Lajme

October 26, 2023

Reflex Gaming dhe Yggdrasil Gaming lëshojnë 8 Balls of Fire Slot

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Reflex Gaming, një studio e famshme e përmbajtjes iGaming, ka bashkëpunuar me Yggdrasil për të nxjerrë 8 Balls of Fire. Kjo lojë i çon lojtarët në ishullin idilik të Paqësorit Jugor të Pyro Tiki për të shijuar natyrën shpërblyese të tropikëve.

Reflex Gaming dhe Yggdrasil Gaming lëshojnë 8 Balls of Fire Slot

Sloti me 6 rrotullime me 20 linja pagese me paqëndrueshmëri të lartë ka potencialin për të ngritur përvojën e lojërave në një nivel të ri me rrotullimet e tij bujare falas, simbolet e egra të grumbulluara, bonusin Wild Fire, Pot Pick dhe veçoritë Fireball Link, të cilat mund t'i shpërblejnë lojtarët me deri në 10,000 herë bast fillestar.

Ndërkohë, një emocion vullkanik i pret lojtarët në raundin e bonusit të Rrotullimeve Falas! Lojtarët duhet të marrin tre ose më shumë simbole Scatter në bobina për të aktivizuar këtë veçori. Pas aktivizimit, ata do të marrin tetë rrotullime bonus. 

Sa herë që rrotullat rrotullohen në tuaj kazino celulare, vullkani do të lëshojë topa zjarri, duke e ndarë ekranin në zona. Çmimet jepen për ulje në zona të caktuara. Sikur kjo të mos ishte mjaft emocionuese, Çmimi Volcano është mbjellë me para të gatshme bazuar në numrin e shpërndarjeve që caktojnë bonusin. Zbarkimi i një simboli bonusi brenda një zone dyfishon çmimin e vullkanit dhe rishfaqet funksionin e Rrotullimeve Falas, duke krijuar kombinime të pafundme fituese.

Zbarkimi i tetë topave të zjarrit në lojën kryesore ose gjatë rrotullimeve falas do të aktivizojë funksionin Fireball Link, i cili i shton një kthesë të zjarrtë slotit në internet. Ndërsa vendet e mbetura vazhdojnë të rrotullohen, topat e zjarrit të çmimeve mbeten të fiksuara. Për dyfishin e parave tuaja, mbani një sy për uljen e topit të zjarrit X2.

Vullkani shpërthen me një flakë të furishme që merr një nuancë blu verbuese gjatë bonusit Wild Fire. Kur topi i madh i zjarrit blu godet rrotullat, të gjitha topat e zjarrit fitues bëhen me të njëjtën ngjyrë. Këto topa zjarri blu veprojnë si simbole Wild, duke rritur shanset për të fituar të mëdha në bobina dhe duke aktivizuar veçorinë emocionuese të bonusit, Fireball Link.

Çdo top i dukshëm çmimi i zjarrit mblidhet gjatë lojës kryesore dhe bonusi Pot Pick aktivizohet në mënyrë të rastësishme. Një rrjet topa zjarri shfaqet me një tenxhere kur prekin njërën prej tyre, me një Mega Pot 5000x për kapje!

8 Balls of Fire është shtimi më i ri i Yggdrasil's biblioteka e lojërave. Disa ditë më parë, kompania publikoi një përvojë magjepsëse në 3 Shtriga me fat. Zhvilluesi i softuerit gjithashtu njoftoi së fundmi një ndryshim menaxherial pas emërimit Alex Haywood si Drejtor Menaxhues për biznesin e saj që përballet me Poloninë. 

Shefi i Lojërave në Lojëra Yggdrasil, Mark McGinley, tha:

"Ne na pëlqen të punojmë me partnerë në studio të cilët nuk kanë frikë të mendojnë jashtë kutisë, duke zhvilluar lojëra që mburren me një mori karakteristikash dhe mekanike fantastike. Reflex e kanë eliminuar mirë dhe me të vërtetë atë nga parku me publikimin e 8 Balls of Fire dhe lojtarët pa dyshim do të duan të zbresin topa zjarri në bobina dhe t'i grumbullojnë ato fitore." 

Mat Ingram, CPO në Lojëra me refleks, komentoi: 

"8 Balls of Fire është një shtesë tjetër yjore në koleksionin tonë të titujve të lojërave elektronike të krijuara në mënyrë të mrekullueshme. Me këtë lojë, ne donim të kujdeseshim për ata që duan të zhyten në një shumëllojshmëri të madhe karakteristikash dhe mekanike. Loja ka performuar jashtëzakonisht mirë në BETA skenë; me potencial të madh fitimi, ne jemi të sigurt se lojtarët do ta shijojnë këtë version të fundit tonën!"

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme