Keno

Keno në internet është një lojë llotarie e bazuar në ueb ose e bazuar në aplikacione që mund ta luani në çdo media të aktivizuar në internet. Nëse keni luajtur ndonjë lojë llotarie më parë, atëherë të kuptuarit e keno duhet të jetë e lehtë. Keno përfshin lojtarë që zgjedhin numra ose lojëra elektronike që ata shpresojnë se do të zgjidhen në vizatimin e ardhshëm.

Keno është një nga lojërat më të vjetra që mund të luani ende sot. Për shkak të natyrës së tij të thjeshtë, keno në internet ka tërhequr një ndjekës kulti gjatë viteve. Për më tepër, është vetëm një lojë fati. Por, përpara se të zhyteni në të dhe të filloni të luani, duhet të lexoni dhe të mësoni më shumë rreth kësaj loje fantastike.

Keno
Si të luani Keno në internet

Si të luani Keno në internet

Nëse nuk keni luajtur kurrë më parë keno në internet, mos u frikësoni. Ne do t'ju tregojmë një udhëzues se si mund të luani dhe shijoni këtë lojë. Së pari, regjistrohuni në një faqe kazinoje në internet që ofron lojë kazino keno. Më pas mund të vazhdoni të provoni një lojë demo për të shfrytëzuar aftësitë tuaja.

Për të nisur lojën Keno në internet, ju zgjidhni 20 numra nga një interval midis 1-80. Ju mund t'i zgjidhni numrat sa herë të dëshironi. Më pas ju duhet të vendosni se sa para dëshironi të vini bast për barazim. Më pas zakonisht zhvillohet një short online keno për të përcaktuar fituesin e përgjithshëm.

Si të luani Keno në internet
Rregullat e Keno

Rregullat e Keno

Rregullat e keno nuk janë aspak të vështira. Neofitet janë në gjendje t'i kuptojnë ato brenda një kohe të shkurtër. Rregulla të tilla e bëjnë keno në internet një lojë argëtuese dhe emocionuese për t'u luajtur. Dhe duke qenë një lojë fati, mundësitë për të fituar janë të pafundme. Disa rregulla bazë janë si më poshtë,

  • Pagesat nga lojërat keno në internet bazohen në përqindje.
  • Lojtarët zgjedhin nga 1 dhe 20 numra ose pika nga një fushë me 80 numra.
  • Bastet bast shuma të vogla për kthime margjinale.
  • Përzgjedhja e më shumë lojërave elektronike, megjithëse të shtrenjta, rrit shanset për kapje.
  • Ju mund të luani herë të panumërta në një periudhë të shkurtër pasi është një lojë me ritme të shpejta.
Rregullat e Keno
Keno Live

Keno Live

Disa lojëra kazino janë argëtuese për t'u luajtur me një turmë të madhe. Keno Live është një nga këto lojëra. Ia vlen përvoja duke e luajtur atë mes miqsh. Është vlerësuar nga disa llotari online që mbajnë shorte të drejtpërdrejta që mund ta shndërrojnë lojën tuaj të rastësishme të fatit në një përvojë magjepsëse sociale.

Në keno live, ju mund të merrni pjesë në shorte të planifikuara rregullisht në internet me miqtë ose ndonjë bast tjetër në internet. Rregullat janë të njëjta si me çdo lojë tjetër keno. Megjithatë, ndjenja është shumë e ndryshme. Versioni live shfaqet më i ngadalshëm dhe ekziston mundësia që ju të fitoni së bashku me qindra apo edhe mijëra lojtarë të tjerë.

Keno Live
Makinat Keno

Makinat Keno

Mënyra se si luani keno tradicionale kundrejt keno moderne është krejtësisht e ndryshme. Keno celular në internet ka evoluar dhe përdor softuer të veçantë të makinave të lotarisë. Keno tradicionale përdor bileta në automatet fizike dhe kërkon që ju të jeni fizikisht të pranishëm në një kazino. Lexoni së bashku. Ne do të theksojmë format e ndryshme të makinave keno.

Meqenëse loja celulare keno është në kërkesë, nuk është për t'u habitur që shumë sisteme të lojërave ofrojnë një sërë softuerësh llotarie. Ky softuer ka grafika të ndryshme dhe efekte zanore për t'ju emocionuar. Tre nga programet më të mira të makinerive keno përfshijnë Fortune Keno, Keno Xperiment dhe Turbo Keno. Kazinotë në internet mund t'i personalizojnë sipas dëshirës.

Makinat Keno
Keno falas

Keno falas

Për neofitët dhe madje edhe lojtarët me përvojë, opsioni për të luajtur keno pa para të vërteta është thelbësor. Ju nuk mund të përjetoni asnjë humbje ndërsa shijoni lojën tuaj të preferuar. Sa më shumë që varianti i lirë i keno është emocionues, zakonisht i mungojnë veçoritë. Ndonjëherë mund të kufizoheni për sa i përket numrit të zgjedhjeve që duhet të bëni.

Pavarësisht mungesës së shumë opsioneve në keno falas, ai duhet të jetë i dobishëm për lojtarët e rinj. Luajtja falas e keno ju lejon të merrni ndjenjën e lojës. Gjithashtu ju jep kohën e nevojshme për të përmirësuar aftësitë tuaja. Më pas mund të bastni me para të vërteta pasi të provoni versionin falas.

Keno falas
Keno me para të vërteta

Keno me para të vërteta

Bixhozi me para duhet të jetë faza tjetër pasi të keni luajtur keno falas. Ju duhet të filloni me një buxhet të vogël dhe më pas të rriteni ndërsa grumbulloni fitore. Bastet e vogla ju lejojnë të luani më shumë herë për të rritur bankrollin tuaj. Asnjëherë mos luani keno kur jeni të dehur. Pirja do të turbullojë gjykimin tuaj.

Mësoni të largoheni pasi keni luajtur disa lojëra. Ka jetë për të jetuar jashtë kumarit. Përqendrohuni në lojërat keno më pak, por të fitueshme. Megjithëse është thjesht një lojë fati, sa më shumë lojëra të luani, aq më shumë shpenzoni. Dështimi për të fituar pas kësaj do t'ju futë në një krizë financiare.

Keno me para të vërteta
Historia e Keno

Historia e Keno

Keno u luajt për herë të parë mbi tre mijë vjet më parë në Kinë gjatë dinastisë Han. Autoritetet kineze e krijuan këtë lojë si një mjet për të mbledhur para për të financuar një luftë. Pëllumbat ishin mjetet që shpërndanin numra fitues në qytete të ndryshme kineze. Duhet të prisje që një pëllumb të dinte fatin tënd.

Keno u prezantua në Shtetet e Bashkuara nga emigrantët kinezë. Emigrantët ishin aq të impresionuar dhe të varur nga ajo, saqë nuk mund të jetonin pa të. Kazinotë fizike e përshtatën shpejt keno. Duke qenë një lojë e thjeshtë fati, ajo u bë e njohur dhe tërhoqi më shumë njerëz. Shfaqja e internetit evoloi më tej lojën në versionin e saj online.

Historia e Keno

Lajmi i fundit

Këshilla për të maksimizuar shanset
2020-11-18

Këshilla për të maksimizuar shanset

Nëse po kërkoni të luani celular ruletë, blackjack, lojëra elektronike, ose keno , me siguri do të humbisni shumicën e kohës. Por mos lejoni që kjo të zbehë shpresat tuaja për të fituar, sepse humbja është pjesa argëtuese e lojës. Pra, në vend që të ndiheni keq kur humbni, pse të mos përpiqeni të përmirësoni aftësitë tuaja të lojës? Më poshtë janë disa këshilla të provuara dhe të testuara për t'ju ndihmuar të maksimizoni shanset kazino celulare aplikacionet.