Si funksionojnë depozitat e kazinosë celulare të faturave me pagesë përmes telefonit

Lajme

2021-03-22

Industria e lojërave të fatit kohët e fundit ka përjetuar një fluks të kazinove celularë. Këto kazino online janë të shpejta, të përshtatshme dhe të sigurta. Por me lojërat celulare duke u bërë normë këto ditë, numri i opsioneve të pagesave celulare gjithashtu është rritur në mënyrë të qëndrueshme. Një prej tyre është fatura e pagesës me telefon shumë të sigurt, e cila nuk ka nevojë për një llogari bankare. 

Si funksionojnë depozitat e kazinosë celulare të faturave me pagesë përmes telefonit

Ky udhëzues do t'ju ndihmojë të filloni me këtë mënyrë efikase pagese celulare.

Çfarë është një depozitë e kazinosë me faturën e pagesës me telefon?

Në thelb, një faturë pagese me telefon është një mënyrë pagese që konverton tabletin ose smartfonin tuaj në një kartë debiti ose krediti. Me fjalë të thjeshta, një tarifë do të pasqyrohet në faturën tuaj të telefonit sa herë që bëni një pagesë në llogarinë tuaj të kazinosë në internet përmes celularit. Gjithçka që nevojitet këtu është t'i jepni kazinosë në internet numrin tuaj të telefonit dhe më pas ata do ta tarifojnë atë çfarëdo që shpenzoni në kazino.

Si të përdorni faturën e pagesës përmes telefonit për lojërat e fatit

Një nga arsyet pse kjo mënyra e pagesës së kazinosë celulare është popullor është se është i shpejtë dhe i drejtpërdrejtë për t'u përdorur. Thjesht ndiqni këto hapa për të bërë një depozitë:

Hapi 1. Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë celulare, më pas hapni faqen e pagesës.

Hapi 2. Vazhdoni të zgjidhni një metodë bankare me pagesë me telefon si p.sh Boku dhe Payforit.

Hapi 3. Vendosni shumën e depozitës përpara se të jepni numrin tuaj të telefonit.

Hapi 4. Prisni që kodi i konfirmimit të dërgohet në numrin tuaj të telefonit. Futeni atë në aplikacionin e kazinosë.

Hapi 5. Do të merrni një njoftim tjetër që konfirmon depozitën.

Hapi 6. Shuma e depozituar do të shfaqet në faturën tuaj të ardhshme të telefonit. Është kaq e lehtë!

Disa shërbime të njohura të faturave me pagesë përmes telefonit

Sot ka shumë shërbime me pagesë me telefon. Ju mund të përdorni Boku, i cili filloi si një zgjidhje pagese për Spotify, Facebook, Google Play dhe gjigantë të tjerë të teknologjisë. Ka të ngjarë ta gjeni në të gjitha kazinotë kryesore celulare. Siç pritej, ky shërbim është falas për t'u përdorur dhe merr pjesën e tij nga kazinoja dhe jo nga lojtari.

Një tjetër opsion i faturave të pagesës me telefon është Payforit. Këtu, kompania do të shtojë tarifat e depozitave në faturën mujore të një lojtari nëse ata kanë një kontratë mujore. Është e ngjashme me pagesën për thirrje ndërkombëtare ose mesazhe në faturën tuaj të telefonit.

Ndërkohë, përdorni Zimpler nëse të gjitha opsionet e mësipërme të pagesës nuk e shkurtojnë atë për ju. Kjo kompani ka një bazë të fortë klientësh në Skandinavi dhe sapo ka filluar të fitojë depërtim në MB. Ashtu si Payforit dhe Boku, Zimpler ofron shërbime falas dhe të sigurta. Për më tepër, ai lejon tërheqje të menjëhershme në një llogari bankare.

Çfarë është një depozitë e kazinosë me pagesë me SMS?

Ju mund të keni dëgjuar për opsionin e pagesës me SMS ose mesazh me tekst. Pra, çfarë do të thotë? Koncepti këtu është pothuajse i njëjtë me depozitat me pagesë përmes telefonit. I vetmi ndryshim është se kazinotë celulare përdorin emra të ndryshëm për këtë metodë bankare. Disa kazino e quajnë atë pagese nga celulari, pagesa celulare, tarifë për celularin, tarifë në faturë ose faturim direkt nga operatori. Pra, sa herë që shihni ndonjë nga këta emra, dijeni se koncepti është i njëjtë.

Përparësitë e përdorimit të një faturë pagese me telefon për lojtarët në internet

Para së gjithash, depozitat e faturave të pagesës përmes telefonit janë super të shpejta në krahasim me opsionet e tjera të pagesave. Në shumicën e rasteve, depozitat janë pothuajse të menjëhershme. Gjithashtu, një lojtar nuk ka nevojë të japë detajet e tij financiare pasi kjo metodë nuk ka nevojë për një llogari bankare. Çdo transaksion përpunohet në telefonin tuaj celular, duke e bërë atë një nga mënyrat më të përshtatshme të pagesës së kazinosë ndonjëherë.

Përveç avantazheve të mësipërme, shumica e faqeve të lojërave të fatit mbështesin këtë opsion bankar. Mbulimi është i përhapur në Evropë, veçanërisht në MB. Është interesante se lojtarët mund të shijojnë gjithashtu një bonus mirëseardhjeje, e cila nuk është e zakonshme me metodat tipike të depozitimit të kazinosë. Në përgjithësi, pagesa me telefon u ofron lojtarëve një mënyrë të shpejtë, të sigurt, fleksibël dhe të përshtatshme për të financuar llogaritë e tyre të kazinosë.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme