Si të siguroni sigurinë e lojërave të fatit në internet gjatë gjithë kohës

Lajme

2021-11-11

Benard Maumo

Kur luani duke përdorur smartfonin ose tabletin tuaj, duke luajtur në kazino të sigurta celulare eshte e panegociueshme. Merreni gabim në këtë rast, dhe të gjitha fitimet dhe puna juaj e palodhur mund të zbehen. Ju madje rrezikoni të ekspozoni informacionin tuaj jetik financiar ndaj mashtruesve duke luajtur në çdo kazino.

Si të siguroni sigurinë e lojërave të fatit në internet gjatë gjithë kohës

Me këtë në mendje, ky artikull do t'ju sqarojë me disa këshilla dhe truke të thjeshta se si të qëndroni të sigurt kur luani kumar në celular.

Gjeni një faqe të besueshme kumari

Sa herë keni dëgjuar për këtë rregull më parë? Ndoshta të panumërta! Puna është se nuk mund të presësh të gëzosh sigurinë maksimale të lojërave të fatit në internet ndërsa luani në një kazino celulare të parregulluar. Së pari, konfirmoni që kazinoja është e licencuar në MB, SHBA, Suedi, Maltë ose juridiksione të tjera miqësore për lojërat e fatit.

Përveç kësaj, kazinoja celulare duhet të kalojë disa nga këto kontrolle përpara se t'i jepni dritën jeshile:

  • Lojërat duhet të testohen për drejtësi nga organe si iTech Labs, eCOGRA, e kështu me radhë.
  • Ekipi mbështetës duhet të jetë i përgjegjshëm dhe i arritshëm përmes bisedës së drejtpërdrejtë, emailit, Twitter ose telefonit.
  • Lojërat e disponueshme duhet të jenë nga zhvillues të njohur si Microgaming, NetEnt, Ezugi, Playtech, etj.
  • Pagesa duhet të bëhet përmes opsioneve me reputacion si Visa, MasterCard, PayPal, Skrill, etj.

Termat dhe kushtet duhet të jenë të drejta dhe të lehta për t'u kuptuar.

Sigurohuni që telefoni juaj celular të jetë i përditësuar

Një këshillë tjetër jetike për të mbrojtur seancat tuaja të lojërave të fatit në internet është të vini bast duke përdorur një pajisje të përditësuar. Ju mund ta siguroni këtë duke përditësuar sistemin tuaj operativ celular dhe aplikacionet. Kjo sepse përditësimet më të fundit të smartfonëve vijnë me masa të avancuara sigurie për t'ju mbajtur të sigurt nga mashtruesit dhe mashtruesit në internet.

Por ju nuk prisni që telefoni juaj të marrë përditësime nëse është shumë i vjetër, apo jo? Në këtë rast, përditësoni sistemin tuaj duke blerë një smartphone krejt të ri. Ndërsa kjo mund t'ju kushtojë disa qindra dollarë, është mënyra më e mirë për t'u siguruar që të shijoni teknologjitë më të fundit të smartfonëve dhe veçoritë e sigurisë.

Jini të kujdesshëm me aplikacionet dhe faqet që vizitoni

Blerja e një telefoni krejt të ri dhe përditësimi i sistemit është një zgjidhje reaktive. Pra, jini proaktiv duke shmangur lidhjet dhe aplikacionet e pasigurta. Zakonisht, sulmuesit do të gjejnë rrugën e tyre në pajisjen tuaj celulare ose kompjuterin nëpërmjet lidhjeve të uebsajtit dhe shkarkimeve të skedarëve. Pra, mos prekni ose shkarkoni asgjë për të cilën nuk jeni të sigurt.

Përveçse jeni tepër të kujdesshëm, merrni parasysh instalimin e mjeteve shtesë të sigurisë si spyware dhe antivirus për të mbajtur sistemin tuaj celular nën mbikëqyrje gjatë gjithë orarit. Për fat të mirë, shumica e këtyre programeve të shërbimeve janë falas për t'u shkarkuar në App Store ose Play Store. Akoma më mirë, një smartphone i përditësuar nuk ka nevojë domosdoshmërisht për ndonjë ndihmë nga palët e treta.

Mos ndani informacione personale në kazino

Jo, ky artikull nuk nënkupton që ju duhet të mohoni informacionin jetik të kazinosë që u nevojitet për të verifikuar llogarinë tuaj. Në vend të kësaj, zgjidhni informacionin që ndani në internet. Në mënyrë tipike, kazinoja celulare do t'ju kërkojë vetëm ID-në tuaj të lëshuar nga qeveria dhe faturën e shërbimeve. Asnjë kazino e ligjshme nuk do t'u kërkojë lojtarëve të japin PIN-in e llogarisë së tyre bankare.

Përveç kazinosë, mos ndani asnjë informacion personal me lojtarët. Shumica e kazinove celularë vijnë me opsione të tregtarëve të drejtpërdrejtë, ku lojtarët mund të takohen dhe ta bëjnë atë. Por siç mund ta dini tashmë, jo të gjithë në kazino vijnë me qëllime të mira. Pra, qëndroni të sigurt duke e mbajtur bisedën "vetëm për kumar"

konkluzioni

Këto janë masat e sigurisë që mund të merrni për të qëndruar të sigurt në kazinotë celulare. Ju gjithashtu mund të siguroni sigurinë e lojërave të fatit në internet duke krijuar fjalëkalime të forta identifikimi, duke siguruar pajisjen tuaj me një ID të gjurmës së gishtit ose ID të fytyrës dhe më shumë. Dhe mbani mend gjithmonë, siguria juaj e basteve në internet fillon me ju.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme