Lojërat më të mira të kazinosë celulare për fillestarët

Lojëra

2021-11-29

Katrin Becker

Pas regjistrimit në kazinotë më të mira celulare, shumica e fillestarëve e shohin koleksionin e lojës paksa dërrmuese. Kjo për shkak se këto kazino kanë një det automatesh dhe variante lojërash tavoline. Pra, ku fillon një lojtar fillestar i kazinosë? Më poshtë është një listë e plotë e lojërave më të mira të kazinosë celulare për duar të gjelbra.

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për fillestarët

automate

Slotet online janë deri tani lojërat më të luajtura të kazinosë celulare. Ato krenohen me grafikë me cilësi të lartë, kolona zanore intuitive dhe pagesa të larta. Gjithashtu, fillestarët nuk kanë nevojë domosdoshmërisht për ndonjë aftësi të veçantë për të luajtur, pasi ju duhet vetëm të gjeni makinën e përsosur dhe të filloni. Dhe, sigurisht, lojërat elektronike kanë disa nga shumat më të ulëta të basteve në skenën e lojërave të fatit. Mund të gjeni edhe një vend për qindarkë nëse jeni me fat. Vetëm mos harroni të kontrolloni normën RTP (Kthimi te lojtari) përpara se të luani.

Bakarat

Baccarat është një tjetër lojë kazino celulare që ofron thjeshtësinë e lojërave elektronike në internet. Lojtarët kanë vetëm tre zgjedhje të mundshme bastesh; bankier, lojtar dhe kravatë. Thjesht bëni një zgjedhje në secilën dorë dhe lëreni 'Lady Luck' të kujdeset për gjërat. Thënë kështu, basti më i mirë është basti i lojtarit, i cili ka një avantazh shtëpie prej 1.24%. Basti i bankierit ka një normë pak më të ulët prej 1.06%, megjithëse një komision prej 5% për shtëpinë zbatohet për çdo fitore. Së fundi, basti i barazimit është më i keqi me 14.35%.

Ruletë

Ruleta është një tjetër lojë kazino celulare për fillestarët. Këtu, lojtarët duhet vetëm të bastojnë në numra të zinj ose të kuq. Kjo do të thotë që shanset tuaja për të fituar janë 50/50 sepse ka 18 numra të zinj dhe po aq numra të kuq. Përveç kësaj thjeshtësie, rrotat e ruletit janë më të ngadalta se shumica e lojërave të kazinosë. Ky është një plus i rëndësishëm për fillestarët dhe profesionistët që kërkojnë të shmangin skajin e shtëpisë. Por qëndroni larg rrotës amerikane (5,26% RTP) nëse doni të fitoni.

Craps

Craps është padyshim loja më frikësuese për fillestarët në kazinotë më të mira celulare. Pse? Kjo lojë përmban dhjetëra baste që mund të jenë një tepricë për lojtarët fillestarë. Por mos u shqetësoni sepse disa baste për craps janë të lehta dhe efektive. Për shembull, bastet "Pass Line" dhe "Mos Pass" janë shumë të drejtpërdrejta. Këtu, ju po parashikoni që gjuajtësi do të krijojë një pikë ose mut. Për më tepër, avantazhi i shtëpisë për këto baste është përkatësisht 1.41% dhe 1.36%.

Blackjack

Kur bëhet fjalë për lojërat më fitimprurëse të kazinosë celulare për të luajtur, blackjack është një pararojë. Kjo lojë popullore tavoline përmban një sërë rregullash të drejtpërdrejta që nuk do të marrin gjithë ditën për t'u zotëruar. Lojtarët e Blackjack mund të mësojnë se si funksionojnë kuvertat dhe të numërojnë letrat për të ulur avantazhin e shtëpisë në më pak se 0,50%. Me një normë kaq të ulët, lojtarët kanë të paktën 45% shanse për të fituar çdo dorë që luajnë. Pra, mësoni një strategji bazë dhe dini kur të hiqni dorë.

Video poker

Video poker është një tjetër lojë tavoline e bazuar në aftësi që garanton kthime me një strategji optimale. Megjithëse loja mund të duket shumë komplekse, ajo përmban disa nga rregullat më të drejtpërdrejta në industrinë e lojërave të fatit. Lojtarëve u shpërndahen pesë ose tre letra në varësi të variacionit përpara se të vendosin një bast blind ose të fillojnë. Më pas, mund të kontrolloni, telefononi, ngrini ose palosni. Por, përpara se të hidheni në lojën e pokerit, mësoni se si të lexoni renditjen e duarve. Është e domosdoshme!

konkluzioni

Pavarësisht nëse je një veteran i dekoruar ose një fillestar naiv, këto lojëra kazino celulare do t'i vënë gjërat në lëvizje. Por mos u mashtroni sepse lojërat komplekse si blackjack dhe video poker janë më të mirat për t'u luajtur. Ata i lejojnë lojtarët të përdorin një strategji për të ulur skajin e shtëpisë në vend që të jenë kalimtarë. Sidoqoftë, filloni me versionet demo të të gjitha këtyre lojërave përpara se të shkoni drejtpërdrejt.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme