Lajme

April 22, 2020

Makinat e lojërave elektronike Penny: Rregullat themelore për të filluar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Pothuajse në çdo kazino tjetër, lojërat me qindarkë janë të njohura sepse lojtarët duhet të vënë bast vetëm një cent në çdo linjë pagese. Interesante, apo jo? Megjithatë, bast në një cent nuk do të thotë se çdo rrotullim vlen atë shumë. Shumica e kazinove kanë një numër fiks linjash pagese.

Makinat e lojërave elektronike Penny: Rregullat themelore për të filluar

Për shembull, nëse një lojtar zgjedh automatin me 50 qindarkë, ai do të detyrohet të vë bast 0,50 dollarë për rrotullim. Është një zonë gri që shumica e fillestarëve nuk e kuptojnë derisa paratë e tyre u zhduken dhe ata mbeten të pyesin se çfarë ka ndodhur. Një lojtar duhet të kuptojë gjithmonë se si funksionojnë makinat e lojërave elektronike me qindarkë përpara se të investojë para të vërteta.

Si të luani Slot Machines Penny

Ashtu si në çdo lojë tjetër të kazinosë, të luash me automate me qindarkë kërkon disiplinë dhe kujdes. Një lojtari kërkohet të fusë një faturë në slot dhe sapo të bëhet kjo, kreditë ekuivalente me shumën shfaqen në një metër.

Në makinat e lojërave elektronike me rrotullim, lojtarët shtypin butonin 'luaj një kredi' dhe gjithçka që ata janë të gatshëm të bëjnë varet vetëm prej tyre. Përsëri, disiplina është thelbësore këtu. Hapi tjetër është rrotullimi i bobinave të cilat shkojnë deri në fund derisa të shterohen monedhat maksimale në atë makinë të veçantë.

Shpjegohet kërkesa për bast

Slotet me qindarkë të titullit mund të jenë mjaft mashtruese pasi lojtarët mund të mendojnë lehtësisht se duhet vetëm një cent për të luajtur. Në thelb, shumica e kazinove do të kenë një kufi bastesh, i cili mund të jetë ose 50 ose 100 kredite. Kjo nënkupton që një lojtar detyrohet të vë bast 1$ për rrotullim.

Kazino të ndryshme kanë rregulla të ndryshme. Ka faqe në internet, për shembull, ku lojtarëve u kërkohet të luajnë një minimum prej 25 rrotullimesh ose edhe pesë cent, gjë që ofron një shans të madh për të investuar një qindarkë në pothuajse çdo linjë pagese pa pasur nevojë të gërmoni më thellë në xhep. Lojëra elektronike me qindarkë në internet janë më të mirat.

Makinat më të mira të lojërave elektronike Penny

Makinat e fatit me qindarkë në internet janë shumë më të mira për t'u luajtur në krahasim me ato në kazinotë fizike. Një avantazh i madh i të luajturit në internet është se shanset mbeten të njëjta pavarësisht nga shuma që vihet bast. Nëse një lojtar është duke vënë bast një dollar, një qindarkë ose nikel, avantazhi i shtëpisë është konstant.

Zgjedhja e automateve më të mira me qindarkë varet nga ajo që preferon dhe stili i tyre. Nga Wizard of Oz, The Dark Knight, Wonder Woman, Monopoly, Wheel of Fortune dhe Guns N Roses, ka shumë lojëra për të zgjedhur. Sekreti është në njohjen e shumë gjërave që dikush është i gatshëm të bëjë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme