat, mund të shkoni në shtëpi me një shumë gjashtëshifrore.

konkluzioni

Në përgjithësi, ju mund të luani pothuajse çdo lojë kazino në internet në telefonin tuaj celular. Truku është të hulumtoni kazinotë më të mira celulare që garantojnë siguri të pakompromis të informacionit financiar dhe personal. Plus, sigurohuni që të përditësoni rregullisht sistemin tuaj të telefonit celular për të përdorur veçoritë më të fundit të sigurisë. Përndryshe, argëtohu!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme