Si të bëheni një lojtar profesionist i Craps

Craps

2021-01-11

Kur është fjala për të luajtur në më të njohurit kazinove online, mut janë gjithmonë në menunë e sotme. E ofruar në formate unike dhe tradicionale, kjo është padyshim një nga kazinotë më argëtuese lojërat për të luajtur dhe për të fituar shumë. Megjithatë, fillestarët mund të ndjehen të frikësuar në fillim duke luajtur mut. Për fat të mirë, ky udhëzues ka disa këshilla të thjeshta por efektive për t'ju dhënë këmbën e përparme duke luajtur mut dhe ndoshta të filloni të fitoni fitime.

Si të bëheni një lojtar profesionist i Craps

Çfarë është craps në internet?

Përpara se të zhytemi më tej në bazat, le të diskutojmë së pari se çfarë është saktësisht krapi në internet. Epo, craps është një lojë argëtuese klasike e kazinosë që u lejon lojtarëve të bastojnë rezultatin e një rrotullimi ose disa rrotullimesh. Ju gjithashtu mund të parashikoni rezultatin e dy zareve. Craps u zbulua në SHBA dhe u bë shumë i njohur pas Luftës së Dytë Botërore. Sot, është një i preferuar midis shumicës së lojtarëve dhe operatorëve të kazinove në internet.

Bastet bazë për mut për të ditur

Interesante, bastet bazë të katrahurave zakonisht ofrojnë shanset më të larta në këto rrugë. Pra, është jetike të mësosh se si funksionon çdo bast për të pasur një shans për të grumbulluar më shumë fitore.

  • Bast "Pass line" - Ky është pa asnjë dyshim basti më kritik i mut. Këtu, faqosja e tabelës ka një zonë të gjerë të linjës për vendosjen e çipave tuaja. Ju do të fitoni nëse gjuajtësi hedh një shtatë ose njëmbëdhjetë në listën e daljes.

  • Mos e kaloni bastin e linjës – Ky është një tjetër bast i rregullt në lojërat e gabuara në internet. Me pak fjalë, është saktësisht e kundërta e një basti të kalimit. Për të fituar, lista e daljes duhet të lexojë dy ose tre. Lojtarët që luajnë këtë bast zakonisht quhen lojtarë "të gabuar" pasi ata janë kundër gjuajtësit që është lojtari "i duhur".

  • "Come bet" - "Come bet" është shumë i ngjashëm me një bast "pass line", vetëm se bëhet nëse vendoset një pikë. Me fjalë të tjera, ju bëni një bast pasi gjuajtësi vendos një pikë.

  • Bast Mos eja – Bastet Mos hajde renditen ndër bastet më të shëndosha matematikisht në këtë lojë popullore me zare. Ato janë shumë të ngjashme me bastet e mos kalimit, përveçse ato bëhen pasi një gjuajtës bën një pikë pasimi. Ka një avantazh shtëpie prej 1.35%, të ngjashme me bastet mos i kalojnë.

  • Bast me shanse – Një bast me shanse nuk është basti juaj i zakonshëm. Në këtë bast, ju duhet të vendosni një bast standard si mos kaloni vijën ose vijën e kalimit, më pas vendosni shanset tuaja pas njërës prej këtyre basteve. Çuditërisht, ky bast ka një avantazh prej 0%.

    Këshilla profesionale për të luajtur lojëra në internet

    Ndërsa mësimi i bazave është shumë i rëndësishëm, ju duhet të bëni disa gjëra të tjera për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Para së gjithash, është jetike për të shmangur ato baste pinjoll. Bastet e vendosjes bien në këtë kategori pasi do t'ju duhet të vini bast në më shumë se një numër - 4 deri në 10. Në mënyrë tipike, avantazhi i shtëpisë është zakonisht i lartë, duke filluar nga 4% në 6%.

Gjithashtu, lini mënjanë një bankroll të veçantë për të luajtur lojëra në internet ose ndonjë lojë tjetër kazinoje në internet. Kjo siguron që ju të mos kapeni në një rrjet të humbur. Zgjidhni tabelat me kufizime nëse është e mundur. Dhe që të mos harroj, të gjitha përpjekjet tuaja do të jenë të kota nëse nuk zgjidhni kazinotë online të rregulluara. Çdo lojtar i basteve duhet të kërkojë të luajë në një mjedis të sigurt dhe të drejtë. Bëni kërkimin tuaj në internet dhe kontrolloni numrin e licencës në fund të faqes kryesore.

Në fund të fundit

Për ta përmbledhur, nuk mund të bëheni një lojtar profesionist pa praktika të mjaftueshme. Për fat të mirë, ka qindra lojëra craps falas që mund t'i luani në pajisjen tuaj celulare ose kompjuterin tuaj. Përfitoni nga këto lojëra përpara se të kryeni paratë tuaja të fituara me vështirësi duke luajtur mut. Dhe mbi të gjitha, luaj gjithmonë për argëtim.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme