Përfitimet e aplikacioneve të kazinosë celulare

Lajme

2020-10-31

A jeni të vetëdijshëm se më shumë lojtarë të kazinosë po luajnë në kazino celulare sesa në desktop apo laptopë? Epo, sipas një raporti të UKGC 2019, të paktën 55% e të gjithë bastorëve në Mbretërinë e Bashkuar përdorin telefonat e tyre celularë ose tabletët për të luajtur dhe për të fituar. Por kur vendosni të shkoni kazino celulare, ju keni zgjedhje kaq kritike për të bërë. Ju duhet të zgjidhni nëse do të luani në një kazino celular në internet ose do të shkarkoni një aplikacion të dedikuar. Pra, përpara se të regjistroni një llogari të kazinosë celulare, së pari lexoni këtë udhëzues.

Përfitimet e aplikacioneve të kazinosë celulare

Pse duhet të shkoni në lojërat celulare

Ka shumë arsye për të filluar të luani lojëra kazino në celular. Para së gjithash, kazinotë celulare u ofrojnë lojtarëve komoditet të pakrahasueshëm. Ju mund të përdorni lojërat kudo, në çdo kohë në telefonin ose tabletin tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është një lidhje e besueshme në internet dhe filloni të rrotulloni rrotullat menjëherë. Megjithatë, me lehtësi, kazinotë celulare mbështesin faturimin celular, gjë që e bën të lehtë financimin e llogarisë suaj të kazinosë dhe marrjen e pagesave.

Një arsye tjetër themelore për të shkuar në celular është se sistemet operative celulare ofrojnë siguri të avancuar të të dhënave sesa desktopët. Për shembull, shumica e kazinove me lojëra të menjëhershme përdorin enkriptimin SSL për të siguruar informacionin tuaj personal dhe financiar, duke i bërë ata imun ndaj trojanëve dhe viruseve. Disa telefona si iPhone i lejojnë lojtarët të zbulojnë kur një aplikacion është duke përgjuar rreth kujtesës së tyre. Në përgjithësi, lojërat në celular janë më të sigurta sesa në desktop.

Aplikacioni i kazinosë kundër kazinosë celulare në internet: aksesueshmëria

Ndërmjet kazinove të luajtjes së menjëhershme dhe aplikacioneve të kazinosë celulare, cili është më i popullarizuari? Në mënyrë tipike, markat e famshme si 888 Casino dhe Royal Panda ofrojnë versione të aplikacioneve online dhe të dedikuara. Megjithatë, ka të ngjarë të gjeni kazino celulare me pagesë më të lartë në internet sesa në aplikacione të shkarkueshme. Kjo për shkak se markat më pak të njohura kanë tendencë të operojnë në internet. Pra, kur bëhet fjalë për disponueshmërinë, ka më shumë gjasa të luani kazino celulare në internet.

Për lojtarët e rregullt, aplikacionet e kazinosë celulare do të jenë të dobishme. Aplikacionet vendase të kazinosë janë të personalizuara për t'ju dhënë akses pa probleme në shumëllojshmërinë e lojërave. Thjesht tërhiqni telefonin tuaj, aktivizoni lidhjen me internetin dhe hapni aplikacionin. Vetëm mos harroni se mund t'ju duhet të përditësoni aplikacionin herë pas here.

Aplikacioni i kazinosë kundër kazinosë celulare në internet: Cilësia e lojës

Nëse ju pëlqen të luani kazino online në një desktop ose laptop, mund të jeni të shqetësuar për kalimin në një ekran më të vogël. Ndërsa ekrani është me të vërtetë më i vogël, cilësia e zërit dhe mprehtësia vizuale mbeten të njëjta, nëse jo më mirë.

Slotet më të mira dhe lojërat e tavolinës në desktop janë po aq më të mirat në kazinotë celulare në internet dhe aplikacionet e kazinove. NetEnt, për shembull, është zhvilluesi kryesor i softuerit si për kazinotë celulare ashtu edhe për ato online. Ju mund të luani tituj të fortë si Gonzo's Quest, Pyramid: Quest for Immortality dhe Starburst në çdo kazino online.

Aplikacioni i kazinosë kundër kazinosë celulare në internet: Android ose iPhone

Tani ky është një debat që ka kohë që vazhdon. Ju mund të luani kazino celulare në shfletues uebi Android ose iPhone pa vënë re ndonjë ndryshim në cilësi. Sa i përket aplikacioneve të dedikuara, lojtarët e Android e kanë të vështirë të aksesojnë shumicën e lojërave të kazinosë në Play Store. Por lajmi i mirë është se lojtarët mund të shkarkojnë aplikacionet APK direkt nga faqja e internetit e operatorit të kazinosë.

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se ju mund të shkarkoni kazino të njohura në internet nga App Store dhe Google Play Store. Dhe po, nuk ka asnjë ndryshim domethënës midis kazinove Android dhe iPhone. Pra, gjithçka varet nga marka juaj e preferuar e celularit dhe sa i ri apo i fuqishëm është telefoni juaj.

konkluzioni

Teknologjia celulare vazhdon të përmirësohet, dhe po ashtu edhe kazinotë celulare. Zhvilluesit e softuerit pëlqejnë NetEnt dhe Lojëra evolucionare sigurohuni që lojtarët rs të kenë një përvojë gjithëpërfshirëse dhe intensive të lojës. Plus, mund të luani kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe të fitoni shumë. Kënaquni!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme