Kazino Holdem

E shpikur në vitin 2000 nga Stephen Au-Yueng, Casino Holdem është një lojë kumar kazino që luhet në kazinotë kryesore live në mbarë botën. Pas licencimit zyrtar për lojë nga MB në 2007, loja u bë gjithnjë e më popullore. Sot, ka mijëra lojëra online Casino Holdem për lojtarët celularë për të luajtur.

Mobile Casino Holdem organizohet nga një krupier në mënyrë që klientët e kazinosë të mund të luajnë në lojërat kryesore të kazinosë. Loja është plot emocione pasi është e vështirë të parashikosh rezultatin. Fati i secilës dorë vendoset bazuar në sekuencën e 7 letrave, duke përfshirë 2 letra në njërën dorë dhe pesë letra në bord.

Kazino Holdem
Si të luani Casino Holdem

Si të luani Casino Holdem

Qëllimi kryesor i Casino Holdem është të ndihmojë lojtarët të shmangin ndeshjen kundër lojtarëve të tjerë dhe në vend të kësaj të luajnë kundër shtëpisë. Këtu ka vetëm një konkurrent dhe rregulla të paracaktuara për të lidhur lojtarin dhe një fitore të mundshme. Nuk ka nevojë të studioni lojtarë të tjerë ose të përdorni taktika të zgjuara për të ngritur vazon.

Për të filluar, njeriu ka nevojë vetëm për një lidhje të shpejtë interneti, pajisje me aftësi interneti dhe guxim për të thirrur ose palosur kur është e nevojshme. Dikush mund të bast sa më pak ose aq sa të dojë, dhe nuk ka nxitim për shumën që duhet vënë bast në lojë.

Kur lidhen, lojtarët duhet të bëjnë një bast ante. Ky është një bast i detyruar, të cilin lojtarët duhet ta vendosin përpara çdo dështimi. Mund të vendosni gjithashtu një bast anësor që do t'i shtohet bastit të detyruar. Kur kjo të bëhet, lojtarët dhe tregtarët lejohen të mbajnë secili nga dy letra.

Më pas, tregtari do të trajtojë tre letra përballë në tryezë. Në këtë pikë, lojtari mund të zgjedhë ose të thërrasë ose të palosë letrat e tij ose të saj. Nëse duan të telefonojnë, do t'u kërkohet të vendosin një bast që është dyfishi i shumës së bastit të tyre para.

Si të luani Casino Holdem
Rregullat e Holdemit të Kazinosë

Rregullat e Holdemit të Kazinosë

Rregullat në Casino Holdem janë mjaft të ngjashme me rregullat në pokerin Texas Holdem. Megjithatë, në Casino Holdem lojtarët nuk përputhen me lojtarët e tjerë dhe ata do të konkurrojnë vetëm për të mposhtur tregtarët. Ka shumë opsione të bazuara në ueb dhe offline të Casino Holdem për lojtarët që të kënaqen.

Çdo lojë Casino Holdem organizohet me kuvertën e rregullt me 52 letra. Është e detyrueshme të bësh bast ante, por dikush mund të zgjedhë nëse do të vendosë bast anësor, i njohur gjithashtu si baste anësore AAA. Tregtari lejohet të shpërndajë dy letra të tjera në tabelë nëse një ose më shumë lojtarë bëjnë thirrje.

Qëllimi kryesor i lojës është të zgjedhë pesë letrat më të mira nga dy letrat e shpërndara dhe pesë letrat në tabelë. Për të fituar letrat e një lojtari zakonisht krahasohen me ato të tregtarit. Në thelb, tregtari duhet të arrijë një çift cilësor prej 4 ose më të lartë për t'u kualifikuar.

Ka katër rezultate kryesore në çdo ndeshje. Së pari, tregtari mund të mos kualifikohet dhe basti paraprak paguhet sipas tabelës së planifikuar të pagesave. Së dyti, tregtari mund të kualifikohet, por lojtari fiton një dorë më të mirë. Së treti, tregtari mund të kualifikohet, dhe lojtari merr një dorë të barabartë, dhe së fundi, lojtari mund të ketë gjithashtu një dorë më të dobët.

Rregullat e Holdemit të Kazinosë
Strategjia e kazinosë Holdem

Strategjia e kazinosë Holdem

Ashtu si çdo lojë tjetër pokeri, Casino Holdem nuk është e lehtë të planifikohet për të fituar. Loja bazohet në fat dhe në marrjen e rrezikut. Nuk ka asnjë strategji të drejtpërdrejtë që njerëzit përdorin për të kaluar përpara tregtarit, ndryshe nga Texas Holdem Poker. Këtu, duhet vetëm të vendosni një bast, të bëni një thirrje ose palosni dhe të fitoni ose humbni bazuar në rezultatin e ndeshjes.

Vendimi kryesor, megjithatë, bazohet në kombinimin me 7 letra të bëra pasi të gjitha letrat janë trajtuar. Lojtarëve u rekomandohet të bëjnë zgjedhjet e tyre bazuar në dy letrat e disponueshme në dispozicion dhe tre letrat e para-shpërndara në tabelë.

Ka shumë programe kompjuterike që janë krijuar për të bërë llogaritjet dhe për të parashikuar lojën e duhur për çdo dorë të veçantë. Megjithatë, duke qenë se të gjitha kartat jepen në mënyrë të rastësishme, është e vështirë të supozohet saktësia e këtyre aplikacioneve. Kjo është arsyeja pse lojtarët rekomandohen të ndjekin instinktet e tyre në vend që të mbështeten te njerëzit e tjerë.

Kur një lojtar sheh se ka një shans më të mirë për të fituar, ai mund të thërrasë dhe të fitojë lart. Megjithatë, duhet të fillohet me paga të ulëta përpara se të bësh baste të nivelit të lartë. Nëse shanset për të fituar një aksion janë të ulëta, atëherë këshillohet shumë të palosni dhe të shmangni humbjet.

Strategjia e kazinosë Holdem
Kazino Holdem Falas

Kazino Holdem Falas

Për lojtarët që kërkojnë lojën e mrekullueshme të Casino Holden pa rrezikuar asnjë para, mbështetja falas e Casino Holdem ofron një mundësi të mrekullueshme që ata të kënaqen me lojën. Çdokush mund të fillojë nga e gjithë bota dhe ata kanë nevojë vetëm për internet cilësor ose aplikacione lojrash me Casino Holdem.

Ka shumë platforma të kazinove në internet në të gjithë ueb-in që mbështesin lojërat falas të Casino Holdem. Në fakt, shumica e këtyre markave do t'u rekomandojnë lojtarëve që të fillojnë duke kuptuar lojën përpara se të kënaqen me lojërat me para të vërteta. Këtu, mund të bëni baste të mëdha, të rrezikoni të gjitha kreditet e tyre pa humbur asnjë para në platformë.

Kazino Holdem Falas
Kazino Holdem me para të vërteta

Kazino Holdem me para të vërteta

Pasi të zotërojnë lojën, lojtarët mund të përmirësohen për të luajtur lojëra Casino Holdem me para të vërteta. Këto lojëra janë më emocionuese pasi ka para të vërteta për të fituar ose humbur në lojëra. Shumica e lojtarëve preferojnë lojërat e Live Casino Holdem pasi ata angazhohen me tregtarët dhe shohin fitime të tjera.

Megjithatë, ndërsa kënaqeni me paratë e vërteta të Casino Holdem, është e mençur të qëndroni të fokusuar dhe të luani me përgjegjësi. Duhet të vendosni baste të vogla derisa të njihen me rregullat e lojës, shanset dhe rreziqet. Ata duhet të vendosin buxhete për humbjet dhe të largohen kur humbjet i kalojnë kufijtë e tyre. Është arsyeja pse njeriu nuk duhet të luajë kur është i dehur.

Kazino Holdem me para të vërteta
Historia e Casino Holdem

Historia e Casino Holdem

Casino Holdem u themelua në vitet 1990 nga Stephen Au-Yueng. Ishte një mjet i krijuar për të ndihmuar partnerin e tij të stërvitet përpara lojërave të pokerit Texas Holdem. Menjëherë pas kësaj, loja u bë një lojë e preferuar e shtëpisë dhe u themelua në vitin 2000. Që atëherë, loja u përhap në vende si Afrika e Jugut, Rusia dhe Egjipti.

Në fillim, në vitin 2001, loja u luajt në ekspozitat kryesore botërore të lojërave. Për shembull, një ndeshje u mbajt në Earls Court në MB në vitin 2002. Sot loja është përhapur në mbarë botën dhe shfaqet në shumë pajisje celulare, desktop dhe luhet drejtpërdrejt në faqet e internetit kryesore.

Historia e Casino Holdem