Yggdrasil dhe partneri i ReePlay do të lëshojnë Big Bucks Buffalo GigaBlox

Lajme

2023-03-22

Benard Maumo

Më 23 mars 2023, Yggdrasil, kompania e njohur iGaming, njoftoi debutimin e lojës slot Big Bucks Buffalo GigaBlox. Loja u krijua në partneritet me ReelPlay, duke shfaqur rrotullime falas shpërblyese me simbole Mega Coin. 

Yggdrasil dhe partneri i ReePlay do të lëshojnë Big Bucks Buffalo GigaBlox

GigaBlox, Mekaniku i Angazhimit të Lojërave me nënshkrimin e Yggdrasil (GEM) dhe Rrotullimet e Bonusit me Simbolet Mega Monedha janë atraksionet kryesore në këtë lojë. Këto veçori i lejojnë lojtarët të gjejnë shpërblimin maksimal prej 8,737x në këtë slot me temë Wild West.

Me GigaBlox, lojtarët mund të vendosin simbole 2x2 dhe 4x4 në bobina me çdo rrotullim. Këto simbole mund të strehojnë Wilds dhe scatter. Një përgjigje Bonus Respin kur të paktën gjashtë simbole të shpërndara monedha shfaqen në rrotulla, duke siguruar tre raunde bonus. Përveç kësaj, çdo simbol monedhe shtesë që lojtarët mbledhin vlen 1x deri në 1000x.

Nëse monedhat bashkohen në një bllok prej të paktën 2x2, ato do të formojnë një monedhë Mega. Kjo monedhë me madhësi super ka një shumëzues dyfishin e totalit të të gjitha vlerave të shumëzuesit të simboleve që e kanë krijuar.

Siç pritej në lojëra elektronike nga Lojëra Yggdrasil, lojtarët mund të shfrytëzojnë veçorinë e Bonusit të Blerjes, duke i çuar direkt në raundet e bonusit me një Mega monedhë të aktivizuar.

Deklarata Zyrtare

Stuart McCarthy, Shefi i Produkteve dhe Programeve në Yggdrasil, përgëzoi ReelPlay për zhvillimin e një marrëdhënieje solide me YG Masters gjatë viteve të fundit. Ai tha se kompania është e emocionuar të zbulojë një tjetër vend të jashtëzakonshëm me një temë të testuar me kohë dhe veçorinë unike GigaBlox GEM që u ofron lojtarëve mundësinë për të fituar çmime të mëdha.

CEO i ReelPlay, David Johnson, deklaroi se studioja e lojrave është e kënaqur të prezantojë Big Bucks Buffalo GigaBlox, një lojë që përmban të gjitha atributet klasike të ReelPlay. Ai shtoi se ata janë të bindur se titulli i fundit i YG Masters do të jetë i suksesshëm për të dy lojtarët dhe aplikacionet e kazinosë celulare.

GATI, teknologjia kryesore e Yggdrasil, është forca shtytëse e Big Bucks Buffalo GigaBlox. Kjo teknologji u ofron partnerëve të Yggdrasil një pajisje zhvillimi të gatshme, në përputhje me rregulloret, për krijimin dhe shpërndarjen e shpejtë të përmbajtjes së fundit.

Të rejat e fundit

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy
2023-06-01

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë