Telefonat celularë më të mirë për lojëra

Lajme

2019-09-10

Nëse ju pëlqen të luani lojëra në lëvizje, atëherë do të dëshironi të keni një telefon celular që mbështet funksionet e lojërave. Për më tepër, nëse po kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj të lojërave në celularin tuaj, atëherë do të dëshironi telefonin më të mirë për lojëra.

Telefonat celularë më të mirë për lojëra

Telefonat celularë janë bërë kompjuterë portativë në pëllëmbën e dorës dhe tregu i telefonave celularë është i mbushur me opsione për lojtarë. Këtu ne zbërthejmë 3 telefonat tanë celularë më të mirë për lojëra, bazuar në çmimin, lehtësinë e përdorimit dhe performancën, duke përfshirë madhësinë e procesorit dhe rezolucionin e ekranit, jetik për lojërat.

Apple XS iPhone Max

Apple Max është versioni më i madh i iPhone XS, me ekranin e madh 6,5 inç, rezolucion 2,688 x 1,242 pixel, duke e bërë atë celularin e përsosur të lojrave. Produktet e Apple janë të lehta për t'u marrë dhe Apple iStore ka disa nga përzgjedhjet më të gjera të aplikacioneve të lojërave.

I disponueshëm me një shumëllojshmëri opsionesh ruajtjeje dhe 4 GBS RAM, por bonusi i vërtetë është procesori CPU bionik A12, i cili është procesori më i fuqishëm në një smartphone. Megjithatë, kjo teknologji ka një çmim, pasi Apple XS iPhone Max është një nga telefonat celularë më të shtrenjtë në treg.

Samsung Galaxy S10 Plus

Rivaliteti midis Samsung dhe Apple vazhdon, dhe S10 Plus i Samsung është një konkurrent i denjë për Apple. Ekrani është vetëm 0,1 inç më i vogël se Apple, por bateria është pak më e madhe se ajo e Apple. S10 Plus ka një rezolucion 1440 x 3040 pixel Quad HD+ dhe ekran të lakuar AMOLED.

Samsung është 33 gram më i lehtë se iPhone, pavarësisht RAM-it më të madh prej 8 GBS dhe ruajtjes prej 128 GB. Për sa i përket çmimit, çmimi i Galaxy S10 Plus është në të njëjtin nivel me iPhone, dhe në përputhje me rrethanat, ka të ngjarë që preferenca personale e markës të jetë faktori përcaktues për shumicën e lojtarëve.

Huawei P30 Pro

Për ata që nuk kanë një aleancë me Apple ose Samsung, Huawei P30 Pro është një përmendje e nderuar. Me një madhësi ekrani prej 6,47 inç, 8 GM RAM, një peshë prej 192 gramësh dhe një bateri pak më të madhe se Apple dhe Samsung, Huawei është një pretendent i caktuar si një telefon celular më i mirë për lojëra.

Huawei përdor Android, kështu që pronarët e mëparshëm të iPhone mund të hezitojnë të provojnë Huawei. P30 Pro ka një kamerë me katër lente, e cila mund të jetë një veçori e shtuar në krahasim me opsionet e tjera në këtë listë. Për sa i përket çmimit, P30 Pro është i ngjashëm me Apple dhe Samsung, megjithatë rezolucioni nuk është aq i fuqishëm.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme