Përparësitë e Kazinove Android dhe Lojërave iOS

Lajme

2022-07-06

Zgjedhja e një pajisjeje për të luajtur lojëra kazino mund të jetë jashtëzakonisht e lehtë. Kjo për shkak se lojërat në celular dhe desktop kanë avantazhe dhe disavantazhe të ndryshme. Për shembull, duke luajtur në kazinotë iOS dhe Kazinotë Android i ekspozon lojtarët ndaj komoditetit dhe fleksibilitetit të pakrahasueshëm. Por, nga ana tjetër, ekranet më të mëdhenj të desktopit janë thjesht të papërmbajtshëm për shumicën e lojtarëve të zjarrtë. Pra, ky artikull kërkon të pastrojë konfuzionin në lidhje me duelin midis lojërave celulare dhe PC.

Përparësitë e Kazinove Android dhe Lojërave iOS

Fleksibilitet dhe komoditet - Celular

Një nga avantazhet e të luajturit në një kazino celulare është komoditeti. Fakti që ju mund të luani lojërat më të mira të kazinosë celulare në lëvizje është një plus i rëndësishëm. Zakonisht, ju jeni vetëm një trokitje e lehtë e ekranit nga luajtja e automatit tuaj të preferuar në bllokimin e trafikut, radhën e bankës, parkun, plazhin, si i emërtoni. Thjesht lidhni të dhënat celulare dhe kënaquni.

Por laptopët gjithashtu ofrojnë lojë në lëvizje. Sidoqoftë, laptopët mund të jenë paksa të rëndë për t'u mbajtur. Mund ta imagjinoni të nxirrni kompjuterin tuaj për të luajtur lojëra kazino në radhën e supermarketeve? E paqëndrueshme, apo jo? Përveç kësaj, laptopi juaj do të zgjasë për një ose dy orë me lëngun e baterisë. 

Ekrani dhe grafika - PC

Teknologjia celulare është përmirësuar në aspektin e ekranit dhe grafikës. Por sinqerisht, edhe shumica e telefonave të nivelit të lartë ende nuk mund të përputhen me PC-të e lojërave në këtë sektor. Nëse jeni pas ekraneve të mëdhenj, atëherë lojërat me PC në laptop ose desktop janë rruga përpara. Por vini re se tabletët ofrojnë gjithashtu panele të mëdha, megjithëse ende nuk mund të përputhen me monitorët e zakonshëm të kompjuterit.

Kjo nuk është e gjitha. Lojërat celulare janë ende të mbërthyer në rezolucionin 1080p, ndërsa lojërat në desktop tashmë po lëvizin në 4K. Nëse shtoni CPU-të dhe kartat grafike të fuqishme të PC-së, lojërat kompjuterike padyshim që ofrojnë imazhe më të mprehta se celulari. 

Privatësia dhe Siguria – Mobile

Kur zgjidhni një platformë lojrash, privatësia dhe siguria luajnë një rol jetik. Ndërsa kompjuterët desktop dhe laptopët nuk janë të dobët në këtë sektor, sistemet celulare janë ende në krye. Këtu është prova; Sistemet e telefonave celularë nuk vijnë me programe të para-instaluara antivirus dhe malware si Windows Defender. Ju as nuk keni nevojë për një të tillë, pasi telefoni juaj rrallë do të jetë viktimë e atyre sulmeve.

Përveç kësaj, telefonat celularë vijnë me sisteme të avancuara të sigurisë harduerike. Për shembull, disa kazino iOS dhe Android përdorin ID-në e prekjes për të verifikuar pronarët e llogarisë përpara se të hyni në llogari. Kjo do të thotë që lojtarët nuk duhet domosdoshmërisht të mbështeten në fjalëkalime komplekse për të mbrojtur llogaritë e tyre të lojërave. Në përgjithësi, celulari fiton me një milje vendi.

Lojëra VR – Mobile

Këtu është një arsye tjetër për të luajtur në kazinotë më të mira celulare. VR (Realiteti Virtual) është një teknologji relativisht e re e lojrave. Kjo teknologji i lejon lojtarët të zhyten në botën e lojërave dhe të shijojnë një përvojë realiste të lojërave. Gonzo's Treasure Hunt nga Evolution Gaming është një shembull i mirë ku lojtarët vrapojnë së bashku me eksploruesin e aftë spanjoll. 

Por telefonat celularë kanë një avantazh këtu. Kompletet celulare VR janë shumë më miqësore me xhepin sesa kompletet e PC-ve. Jo vetëm kaq; VR celular është më i përshtatshëm për t'u vendosur. Por siç u tha më parë, PC-të mund të ofrojnë një përvojë më të qetë 4K, duke i bërë këto komplete VR të vlejnë paratë. 

Bonuset dhe promovimet – Është një barazim!

Kur teknologjia celulare ishte ende në hapat e saj të foshnjës, disa bonuse dhe promovime ishin të disponueshme vetëm për lojtarët e desktopit. Thjesht thuaj, lojtarët nuk mund të hynin në disa bonuse dhe lojëra duke përdorur një aplikacion celular ose shfletues. E trishtuar, a?

Por sot, telefonat celularë po kapin hapin e desktopëve në pothuajse çdo aspekt. Kazinotë celulare tani ofrojnë gjithçka që ofrojnë kazinotë desktop. Dhe kjo është qoftë në shfletuesin HTML5 ose në një aplikacion të pavarur. Për më tepër, disa kazino ofrojnë bonuse speciale për shkarkimet e aplikacioneve. 

konkluzioni

Lojërat e lëvizshme janë mënyra për të ecur nëse komoditeti dhe efektiviteti i kostos janë motivimi juaj. Nga ana tjetër, desktopët e lojërave ofrojnë fuqi të jashtëzakonshme përpunimi dhe grafikë. Por shënoni, telefonat inteligjentë premium si iPhone 13 dhe Samsung Galaxy S21 janë më të avancuar se desktopët 'mesatar'. Pra, zgjidhni me mençuri!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme