Marrëveshje për t'u bashkuar me listën e zgjeruar të Studiove të Microgaming

Lajme

2021-06-19

Eddy Cheung

Më 21 mars 2021, Microgaming njoftoi se koleksioni i tij i studios së palëve të treta do të marrë një anëtar të ri - Gold Coin Studios me bazë në Reno. Ky zhvillues i lojës u lançua në vitin 2018 dhe aktualisht krenohet me disa lojëra elektronike të reja tashmë në Microgaming. Një ditë para shpalljes, studio, në partneritet me Microgaming, publikoi Silver Seas, me tituj të ardhshëm të suksesshëm si Connectify Pays tashmë në gatishmëri.

Marrëveshje për t'u bashkuar me listën e zgjeruar të Studiove të Microgaming

Marrëdhënie e Përzemërt

Duke folur pas nënshkrimit të marrëveshjes me Microgaming, John Duffy, CEO i Gold Coin Studios, tha se studioja është e emocionuar që do të bëhet anëtare e listës së gjerë të studiove të Microgaming. Ai shtoi se ajo kompani sjell një përvojë të pasur të fituar gjatë viteve duke punuar në industrinë e kazinove me bazë tokësore. Ai arriti në përfundimin se kompania tashmë ka një bollëk lojërash të renditura për fansat e Microgaming këtë vit.

Nga ana e tyre, Andrew Booth, Drejtori i Lojërave të Microgaming, tha se Gold Coin Studios tashmë e ka dëshmuar vlerën e saj që kur iu bashkua platformës. Për më tepër, ai tha se zhvilluesi i lojës mezi pret të shohë Gold Coin Studios të bëhet studio numër një në listën e saj. Duke ndjekur këto deklarata, fansat e kazinove në internet duhet të presin disa tituj argëtues Microgaming në vijim.

Portofoli i lojërave të Studios me monedhë ari

Siç u tha fillimisht, Gold Coin Studios është ende relativisht një zhvillues i ri i lojërave të kazinosë celulare. Kjo studio dhe Microgaming njoftuan lidhjen e tyre verën e kaluar, duke i dhënë Micrograming të drejta ekskluzive për më shumë se pesë titujt e saj të lojërave elektronike.

Sloti i parë në internet që do të lançohet nga studio është Arthur's Gold i korrikut 2020. Është një slot video 5x3 i frymëzuar nga aventurat e Mbretit Arthur. Loja teleporton lojtarët në një mjedis mesjetar me pasuri të jashtëzakonshme.

Pas suksesit të këtij titulli pionier, studioja me bazë në Reno lëshoi tre lojëra të tjera - Animals of Africa, Aquatic Treasures dhe Bushi Sushi. Të gjithë këta tituj vazhduan të bëhen të preferuarat e fansave në kazinotë e shumta celulare të mundësuara nga Microgaming.

Përmbledhje e shkurtër e deteve të argjendta

Titulli i pestë dhe më i fundit i slotit të videove nga Gold Coin Studios është Silver Seas me temë pirate, i lëshuar më 20 maj 2021. Kjo lojë 5x3 është e mbushur me veçori, duke përfshirë matësin e jackpot-it të Microgaming të quajtur EpicStrike. Për ta aktivizuar atë, lojtarët duhet të vendosin tre deri në nëntë simbole Skull. Duke bërë këtë, ju mund të fitoni një shumëzues deri në 2,000 herë aksionin tuaj fillestar.

Përveç kësaj, loja përmban rrotullime të shumta falas që lojtarët mund t'i aktivizojnë duke vendosur simbolin e shpërndarjes së anijes pirate. Vendosni tre nga këto simbole dhe merrni një goditje në lojë falas. Mund të fitoni deri në 30 rrotullime falas dhe funksioni ri-aktivizohet.

Ndërkohë, kjo slot video përmban një normë RTP miqësore për kumarxhinjtë prej 96,24%. Gjithashtu, bastet minimale dhe maksimale janë mjaft të favorshme. Minimumi që lojtarët mund të shpenzojnë në një rrotullim të vetëm është 0,20 dollarë, me një maksimum prej 120 dollarësh. Tani shumëzojeni këtë me 2000x aksionin tuaj fillestar dhe keni një shans për të qenë 240,000 dollarë më i pasur.

Muaji i Jackpot-it

Siç mund ta dini tashmë, publikimet në maj të Microgaming përmbajnë një koleksion të mrekullueshëm të lojërave elektronike progresive në internet. Shumica e këtyre lojërave janë nga studiot kontribuuese si SpinPlay, Triple Edge dhe Alchemy. Ky muaj do të shikojë gjithashtu emra të mëdhenj si BTG që prezantojnë tituj të suksesshëm si King of Cats, Ancient Fortunes: Poseidon Megaways, Risitas en Gangsters, dhe më shumë.

Microgaming prezantoi gjithashtu perëndeshën e ridizajnuar Mega Moolah më 13 maj. Në këtë video slot me temë egjiptiane, lojtarët marrin një goditje në rrotën e jackpot-it të Mega Moolah pasi arrijnë tre shpërndarje. Si zakonisht, jackpot-i me rekord ka katër vazo - Mega, Major, Minor dhe Mini, me Mega pot-in e mbjellë në 1 milion dollarë. Në përgjithësi, viti po shkon mirë për Microgaming.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme