Telefonat celularë më të mirë për lojëra në 2022: Një parashikim

Lajme

2021-11-07

Benard Maumo

Në industrinë e paqëndrueshme të lojërave të fatit në internet, një strategji dinake dhe pak fat mund të jenë ndryshimi midis fitores dhe humbjes. Megjithatë, armatosja me celularin më të mirë për lojëra mund t'i anojë shanset në favorin tuaj. Pra, cilin smartphone duhet të përdorni bast në kazinotë më të mira celulare në internet? Ky artikull hedh një vështrim!

Telefonat celularë më të mirë për lojëra në 2022: Një parashikim

iPhone 12 Pro Max

Specifikimet:

 • Madhësia e ekranit: 6.7 inç
 • Rezolucioni i ekranit: 2532 x 1170
 • CPU: Çip A14 Bionic
 • Hapësira ruajtëse: 512 GB / 256 GB / 128 GB
 • RAM: 6 GB

iPhone 12 Pro Max është smartfoni më i mirë i lojrave iPhone për t'u marrë parasysh. Ai krenohet me një panel të mrekullueshëm ekrani 6.7 inç me rezolucion 2778 x 1284. Për të çuar përvojën tuaj të përgjithshme të kazinosë në nivelin tjetër, iPhone 12 Pro Max paketon një procesor të gjithëfuqishëm A14 Bionic nën kapuç. Së bashku me iOS 14, seancat tuaja të lojërave do të jenë aq të qeta sa vijnë. Mjerisht, një bankë energjie mund të jetë e nevojshme për të mbështetur baterinë 3,687 mAh.

Asus ROG Phone 5

Specifikimet:

 • Madhësia e ekranit: 6.78 inç
 • Rezolucioni i ekranit: 2448 x 1080
 • CPU: Snapdragon 888
 • Hapësira ruajtëse: 256 GB / 128 GB
 • RAM: 8 GB / 12 GB / 16 GB

Asus ROG Phone 5 është thjesht një nga telefonat më të mirë të lojrave Android, për momentin! Telefoni ofron një performancë të jashtëzakonshme të lojrave, falë ekranit 6,78 inç të mbështetur nga rezolucion 2448 x 1080. Ende nuk më bën përshtypje, apo jo? Asus ROG Phone 5 vjen me chipset premium Snapdragon 888 që funksionon me kapacitet RAM 16GB/12GB/8GB. Dhe po, kapaciteti i baterisë 6000 mAh siguron që të mos ju mungojë asnjëherë lëngu i mjaftueshëm i baterisë për të luajtur.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Specifikimet:

 • Madhësia e ekranit: 6.8 inç
 • Rezolucioni i ekranit: 3200 x 1440
 • CPU: Snapdragon 888/Exynos 2100
 • Hapësira ruajtëse: 512 GB / 256 GB / 128 GB
 • RAM: 16 GB / 12 GB

Nëse jeni duke kërkuar për një smartphone me shumë qëllime, ja ku është. Edhe pse çmimi është pak i lartë, ju do të merrni gjithçka që ju nevojitet nga një smartphone premium. Sistemet e kamerës së pasme 108MP dhe ato të përparme 40MP janë të nivelit të lartë dhe rezolucioni i ekranit 3200 x 1440 është i shkëlqyeshëm. Gjithashtu, Galaxy S21 Ultra ofron një bateri 5000 mAh, më se e mjaftueshme për të kaluar një kohë të mirë në kazinotë më të mira në internet 2021.

OnePlus 9 Pro

Specifikimet:

 • Madhësia e ekranit: 6.7 inç
 • Rezolucioni i ekranit: 3168 x 1440
 • CPU: Snapdragon 888
 • Hapësira ruajtëse: 256 GB/128 GB (e zgjerueshme)
 • RAM: 12 GB / 8 GB

OnePlus 9 Pro është një alternativë e bukur për Galaxy S21 Ultra. Ai ofron një panel të ndritshëm dhe shumëngjyrësh 6,1 inç që mbështet një shpejtësi masive rifreskimi 120 Hz. Në këmbim, ju do të merrni një përvojë jashtëzakonisht të qetë lojrash në lojëra me ritëm të kaluar si Fortnite. Për më tepër, ky telefon ofron një performancë të fortë lojrash, falë chipsetit Snapdragon 888 me RAM 8 GB/12 GB. Për më tepër, një bateri 4500 mAh që ofron pothuajse 11 orë lojëra pa ndërprerje e ushqen telefonin.

Duel telefonik Lenovo Legion 2

Specifikimet:

 • Madhësia e ekranit: 6.92 inç
 • Rezolucioni i ekranit: 2460 x 1080
 • CPU: Snapdragon 888 5G
 • Hapësira ruajtëse: 512 GB / 256 GB
 • RAM: 16MP/12GB

Së fundmi, mund ta merrni këtë telefon lojrash Lenovo dhe të shijoni shumë fuqi përpunuese. Telefoni vjen me një kapacitet masiv 5,500 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 90 W. Për të mbështetur këtë, Legion Phone Duel 2 funksionon me një çip të fuqishëm Snapdragon 888, i cili është standard në një telefon lojrash të kësaj madhësie. Dhe, sigurisht, paneli i ekranit 6,92 inç i ngjashëm me tabletin është mjaft i madh për t'ju mbajtur të angazhuar gjatë gjithë ditës.

Fjalët e fundit

Këta janë disa nga telefonat më të mirë të lojërave në vitin 2021. Mund të kontrolloni gjithashtu emra me performancë më të mirë si Nubia Red Magic 5G, Black Shark 3, iPhone 12 Pro dhe Razer Phone 2. Me pak fjalë, zgjedhja juaj për smartfonin më të mirë të lojrave është e gjerë .

Kur zgjidhni një smartphone për lojëra, sigurohuni që çmimi të jetë i përshtatshëm për xhepin. Në fund të fundit, shumica e telefonave inteligjentë me buxhet do ta kryejnë punën shumë shpejt. Pas kësaj, vazhdoni të kontrolloni madhësinë e baterisë, fuqinë e përpunimit dhe madhësinë e RAM-it. Në përgjithësi, është një botë emocionuese plot zgjedhje.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme