Baccarat

Bakarat celulare në internet është argëtues dhe emocionues. Ka kaq shumë pezullim, por është e lehtë të mësosh dhe të luash. Rezultatet e mundshme përfshijnë lojtarin ose fitimin, humbjen ndaj Bankerit, ose ndoshta dy barazimet.

Mësoni rreth lojës emocionuese në internet Baccarat celular dhe si të filloni me të.

Baccarat
**Si të luani Baccarat celular**

Si të luani Baccarat celular

Mobile Baccarat dhe versioni i tij desktop tërheq shumë lojtarë për shkak të lojës së tij të thjeshtë.

Loja fillon duke vendosur çipat e bastit te lojtari, bankieri (kazino) ose një barazim. Kjo marrëveshje bastesh nënkupton që grushtet përkatëse të baccarat (raundi i lojërave) kanë tre rezultate të mundshme.

Përcaktimi i fituesit varet nga cila dorë godet dorën natyrale prej 9 ose vlerën më të afërt.

Kazinoja shpërndan dy letra pas vendosjes së basteve në ndërfaqen tuaj celular. Njëra për lojtarin dhe tjetra për bankierin.

Ose lojtari ose banka mund të rrëshqasë këpucën me letra dhe të vendosë një kartë me fytyrë në vendin e lojtarit në tryezë. Karta tjetër (e konsideruar si dora e parë e bankierit) vendoset në kutinë e bankierit.

Shtëpia pastaj shpërndan dy letrat e ardhshme: një për lojtarin dhe tjetra për bankierin.

Kjo marrëveshje e dytë përfundon raundin e parë. Shtëpia vazhdon të krahasojë rezultatin për të shpallur fituesin. 10-tat dhe kartat e fytyrës llogariten si zero.

Monedhat ace janë 1 ndërsa pjesa tjetër e letrave ia vlen vlera e tyre nominale. Nëse një dorë ka më shumë se dhjetë, për shembull, 9 dhe 7, numërohet shifra e fundit, e cila në skenarin tonë (9+7) = 16; 6.

**Si të luani Baccarat celular**
**Baccarat për Android**

Baccarat për Android

Kazinotë e shumta baccarat mobile kanë një aplikacion i shkarkueshëm për pajisjet mobile Android.

Kazinotë si PlayOjo, Unibet dhe Jackpot City i lejojnë lojtarët të shkarkojnë aplikacionin dhe të shijojnë baccarat ndërsa udhëtojnë, duke kapur një fllad duke pushuar në plazh ose duke pushuar në shtëpi.

Luajtja e baccarat në telefonat inteligjentë dhe tabletët Android përmirëson përvojën tuaj. Mund të kaloni lehtësisht nga loja falas në para reale.

Gjithashtu, rregullimi i ndriçimit të tabelës plus veçoritë e aplikacionit të zmadhuar e ndihmojnë lojtarin të qëndrojë në skajin e sediljes, duke pritur për rezultatin me fat.

**Baccarat për Android**
**Baccarat për iOS**

Baccarat për iOS

Do ta keni mjaft nëse ju pëlqen Baccarat në iPhone ose iPad tuaj. Aplikacionet iOS për kazinotë si Unibet dhe Lucky Dreams disponohen lirisht në Playstore.

Ato janë të përshtatshme për të hyrë në versionet më të mira të baccarat, pavarësisht nga vendndodhja juaj. Përveç kësaj, ngjashëm me aplikacionet Android, lojtarët nuk kanë nevojë të shkarkojnë konfigurimin pasi aplikacioni u jep atyre akses të drejtpërdrejtë në lojëra.

Ndoshta, tipari më i shquar i aplikacioneve baccarat iOS është aftësia e tyre për t'ju sjellë lojërat më të mira përmes algoritmeve të pronarit.

Në varësi të trafikut që tërheqin në aplikacion, renditja e lojërave i ndihmon edhe fillestarët të bëjnë zgjedhjet e duhura me më pak përpjekje.

**Baccarat për iOS**
**Lojëra popullore Baccarat në internet**

Lojëra popullore Baccarat në internet

Zhvillues të ndryshëm kanë krijuar versione të ndryshme të lojës. Ata synojnë të tërheqin lojtarë të ndryshëm me argëtim baccarat duke ruajtur tiparet origjinale që garantojnë një përvojë autentike.

Kështu, për fillestarët e baccarat ose lojtarët me përvojë, variantet e mëposhtme kanë një popullaritet të madh.

Bakarat celular Punto Banco

Punto Banco do të thotë lojtar-bankë. Ky version baccarat është i popullarizuar në mbarë botën në aplikacionet e kazinove celularë dhe faqet e internetit që ofrojnë lojën.

Në këtë version, kazinoja është qendra e interesit. Ai grumbullon duart gjatë gjithë lojës dhe angazhohet të luajë të gjitha duart sipas rregullave të pranuara.

Punto dhe banco përfaqësojnë dy duar në të cilat lojtarët vendosin aksionet e tyre.

Megjithatë, në këtë version, është e rëndësishme të theksohet se dora e lojtarit nuk ka asnjë lidhje me lojtarin dhe as dora e bankierit nuk lidhet me kazinonë.

Kazinoja përcakton rezultatin e lojës pas dy raundeve të marrëveshjeve të letrave nga një këpucë me kuverta me 6-8 letra.

Dragon Tiger Baccarat

Dragon Tiger është një tjetër version baccarat që fillimisht ishte i popullarizuar, por është përhapur në SHBA, Evropë dhe në pjesën tjetër të botës.

Të luash baccarat Dragon Tiger përfshin dy letra. Njëra përfaqëson dragoin, ndërsa tjetra përfaqëson tigrin. Lojtari duhet të parashikojë fituesin e mundshëm midis dy kafshëve dhe të vendosë çipat e tij të bastit në përputhje me rrethanat.

Lojtarët gjithashtu mund të bastojnë në rezultatin e barazimit. Vlera e kartës është e ngjashme me punto banco. Sidoqoftë, celulari Dragon Tiger ka vetëm një barazim. Prandaj, është një lojë e thjeshtë për t'u luajtur ndërsa jeni në lëvizje pasi nuk përfshihen procedura komplekse.

Chemin De Fer Baccarat Mobile

Chemin De fer është një version i njohur i baccarat midis lojtarëve celularë.

Mund të luhet lehtësisht përmes aplikacioneve Android ose iOS. Ndryshe nga versionet e tjera, Chemin de fer lejon lojtarët të luajnë kundër lojtarëve të tjerë në vend të bankës ose kazinosë.

Loja fillon duke përzier letrat me 6 kuverta për shumë lojtarë të ulur rreth një tavoline ovale.

Kur fillon loja, një lojtari i caktohet roli i bankierit, ndërsa pjesa tjetër janë lojtarë.

Bankieri ka për detyrë të tregtojë karta. Ai vazhdon të vë bast rrezikun e tij dhe pjesa tjetër e lojtarëve duhet të deklarojnë se luajnë kundër bankës me një bast uniform.

**Lojëra popullore Baccarat në internet**
**Bonusi i kazinosë celulare Baccarat**

Bonusi i kazinosë celulare Baccarat

Nëse jeni një dashnor i baccarat, ju mund të përdorni bonuse të shumta në telefonin tuaj. Për shembull, kazino Joo Reels ka një ofertë të shkëlqyer mirëseardhjeje prej 200% deri në 1000 euro.

Bonusi vlen për të gjithë lojra kazino celulare, duke përfshirë baccarat. Gjithashtu, në faqen celulare të Party Casino, lojërat gëzojnë bonuse ekskluzive mujore të depozitave. Këto oferta vlejnë për seksionin live, i cili përmban versione baccarat.

**Bonusi i kazinosë celulare Baccarat**
**Baccarat Mobile Money Money**

Baccarat Mobile Money Money

Për lojtarët me para të vërteta, versionet e baccarat janë disa klikime në pajisjet tuaja celulare për lojtarët me para të vërteta.

Gjëja më interesante për këto versione është se ato ofrojnë baste të ndryshme. Për më tepër, bastet e parave të vërteta të baccarat janë të lehta pa procedura komplekse. Zakonisht është një lojë fati; kështu, nuk ka nevojë të hulumtoni strategji për të mposhtur tregtarin ose shtëpinë.

Sado e thjeshtë që mund të duket, rekomandohet gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi aq të thjeshtë sa mund të duket. Mos e teproni me bastimet me para të vërteta, pasi kjo mund të ndikojë në jetën tuaj sociale dhe financiare.

**Baccarat Mobile Money Money**
Si të luani Baccarat

Si të luani Baccarat

Lojtarët mund të bastojnë në dorën e lojtarit ose bankierit përpara se të shpërndahen letrat. Shpërndahen dy letra dhe lojtari që mban këpucën rrëshqet një letër jashtë. Më pas ata do ta kthejnë fytyrën e kartës lart në tavolinën e ndjerë. Karta e parë në dorën e Bankierit vendoset më pas në kutinë e bankierit në tryezë.

Më pas, tregtari do të shpallë pikën totale të të dy grupeve të letrave. 10 letrat dhe letrat e gjykatës kanë vlerën zero, ndërsa pjesa tjetër kanë vlerat e numrave në fytyrë. Që të ketë një fitore, duhet të vihet një bast në dorën që arrin afërsisht nëntë.

Me prezantimin e lojërave celulare baccarat, emocioni i lojërave të kazinosë në internet baccarat u mor tek përdoruesit e celularëve. Duhet vetëm një lidhje e qëndrueshme në internet, shkarkime të thjeshta aplikacionesh dhe një pajisje celulare e përditësuar.

Në baccarat celular, lojtari punon duke parashikuar nëse bankieri ka avantazhin, apo ata të dy lidhen. Si lojtar, duhet të vihet bast për secilin prej tyre nëse mendojnë se lojtarët ose bankierët kanë përparësinë dhe më shumë gjasa për të fituar. Për lojtarët e vërtetë, loja është më emocionuese pasi shanset për të marrë një vlerë prej 2 deri në 9 janë më pak të mundshme.

Rregullat e Baccarat

Baccarat është një lojë e lehtë për t'u zotëruar. Brenda disa lojërave ose minutave lojë, mund të përmirësohet lehtësisht në lojërat reale me para të vërteta. Për të filluar, lojtarëve u duhen 6 deri në 8 kuvertë letrash në një këpucë. Loja përfshin gjithashtu një bankier dhe 1 deri në 12 lojtarë.

Jacks, Tens, Queens dhe Kings kanë vlerë zero. Ace ka një pikë, ndërsa 2 letrat, 3 letrat, 4 letrat, 5 letrat, 6 letrat, 7 letrat, 8 letrat dhe 9 letrat kanë vlerën e tyre nominale.

Qëllimi është të arrihet një vlerë prej 9 ose më pak. Kur totali i letrave në dorë tejkalon 10 pikë, atëherë merret parasysh vlera e shifrës së fundit.

Kur pikët tejkalojnë kufirin e 9 pikëve, mund të zgjidhet rezultati në dy mënyra. Në fillim, tregtari ose mund të zbresë 10 nga pikët nga totali ose të heqë atë të mëparshme në të majtë, duke mbajtur shifrën në të djathtë. Lojtarët lejohen të zgjedhin një bast, pavarësisht nëse mendojnë se bankieri do të fitojë, humbasë ose do të ketë një barazim.

Sapo lojtarët vendosin bastet e tyre, baccarat mund të fillojë. Krupieri supozohet të fillojë të trajtojë letrat me lojtarët dhe bankierin. Në varësi të sasisë totale të kartave të grumbulluara, kruperi do t'i japë kartën e tretë secilit lojtar, ose bankierit.

Strategjia Baccarat

Mobile Baccarat është një lojë shanse edhe për lojtarët më me përvojë. Lojërat nuk kërkojnë shumë aftësi, njohuri ose guxim për të fituar. Njeriu duhet vetëm të marrë rreziqe dhe të testojë nervat e tij, dhe ka një shans të moderuar për të fituar ose humbur.

Kjo është arsyeja pse baccarat konsiderohet si një lojë fati. Nuk është e nevojshme të numërohen letrat apo të mashtrohen kundërshtarët. Në vend të kësaj, lojtari duhet të fokusohet në vetë lojën. Është e rrezikshme të vendosni të gjitha vendimet në bastet e mëparshme. Kjo është arsyeja pse dikush këshillohet të shmangë sistemet e baccarat.

Ndërsa zgjedhin aplikacionin e duhur të kazinosë celulare, lojtarët duhet të sigurojnë që të luajnë me kazinotë të cilat ngarkojnë komisione të vogla për bankierët. Dikush duhet të zgjedhë lojëra me sa më pak kuverta të mundshme dhe të dijë kur ta quajë atë një natë.

Është e mençur të ritmi vetes për të shmangur humbjen e të gjitha parave në fillim të lojërave. Lojtarët inteligjentë duhet të bastojnë me bankierët pasi ata kanë skajet më të ulëta të shtëpisë.

Këtu, lojtarët mund të marrin një pjesë të caktuar sa herë që ka fitime. Nuk është e mençur të vësh bast përtej asaj që dikush mund të përballojë. Në fakt, rekomandohet shumë që ata të informojnë prindërit dhe familjen për të shmangur stresin në rast humbjeje.

Si të luani Baccarat
Bacarat falas

Bacarat falas

Për lojtarët fillestarë, loja falas e baccarat është një opsion shembullor për të zgjedhur. Ata mund të provojnë lojërat dhe të kuptojnë bazat përpara se të kënaqen me mjeshtrit.

Duhet gjithashtu të testoni strategjitë e tyre në këto aplikacione përpara se të rrezikoni para të vërteta në lojëra. Lojërat celulare falas janë të ngjashme me lojërat reale.

Ka shumë lojëra baccarat pa pagesë për lojtarët për t'u kënaqur. Në fakt, kazinotë do t'u rekomandojnë lojtarëve të provojnë lojërat për të mësuar aftësitë.

Lojërat janë zhvilluar për të imituar sa më shumë versionin realist. Duhet të siguroheni që të lexoni të gjitha udhëzimet për celular dhe desktop përpara se të vazhdoni.

Bacarat falas
Baccarat me para të vërteta

Baccarat me para të vërteta

Pasi dikush të ketë zotëruar versionet falas të lojës baccarat celular, mund të jetë më emocionuese të provosh lojërat e vërteta.

Ashtu si versioni falas, lojërat baccarat me para të vërteta kërkojnë njohuri për rregullat dhe shumë fat. Me menaxhimin e duhur, lojërat mund të jenë shumë produktive.

Megjithatë, është mirë të luani me përgjegjësi dhe të shmangni marrjen e rreziqeve të larta. Baccarat bazohet vetëm në rrezik, prandaj, gjithmonë duhet të buxhetoni veten për humbje.

Nëse një lojë mendon se nuk janë të qëndrueshme duke qenë të dehur ose ndoshta humbet një sasi të madhe në lojëra, është e mençur të largoheni.

Baccarat me para të vërteta
Historia e Baccarat

Historia e Baccarat

Lojërat Baccarat datojnë më shumë se 500 vjet në epokat mesjetare të Italisë. Për shekuj me radhë, loja quhej lojë letrash për aristokratët.

Loja u krijua nga një njeri i quajtur Felix Falguiere. Ai iu referua lojës si baccara, që do të thotë zero; vlera e dhjetësheve dhe kartave të fytyrës.

Bakarati i sotëm është paksa i ndryshëm nga lojërat origjinale. Ditët e mëparshme, kartat trajtoheshin nga katër tregtarë dhe secili kishte mundësinë të ishte bankier.

Lojtarët mund të bastojnë kundër njëri-tjetrit, si dhe kundër shtëpisë. Sot, vihen baste kundër shtëpisë dhe ka vetëm një tregtar.

Historia e Baccarat

Lajmi i fundit

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për fillestarët
2021-11-29

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për fillestarët

Pas regjistrimit në kazinotë më të mira celulare, shumica e fillestarëve e shohin koleksionin e lojës paksa dërrmuese. Kjo për shkak se këto kazino kanë një det automatesh dhe variante lojërash tavoline. Pra, ku fillon një lojtar fillestar i kazinosë? Më poshtë është një listë e plotë e lojërave më të mira të kazinosë celulare për duar të gjelbra.

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për të luajtur si fillestar
2021-11-03

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për të luajtur si fillestar

Ideja e lojërave të fatit në kazinotë më të mira të celularëve në internet mund të duket e thjeshtë në letër derisa ta provoni. Kjo për shkak se pas gjetjes së një kazinoje celulare më të vlerësuar dhe financimit të llogarisë suaj, pengesa tjetër është të kuptoni se cilat lojëra përfaqësojnë vlerën aktuale për paratë.

7 lojërat më të mira të basteve japoneze në internet
2021-10-08

7 lojërat më të mira të basteve japoneze në internet

Kazinotë celulare janë bërë shumë të njohura dhe një nga vendet që ka një numër të madh të kazinove në internet është Japonia.

Lojërat e kazinosë celulare që nuk e imagjinonit se do të funksiononin
2021-07-12

Lojërat e kazinosë celulare që nuk e imagjinonit se do të funksiononin

Kur telefoni i parë celular u shpik në 1973, ideja ishte të lehtësohej komunikimi global. Por ndërkohë që kjo është arritur 100%, askush nuk e imagjinonte kurrë që kazinotë më të mira celulare do t'u jepnin kazinove tradicionale një vrapim për paratë e tyre. Kjo për shkak se lojërat e fatit në internet janë vazhdimisht inovative për të kapur hapin me teknologjinë celulare me ritme të shpejta.