Lajme

September 15, 2023

Play'n GO merr dritën jeshile për të nisur lojërat e kazinosë në Virxhinia Perëndimore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Play'n GO, një gjigant suedez i iGaming, ka siguruar një tjetër licencë në Shtetet e Bashkuara. Këtë herë, kompania ka marrë akreditimin nga Komisioni i Lotarisë së Virxhinias Perëndimore për të nisur lojërat e saj të kazinosë në shtetin malor.

Play'n GO merr dritën jeshile për të nisur lojërat e kazinosë në Virxhinia Perëndimore

Pas akreditimit, Play'n GO do të shfaqet drejtpërdrejt në shtet me një nga aplikacionet kryesore të kazinosë celulare. Deklarata thotë se kompania do të nisë lojëra klasike, duke përfshirë:

  • Libri i të Vdekurve
  • Boat Bonanza
  • Reactoonz

Luaj'n GO gjithashtu planifikon të nxjerrë publikimet e tij më të mira të vitit 2023, duke përfshirë Gerard's Gambit, një shumë e paqëndrueshme slot video me veçori shpërblyese si Bonus Scatters, Falas Spin Scatters dhe Ri-Spins. Lojtarët e Virxhinias Perëndimore mund të shijojnë gjithashtu versionin më të fundit të zhvilluesit me temën e Egjiptit të Lashtë, Peshorja e të Vdekurve, një vend i caktuar 5x3 me një shpërblim të lartë prej 20,000x të aksioneve.

Virxhinia Perëndimore është tani juridiksioni i katërt në Shtetet e Bashkuara që zhvilluesi të nisë lojërat e tij në kazinotë kryesore celulare. Në shkurt, zhvilluesi siguroi një licencë në Connecticut për të nisur lojërat e tij në shtetin e Kushtetutës. Në fund të vitit të kaluar, kompania u miratua në Michigan dhe New Jersey.

Duke komentuar akreditimin e ri, Magnus Natt och Dag i Play'n GO, drejtor komercial në Amerikën e Veriut, tha se zhvilluesi i softuerit është i emocionuar për të ofruar katalogun e saj të lojërave te lojtarët në Virxhinia Perëndimore. Ai shprehu besimin se lojtarët e kazinosë në aksion do të pëlqejnë të angazhohen me përmbajtjen e kompanisë.

Magnus vazhdoi:

"Play'n GO krenohet me prodhimin e lojërave që angazhojnë lojtarët dhe i bëjnë ata të kthehen për më shumë, dhe ne jemi të sigurt se do të përsërisim suksesin tonë edhe këtu në Virxhinia Perëndimore. Suksesi në një industri të qëndrueshme dhe të rregulluar ka qenë gjithmonë Play". n Fokusi kryesor i GO, dhe ne mezi presim të fillojmë në Virxhinia Perëndimore."

Në të njëjtën kohë, Play'n GO njoftoi një vazhdimësi të saj Marrëdhënie 10-vjeçare me Växjö Lakers si sponsor titulli. Është interesante se ofruesi suedez iGaming i ka rrënjët në Växjö, me ekipin vendas që kurorëzoi kampionët suedez sezonin e kaluar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme