Lajme

July 6, 2021

Udhëzues fillestar për lojërat e fatit me kriptomonedha

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Industria e iGaming ka qenë gjithmonë e shpejtë për të përqafuar teknologjitë e fundit. Sot, industria është e mbushur me inovacione si kazinotë celulare, kazinotë VR, kazinotë live dhe kazinotë e kriptomonedhave. Por sigurisht, edhe lojtarët më me përvojë do të kenë nevojë për ndihmë për të filluar me lojërat e fatit me kriptomonedha. Pra, para se të filloni të luani më të mirën lojra kazino celulare me monedha dixhitale, lexoni për të mësuar disa këshilla për të përmirësuar përvojën tuaj të lojërave të fatit kripto.

Udhëzues fillestar për lojërat e fatit me kriptomonedha

Si funksionojnë kazinotë e kriptomonedhave

Ndryshe nga besimet, fillimi i lojërave të fatit me kriptomonedhë nuk është aq i komplikuar. Në mënyrë tipike, duhet të krijoni një llogari brenda pak minutash dhe të filloni të shijoni lojërat tuaja të preferuara të kazinosë celulare. Dhe nëse hasni ndonjë problem, kazinotë më të mira celulare ofrojnë mbështetje 24/7. Më poshtë është se si të filloni:

Hapi 1. Para së gjithash, duhet të krijoni një portofol kriptomonedhe dhe të blini disa monedha dixhitale. Ju mund ta bëni këtë duke përdorur një kartë krediti ose kuleta elektronike si PayPal. Dhe po, Bitcoin (BTC) është një opsion i mirë.

Hapi 2. Më pas, zgjidhni një kazino celulare që mbështet lojërat e fatit kripto. Kazinoja që zgjidhni duhet të mbështesë të paktën dy ose tre monedha dixhitale.

Hapi 3. Pasi të keni krijuar me sukses një llogari kazino, depozitoni kripto për të filluar lojërat e fatit. Zakonisht, transaksioni është i menjëhershëm.

Hapi 4. Zgjidhni një lojë kazino për të luajtur dhe kënaquni. Nëse jeni me fat për të fituar diçka, shkoni te seksioni i arkëtarit dhe kërkoni një pagesë.

Gjërat që duhet të dini rreth lojërave të fatit me kriptomonedhë celulare

Përveç mësimit se si të vendosni bastin tuaj të parë kripto, ka disa gjëra të tjera për t'u mbajtur mend përpara se të filloni të luani.

Zgjidhni monedhat dixhitale më të njohura

Aktualisht, ka shumë monedha dixhitale atje. Por ndërsa të kesh shumë opsione është një gjë e mirë, kjo mund ta bëjë zgjedhjen e monedhës së duhur disi konfuze. Prandaj, përmbajuni opsioneve më të njohura si Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin dhe Ethereum. Këto monedha zakonisht pranohen në çdo vend kumari dhe ato ofrojnë siguri më të mirë investimi.

Kontrolloni rregulloret e vendit tuaj

Siç mund ta dini tashmë, kriptovalutat janë të pranuara në mënyrë universale. Megjithatë, disa juridiksione e nxjerrin jashtë ligjit këtë metodë bankare. Ndërsa qeveritë dhe autoritetet nuk mund të parandalojnë pronësinë e kriptomonedhave, ato mund të bllokojnë të gjitha kanalet e investimit në juridiksionin e tyre. Pra, jini një hap përpara duke mësuar disa gjëra rreth ligjeve lokale.

Pagesat kripto janë të pakthyeshme

Çuditërisht, ju nuk mund të ktheni një pagesë kripto pasi të keni përfunduar transaksionin. Pse? Askush nuk mbikëqyr transaksionet e kriptove. Me fjalë të tjera, nuk ka staf të PayPal këtu për të korrigjuar një gabim transaksioni. Prandaj, sigurohuni që të kontrolloni me kujdes adresën përpara se të konfirmoni transaksionin. Çdo lëvizje e gabuar e Bitcoin mund t'ju kushtojë 36,000 dollarë në kohën e shkrimit të këtij artikulli. Tani këto janë shumë para.

Jini në vëzhgim për ofertat

Shumica e kazinove celulare Më pëlqen kur lojtarët përdorin monedha dixhitale për të luajtur. Kjo për shkak se operatori nuk përballet me kosto të konsiderueshme transaksioni siç do të përballej me monedhat tradicionale. Si të tilla, këto kazino ofrojnë bonuse si kthim parash, rrotullime falas, ndeshje dhe promovime të tjera. Pra, mbani veshët hapur për një drekë falas.

Siguria e kazinosë

Së fundi, përdorni vetëm kriptovalutat në kazinotë celulare të rregulluara. Sigurohuni që aplikacioni i lojërave të fatit të ketë një licencë të vlefshme operative nga qeveria juaj vendore ose mbikëqyrësi. Nëse është një kazino në det të hapur, duhet të licencohet nga organe si UKGC, Komisioni i Lojërave Kahnawake, MGC dhe Qeveria e Gjibraltarit. Me pak fjalë, licencimi duhet të jetë minimumi juaj i pakalueshëm përpara se t'i bashkoheni ndonjë aplikacioni të lojërave të fatit me para të vërteta.

konkluzioni

E shihni, të gjitha historitë që dëgjoni për mashtrimet e lojërave të fatit me kriptovaluta janë thjesht ajër i nxehtë. Thjesht përdorni një portofol me reputacion për të ruajtur monedhat tuaja dhe për të luajtur në një kazino celulare të rregulluar. Bërja e kësaj do të sigurojë që seancat tuaja të lojërave të fatit të jenë të qetë si gjalpi. Mbani mend, siguria juaj e kazinosë në internet fillon me ju.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme