Lajme

January 20, 2020

Sistemi Martingale për jackpote progresive

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Shumica e individëve besojnë se ata mund të mposhtin bastelibëruesit vetëm duke përdorur sisteme dhe strategji super-komplekse. Megjithatë, ju nevojiten vetëm disa strategji.

Sistemi Martingale për jackpote progresive

Strategji të thjeshta të lojërave të fatit që do të funksionojnë gjithmonë për ju

Sistemi martingale është ndër sistemet efektive të basteve që mund të përdorni në çdo lojë kazino me një normë fitoreje ose humbjeje prej 50 për qind. Në sistemet martingale, bastet dyfishojnë çdo humbje me shpresën për të shënuar fitore të vetme që rikuperojnë çdo humbje të mëparshme.

Kumarxhiu i fut paratë nga të gjitha fitimet e tjera në fitimet aktuale. Sistemet funksionojnë në mënyrë perfekte me ciklet e basteve që kalojnë 15 sepse të gjitha strategjitë bazohen në teorinë e probabilitetit. Nëse e kuptoni konceptin dhe kuptoni se si funksionon teoria, atëherë mund ta përdorni atë në avantazhin tuaj.

Rregulli i kapakut prej 2 për qind

Një strategji tjetër kryesore e lojërave të fatit është menaxhimi i mirë i parave. Kur bëhet fjalë për lojëra elektronike në internet, ju duhet të kushtoni një përqindje fikse të fitimeve tuaja në çdo bast. Për të qëndruar të sigurt kur luani kumar, përdorni më pak se 2 përqind të kapitalit tuaj për të fuqizuar çdo bast.

Kjo do t'ju ofrojë hapësirë të mjaftueshme për të tërhequr fitimet tuaja, duke përfshirë edhe pasi të keni humbur rëndë. Nga ana negative, do të fitoni shuma më të vogla. Strategjia funksionon në mënyrë të përsosur me fitore të mëdha dhe mega lojëra elektronike të fitimit. Ju duhet të dini se kur të ndaloni lojërat e fatit dhe të siguroheni që të gjitha objektivat tuaja të jenë realiste.

Luaj në turne

Kazinotë në internet njihen që organizojnë rregullisht turne që zgjedhin lojëra të ndryshme të veçanta kazino. Në përgjithësi, profilet që bastojnë më shpesh marrin çmimet e turneut. Strategjia e përbashkët është të shkoni në lojërat e monitoruara për fitoret e turneut. Kjo është gjithmonë strategjia e parë për t'u përdorur.

Pjesëmarrja juaj në turnetë e lojërave online nuk do të ndikojë në shanset për të fituar lojëra elektronike, por ju do të fitoni më shumë dhurata me pagesë. Synoni për shpërblime të ulëta, të tilla si detyrat e kazinosë dhe dhuratat e tjera për një fitim të lartë. Pra, është e këshillueshme që të jeni të etur për këtë lloj turneu.

Bastet sportive

Ekspertët e lojërave besojnë se bastet sportive bazohen më shumë në aftësi sesa lojërat e tavolinës dhe lojërat elektronike. Megjithatë, popullariteti i basteve sportive po rritet me shpejtësi dhe markat më të njohura tani po ofrojnë shanse konkurruese. Nëse jeni të njohur me bastet sportive, atëherë duhet të kaloni testin e fatit dhe të mbështeteni në instinktet tuaja për të luajtur kumar.

Platformat moderne të faqeshënuesve ofrojnë shumë veçori të avancuara që ndihmojnë kumarxhinjtë të studiojnë në detaje performancën e ekipit ose lojtarit dhe të studiojnë të gjithë faktorët kryesorë. Faqerojtësit po ofrojnë gjithashtu bonuse fitimprurëse që maksimizojnë fitoret gjatë ngjarjeve speciale si Liga e Kampionëve dhe Kupa e Botës. Kjo rrit shanset tuaja për të fituar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024
2023-12-20

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024

Lajme