Si të fitoni para në çdo kazino celulare

Lajme

2022-07-13

Ethan Tremblay

Para së gjithash, nuk ka asgjë si paratë e lehta në kumar. Nëse nuk planifikoni të fitoni, atëherë dështimi është i pashmangshëm. Duke thënë këtë, kumari ka të bëjë kryesisht me fatin dhe gjetjen e mundësive fitimprurëse. Karriera juaj e basteve mund të dështojë edhe para se të nisë, sepse nuk dini si t'i fitoni ato fitore, sado të vogla qofshin. Pra, ky post ju prezanton me disa këshilla për të qëndruar gjithmonë një hap përpara me bankrollin tuaj të çmuar.

Si të fitoni para në çdo kazino celulare

Luaj lojra kazino falas

Kur zgjidhni një kazino celulare, sigurohuni që faqja të ofrojë një bonus regjistrimi. Këto janë në thelb paratë e bonusit ose rrotullimet falas që lojtarët marrin pas krijimit të një llogarie dhe duke bërë një depozitë minimale

Kazinoja celulare madje duhet t'u ofrojë lojtarëve të rinj një bonus pa depozitë ose rrotullime falas nëse është e mundur. Thjesht krijoni një llogari dhe kërkoni çmimin pa depozituar asgjë. 

Për lojtarët besnikë, programet e besnikërisë si regjistrimet VIP dhe kthimi i parave do të mjaftojnë. Për shembull, Kazino BK8 u ofron lojtarëve besnikë një bonus ditor të rifreskimit 10% të pakufizuar nga 1 deri më 31 mars. Thjesht depozitoni 50 dollarë dhe kërkoni shpërblimin. Pra, mbani gjithmonë një sy për më shumë promovime si kjo në kazinonë tuaj të preferuar celular.

Lojëra elektronike të kazinosë me variancë të ulët

Gjasat janë që kazinoja të specifikojë llojin e automatit që do ta përdorë bonus mirëseardhjeje në. Në këtë rast, jini të kujdesshëm me llojin e lojërave elektronike që luani duke përdorur paratë tuaja të fituara me vështirësi. 

Gjithmonë zgjidhni lojëra elektronike me variancë të ulët-mesatare nëse keni një buxhet të ngushtë. Këto lojëra i lejojnë lojtarët të kryejnë pagesa më shpesh, edhe pse në shuma të vogla.

Por si i dalloni lojërat me variancë të ulët nga lojërat me variancë të lartë? Epo, shumica e zhvilluesve të lojërave tregojnë paqëndrueshmërinë. Kjo mund të vijë edhe si frekuencë e goditjeve, ku një përqindje më e lartë do të thotë fitore më të shpeshta. 

Megjithatë, vini re se zgjedhja e variancës së ulët dhe raporteve të larta të goditjes mund të zvogëlojë shumën e fitimit. 

Lojëra të kazinosë me RTP të lartë

RTP (kthimi te lojtari) është një tjetër faktor i zakonshëm që përcakton nëse do të fitoni para falas. RTP është kthimi afatgjatë për lojtarët pas një basti të suksesshëm prej 100 monedhash. 

Për shembull, nëse një lojë ka 97% RTP, lojtarët mund të fitojnë deri në 97 kredite në afat të gjatë. Sigurisht, kjo do të thotë gjithashtu se kazinoja ka një avantazh matematikor prej 3%.

Këtu është truku; duke zgjedhur një RTP më të ulët gjithashtu zvogëlon humbjet për orë. Për shembull, ju rrotulloni bobinat në një lojë me një skaj të shtëpisë 3%, duke rrotulluar 100 herë në orë. 

Duke supozuar se çdo rrotullim kushton 10 dollarë, humbja mesatare në orë është 30 dollarë (0,3% x 10 dollarë x 100 duar). Një RTP më e ulët do të thotë një avantazh më i lartë i shtëpisë, pra më shumë humbje për orë. 

Përdorni aftësi për të luajtur

Kumarxhinjtë me përvojë e dinë se bastet e suksesshme janë kryesisht për shkak të fatit. Por megjithëse ka disa të vërteta atje, lojtarët mund të përdorin aftësitë e tyre për të anuar shanset në favor të tyre. 

Fatkeqësisht, shumica lojra kazino celulare nuk kërkon aftësi për të luajtur. Slotet celulare janë shembuj të mirë, ku lojtarët thjesht rrotullohen dhe presin për rezultatet.

Por me lojëra të bazuara në aftësi si blackjack dhe poker, ju mund të dalloni mundësitë e fitimit dhe t'i maksimizoni ato. 

Për shembull, lojtarët e pokerit mund të dinë kur të godasin, të qëndrojnë, të dyfishojnë ose të thërrasin. Në blackjack, ju mund të numëroni letra dhe t'i lëvizni gjërat sipas mënyrës tuaj. Dhe nëse jeni duke luajtur një kazino me bazë tokësore, klasifikimi i skajeve mund të ndihmojë ndjeshëm. 

konkluzioni

Ka shumë mënyra për të marrë më të mirën e shtëpisë që ky postim nuk mund t'i renditë të gjitha. Por cilado strategji që përdorni, dijeni gjithmonë se shtëpia fiton gjithmonë. Edhe nëse skaji i shtëpisë është 0.5%, kjo është provë e mjaftueshme që rezultati nuk është në favorin tuaj. Dhe mbi të gjitha, luani me një bankroll.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme