Lajme

August 3, 2023

Play'n GO's Charming Witches Rikthehet në Sweet Alchemy 100

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Play'n GO ka njoftuar një tjetër shtesë në seritë e saj 100 me performancën më të mirë. Ashtu si në këstin e mëparshëm, tre shtrigat e bukura dhe simpatike të kompanisë, Cherry, Berry dhe Apple, bashkojnë forcat për të ofruar një kënaqësi të shijshme për lojtarët.

Play'n GO's Charming Witches Rikthehet në Sweet Alchemy 100

Lojtarët duhet të eliminojnë ikonat Heart, Sugar Cube, Bean ose Donut nga rrjeti për të fituar një pagesë. Kjo slot kombinon eksitimin e fitoreve të ëmbla dhe temave të shtrigave, falë veçorisë Witch Powers.

Është interesante se mund të aktivizoni funksionin unik Witch Powers nëse nuk arrini të fitoni në ndonjë rrotullim. Nëse kjo ndodh, Cherry, Berry ose Apple do të kryejnë rastësisht magjinë e tyre në bobina, duke ndihmuar lojtarët në aplikacionet më të mira të kazinosë celulare siguroni disa fitore të ëmbla.

Ja se si funksionojnë shtrigat:

  • Qershia, shtriga e kuqe: Ajo merr rastësisht një simbol me vlerë të ulët dhe e kthen atë në të njëjtën ikonë, duke dhënë një kombinim të këndshëm grupi.
  • Berry, Magjistari Blu: Ajo mund të shtojë disa simbole të rastësishme në tabelën e lojës dhe t'i ndihmojë lojtarët të bashkohen në raundin e Rrotullimeve Falas.
  • Apple, magjistare e gjelbër: Kjo magjistare do të eliminojë dy simbole me vlerë të ulët nga rrjeti. Nëse nuk ka simbole me pagesë të ulët, Apple do t'i lejojë lojtarët të zgjedhin një simbol Wild ose me pagesë të lartë.

Ndërsa kjo vazhdon, lojtarët mund të mbushin matësin Trinity me fitore me vlerë të lartë për të aktivizuar veçorinë Trinity. Luaj'n GO tifozët mund ta njohin këtë funksion nga Moon Princess Trinity (2023). Lojtarët mund të marrin një raund falas nëse kryejnë Fuqitë e Shtrigave në mënyrë të shpejtë.

Mos harroni se veçoria Trinity duhet të jetë aktive për të nisur Rrotullime falas. Pasi të jetë në raund, lojtari mund të zgjedhë një nga tre shtrigat për të përcaktuar se sa rrotullime falas dhe efekte jofituese do të marrin. Çdo rrotullim jofitues gjatë rrotullimeve Falas vjen me veçorinë Witch Power.

Sweet Alchemy 100 është një nga shumë të fundit lojra kazino celulare nga Play'n GO. Në qershor, kompania u lëshua Alkimia e ëmbël 2 për të vazhduar sagën e ëmbël slot. Një tjetër version i dukshëm është Scroll of Seth, i cili i kthen lojtarët në Egjiptin e Lashtë për të kërkuar disa fitore të bukura.

George Olekszy, Shefi i Mbajtjes së Lojërave në Play'n GO, tha:

"Meqenëse Sweet Alchemy është një vend i dashur për Play'n GO, kishte kuptim të porosisja vetëm dy vazhdime - Sweet Alchemy 2 të muajit të kaluar dhe Sweet Alchemy 100. Ne mendojmë se Sweet Alchemy 100 mishëron gjithçka që e bëri titullin origjinal kaq argëtues. ndërkohë që është një hyrje e re premium në Serinë 100, për të mos përmendur ndërtimin në IP me shtimin e tre personazheve të rinj. Ne e dimë se fansat i duan Raundet Falas dhe transformimin e simboleve të ëmbla që nga loja e parë, kështu që na u desh t'i kthenim ato me një kthesë të re”

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme