Lajme

September 14, 2022

Metodat më të mira bankare të kazinosë celulare të pagesës me telefon 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

A keni vendosur të filloni të luani në një kazino celulare Pay by Phone? Ky është vendimi më i mirë i lojës që mund të merrni. Kjo mënyrë pagese ofron transaksione të menjëhershme dhe përdoruesit mund të luajnë dhe të paguajnë më vonë. E thënë thjesht, depozitat do të shfaqen në faturën tuaj mujore të telefonit. 

Metodat më të mira bankare të kazinosë celulare të pagesës me telefon 2022

Ka shumë metoda Pay-by-Phone për t'u përdorur në kazinonë tuaj të preferuar celular. Ndërsa kjo është e mirë për lojtarët, zgjedhja e metodave më të mira të faturave të telefonit mund të jetë gjithashtu konfuze. Për këtë arsye, ky lexim 3-minutësh do të shqyrtojë opsionet më të besueshme. Nëse jeni fillestar, filloni duke mësuar si funksionojnë kazinotë Pay me Phone

Payforit

Në vitin 2017, katër ofrues të rrjeteve celulare në Mbretërinë e Bashkuar, përfshirë Vodafone, Three, 02 dhe EE, u bashkuan për të nisur Payforit. Kjo platformë e përshtatshme e kreditit celular i lejon përdoruesit të paguajnë shpejt për shërbimet në internet, duke përfshirë depozitat në shumëfish Kazinotë celulare në Mbretërinë e Bashkuar. Ndoshta avantazhi më kritik i të luajturit në një kazino Payforit është komoditeti dhe transportueshmëria në pajisjet Android dhe iPhone. 

Për t'u abonuar në këtë metodë të depozitimit të menjëhershëm të kazinosë, lojtarëve u duhet vetëm një numër celulari i regjistruar në një nga ofruesit e rrjetit. Nuk ka nevojë për detaje bankare. Pasi të keni konfiguruar llogarinë tuaj Payforit, futni numrin tuaj të giffgaff, më pas do të hapet faqja e internetit e tregtarit. Do të hapet një ekran konfirmimi, ku do të konfirmoni koston dhe shpeshtësinë e blerjes. 

Ndërkohë, legjislacioni bankar në Mbretërinë e Bashkuar detyron kompanitë e telekomunikacionit të kufizojnë faturat e telefonit në 240 £ në muaj. Gjithashtu, ligji lejon një maksimum prej 40 £ për transaksion të vetëm. Për këtë qëllim, depozitat e kazinosë celulare Payforit kanë një kufi prej 30 £. Pra, sigurohuni që ta konfirmoni këtë me kazinonë tuaj celular. Ju kurrë nuk e dini; mund të jetë më i lartë!

Të mirat:

 • Pa probleme dhe e thjeshtë për t'u vendosur.
 • Në dispozicion në shumë ofrues të rrjetit në Mbretërinë e Bashkuar. 
 • Depozitat janë të menjëhershme dhe të sigurta. 

Disavantazhet:

 • Shërbimi nuk i mbështet tërheqjet. 
 • Kufiri i depozitës prej 30 £. 

Zimpler

Zimpler është një shërbim suedez i faturave telefonike themeluar nga dy sipërmarrës në 2012 si PugglePay. Fillimisht, ishte një zgjidhje e faturave celulare përpara se të metamorfosohej në një shërbim të faturave telefonike në 2016 dhe të riemërohej në 'Zimler'. Sot, Zimpler është i disponueshëm në 7+ vende evropiane, duke përfshirë Gjermaninë, Lituaninë, Finlandën dhe më shumë. 

Siç pritej, Zimpler është shumë i thjeshtë për t'u konfiguruar. Thjesht u jepni atyre një numër celular të regjistruar dhe do të merrni një llogari Zimpler në pak minuta. Mos harroni se procesi nuk kërkon shkarkime aplikacionesh pasi shërbimi është i disponueshëm në shfletuesin tuaj celular. Gjithashtu, Zimpler është i pajtueshëm me ofruesit e njohur të kartave të debitit/kreditit si Visa dhe MasterCard. 

Për të financuar llogarinë tuaj të kazinosë celulare me Zimpler, shkoni te arkëtari dhe zgjidhni këtë mënyrë pagese. Pastaj, zgjidhni Zimpler dhe shkruani numrin tuaj të telefonit. Pas kësaj, futni kodin katërshifror të dërguar në SMS dhe konfirmoni transaksionin. Vini re se Zimpler nuk i kufizon pagesat si Payforit. Megjithatë, kjo mund të varet nga ligjet financiare të vendit tuaj. 

Të mirat:

 • Në dispozicion në shumë vende evropiane.
 • Nuk ka kufizime për depozitim/tërheqje. 
 • Në dispozicion për tërheqje të menjëhershme. 

Disavantazhet:

 • Nuk disponohet në shumicën e kazinove celularë në Mbretërinë e Bashkuar.
 • Asnjë aplikacion Zimpler.
 • Mund të aplikohet një tarifë depozitimi/tërheqjeje.

Boku

E themeluar në vitin 2009, Boku është një nga faturat telefonike më të përdorura. Kjo mënyrë pagese në pronësi amerikane përdor të dhënat e operatorit për të rritur shpejtësinë, sigurinë dhe përvojën e përgjithshme të klientit. Boku është i ligjshëm në mbi 70 vende dhe lojtarët mund t'i bashkohen shërbimit përmes mbi 200 rrjeteve celulare. Deri në vitin 2020, ky shërbim pagese kishte përpunuar mbi 7 miliardë dollarë. 

Një nga arsyet pse shumë lojtarë të kazinosë në internet preferojnë Boku është konfigurimi i lehtë. Ndryshe nga kartat e kreditit dhe kuletat elektronike, ku lojtarët duhet të japin shumë informacione personale në kazino, Boku kërkon vetëm një numër telefoni të regjistruar. Depozitat e Boku janë të menjëhershme dhe falas. 

Por nëse jeni një rrogë e lartë, mund të jetë më mirë të qëndroni me një kanal pagese si Zimpler që mbështet kufij më të lartë të depozitave. Kjo sepse shuma maksimale që mund të depozitoni përmes Boku çdo ditë është 30 £. Gjithashtu, lojtarët e Boku nuk mund të përpunojnë pagesat. Përveç kësaj, Boku është një metodë e besueshme pagese e kazinosë në internet. 

Të mirat:

 • E disponueshme në shumicën e kazinove celulare.
 • I shpejtë dhe i lehtë për tu vendosur.
 • Asnjë tarifë depozitimi.

Disavantazhet:

 • Lojtarët nuk mund të tërhiqen përmes Boku.
 • Kufiri i ulët i depozitave. 

Apple Pay

Apple Pay është një metodë e shpejtë, e thjeshtë dhe e sigurt e pagesës me telefon lançuar në 2014 nga Apple. Kjo mënyrë pagese është e disponueshme për këdo me një pajisje Apple si iPhone, iPad ose Mac. Përdoruesit mund të bëjnë pagesa në kazinotë online dhe tregjet dixhitale si App Store, Amazon, eBay dhe më shumë. Deri tani, Apple Pay është i disponueshëm në më shumë se 50 vende në dhjetëra gjuhë. 

Apple Pay është relativisht i shpejtë për t'u konfiguruar. Duhet të shtoni vetëm kartën tuaj të kreditit/debitit në aplikacionin Apple Pay. Pasi të keni konfiguruar llogarinë tuaj Apple Pay, shkoni në kazinonë celulare, zgjidhni këtë mënyrë pagese dhe futni shumën për të depozituar. Më pas do të përdorni TouchID-in tuaj për të konfirmuar depozitimin. Kjo e bën Apple Pay një nga mënyrat më të sigurta të pagesës. 

Një tjetër tërheqje e përdorimit të Apple Pay është se depozitat kualifikohen për shpërblimin e mirëseardhjes, ndryshe nga shumica e faturave të Pay by Phone. Gjithashtu, Apple Pay mbështet depozitat dhe tërheqjet e menjëhershme, me tërheqje që zgjasin maksimumi tre ditë. Por vini re se të gjitha pagesat e kazinosë do të pasqyrohen në deklaratën e kartës suaj të kreditit. 

Të mirat:

 • Në dispozicion për depozita dhe tërheqje.
 • Kufijtë e transaksioneve më të larta se faturat e tjera të telefonit.
 • Depozitat kualifikohen për bonusin e mirëseardhjes.
 • Në dispozicion për përdorim në shumicën e vendeve.

Disavantazhet:

 • Vetëm për përdoruesit e pajisjeve Apple. 
 • Disa kazino mund të mos mbështesin tërheqjet.

M-Pesa

Duke kaluar në Afrikë, lojtarët e kazinove celularë mund të përdorin M-Pesa për të depozituar dhe tërhequr në kazinotë celulare dhe libra sportive. Kjo mënyrë pagese u lançua në vitin 2007 nga Safaricom, një kompani telekomunikacioni nën ombrellën e Vodafone. Lojtarët mund të përdorin M-Pesa në më shumë se 10 vende, duke përfshirë Kenia, Afrika e Jugut, Gana, Tanzania dhe më shumë. 

Thënë kështu, krijimi i një llogarie M-Pesa është i shpejtë. Lojtarëve u duhet vetëm një numër i regjistruar SIM Safaricom për të kryer transaksione nëpërmjet aplikacionit M-Pesa. Për shembull, një kazino celulare do të sigurojë një numër ku lojtarët do të përdorin për të depozituar fonde në llogarinë e tyre të kazinosë. Sa i përket tërheqjeve, zgjidhni M-Pesa si kazino, shkruani numrin e telefonit dhe kërkoni pagesën. Të dyja depozitat dhe tërheqjet janë të menjëhershme. 

Por nga ana tjetër, kjo mënyrë pagese nuk është e disponueshme në shumicën e kazinove celulare. Gjithashtu, kazinotë që mbështesin transaksionet M-Pesa mund të kenë një kufi maksimal në shumën që mund të kryeni. Por nëse jetoni në vendet e përmendura më lart, ky është një nga mënyrat më të sigurta dhe më të shpejta të pagesës së kazinosë

Të mirat:

 • Depozita dhe tërheqje të menjëhershme.
 • Depozitat kualifikohen për bonusin e mirëseardhjes në disa kazino.
 • Fondi M-Pesa përmes llogarive bankare.
 • Aplikacione të sigurta dhe të përshtatshme për iPhone dhe Android. 

Disavantazhet:

 • I kufizuar për lojtarët afrikanë.
 • Vetëm një rrjet operatori. 
 • Kufijtë maksimalë të ulët të depozitave dhe tërheqjeve. 

Vërejtje përfundimtare

Këto janë faturat më të përdorura të Pay by Phone të ofruara nga kazinotë më të mira celulare. Shumë kazino celulare evropiane nuk do të humbasin një shans për të ofruar pagesa të shpejta nëpërmjet Payforit dhe Zimpler. Nga ana tjetër, një lojtar në SHBA mund të luajë tani dhe të paguajë më vonë përmes Boku. Dhe po, përdorni Apple Pay për të bërë depozita të menjëhershme në kazino kudo.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme