Pai Gow Kazino Në Celular më e mirë në 2024

Shumë lojtarë që e duan pokerin janë të kufizuar vetëm në njohjen e variantit Texas Hold'em, por lojërat e kazinosë celulare kanë varietete të mëdha që, pavarësisht se luhen me rregulla të ndryshme, paraqesin opsione të shumta argëtuese. Pai Gow është një nga ato lojëra që është gjithmonë e pranishme në shumë kazino celulare, por ka pak fansa.

Për të qenë një lojtar pokeri me aftësi në variante të ndryshme, është e rëndësishme të njihni rregullat e Pai Gow. Kjo lojë luhet me domino kineze dhe e ka origjinën në Kinë, kështu që është shumë e njohur në Azinë Lindore, veçanërisht në qendrat e basteve si Macau. Emri i saj do të thotë "bëj nëntë", kështu që rezultati maksimal është nëntë.

Pai Gow Kazino Në Celular më e mirë në 2024
Mobile Pai Gow OnlineRregullat e Pai GowStrategjia Pai GowPai Gow falasPai Gow me para të vërtetaHistoria e Pai Gow
Lucia Fernandez
ExpertLucia FernandezExpert
ResearcherAmara NwosuResearcher

Mobile Pai Gow Online

Nuk është e komplikuar të luash Pai Gow kazinotë celulare, ose fare, për këtë çështje.. As nuk është e vështirë të kuptosh domino kineze; çdo lojtar mund të njihet shpejt. Në fillim të çdo loje, pllakat duhet të përzihen dhe të organizohen në tetë pirgje, me fytyrë poshtë. Çdo pirg do të ketë katër pllaka dhe, përveç kësaj, çdo lojtar duhet të ketë një pirg me pllaka.

Si të luani Pai Gow

Kur secili lojtar ka grumbullin e tij të çipave, ata duhet të formojnë dy duar nga dy çipa. Ajo që ka më pak vlerë do të jetë dora e përparme dhe ajo që ka vlerë të ulët do të jetë dora e pasme.

Në këtë mënyrë, bastet fillojnë sepse dora e pasme e lojtarit do të përpiqet të kalojë atë të tregtarit, dhe e njëjta gjë me dorën e përparme. Në këtë mënyrë do të përcaktohet se kush është fituesi i bastit.

Është gjithashtu e mundur që njëra nga duart mund të mundë atë të tregtarit, por tjetra jo. Në këtë rast, lojtari nuk e fiton bastin, por rikuperon paratë që ka investuar në bast.

Është e rëndësishme të dini se rezultati maksimal është zakonisht nëntë, megjithëse ka mënyra të ndryshme për të numëruar shifrat e dominove kineze.

Rregullat e Pai Gow

Rregullat e Pai Gow nuk janë veçanërisht të vështira, por ato kërkojnë vëmendje. Për të filluar, është e rëndësishme të kuptoni se si funksionon rezultati. Dy pllakat që përbëjnë një dorë merren gjithmonë parasysh. Për të filluar, duhet të shtoni numrin e përgjithshëm të pikave. Në rast se të dy pikat shtojnë nëntë ose më pak, kjo shifër do të mbahet për llogarinë.

Megjithatë, është shumë e mundur që të dyja pllakat të shtojnë 10 ose më shumë. Në atë rast, 10 duhet të zbritet nga llogaria. Për shembull, nëse keni dy pllaka me vlera 6-5 dhe 4-3, rezultati do të ishte 18. Duke zbritur 10, llogaria do të ishte 8.

Është gjithashtu e mundur të mbahen llogari të tjera në Pai Gow, të cilat lejojnë që dora të tejkalojë nëntë pikat rregullatore. Për shembull, është e mundur të formohet një Gong, i cili vlen dhjetë pikë, vetëm nëse përbëhet nga patate të skuqura 1-1 dhe 6-6, së bashku me një 8. Në vend të kësaj, nëse ato janë të bashkuara me një 9, një Wong është formuar, e cila vlen njëmbëdhjetë.

Një tjetër mundësi për të shtuar janë çiftet. Në rast se ka dy pllaka të barabarta, shpesh thuhet se këto do të vlejnë gjithmonë 12 pikë. Dyshja e renditjes më të lartë do të jetë gjithmonë ajo që fiton bastin, ndaj këto kombinime janë shumë të lakmuara.

Strategjia Pai Gow

Koha, reflektimi dhe vendimi. Këto janë tiparet kryesore të strategjisë që duhet të merren kur luani Pai Gow. Duke pasur të dyja pllakat, duhet të përcaktohet kombinimi i mundshëm për të kapërcyer duart e tregtarit. Gjëja e parë që duhet parë është nëse ka ndonjë kombinim të mundshëm për të formuar një palë, sepse ato janë më të vlefshmet.

Nga ana tjetër, është e rëndësishme të përqendroheni në afrimin sa më të afërt me nëntë. Kur keni pllakat, duhet të analizohen tre kombinimet e mundshme. Ky është momenti ku lojtari duhet t'i drejtohet njohurive të tij për lojën, për të vendosur nëse ka një kombinim tjetër të mundshëm më të madh se nëntë.

Është e mundur që lojtari të kuptojë shpejt se pllakat e tyre nuk arrijnë të shtojnë një rezultat të lartë. Në këtë rast, ata mund të përpiqen të mos e humbin bastin duke sakrifikuar njërën nga duart e tyre dhe të përpiqen të formojnë sa më shumë të jetë e mundur në një palë. Kështu, në rastin më të mirë, mund të merrni një shpërblim bast.

Në çdo rast, dinamika e Pai Gow është e shpejtë dhe vendimtare. Megjithëse nevojitet planifikimi për çdo lojë, shkurtësia e lojës e lejon atë të jetë e shkathët dhe ju mund të fitoni ose humbni para shpejt. Prandaj, strategjia gjithashtu duhet të jetë e kujdesshme gjatë gjithë kohës.

Pai Gow falas

Lojërat falas, pa baste të përfshira, kanë shumë përparësi. Pai Grow është një lojë që nuk njihet nga shumë njerëz, por ka shumë gjëra pozitive. Kjo është arsyeja pse, përpara se të luani Pai Grow, është shumë e rëndësishme të dini se cilat janë karakteristikat e lojës dhe veçoritë e saj.

Kjo praktikë mund të arrihet me lojëra falas, veçanërisht ato në internet ose të disponueshme në smartphone. Pai Gow sot është plotësisht universal, kështu që me disa klikime çdo lojtar mund të praktikojë pa asnjë kosto. Kjo lojë është gjithashtu një mënyrë për të ndarë me miqtë; nuk duhet të jetë vetëm për përfitim ekonomik.

Pai Gow me para të vërteta

Bastet janë argëtuese, të dobishme dhe emocionuese, por si çdo gjë tjetër, ai ka të mirat dhe të këqijat e veta. Të gjithë lojtarët duhet të dinë se bastet janë një vendim që duhet marrë me qetësi dhe mendje të shëndoshë dhe nuk duhet të jetë pjesë e pasioneve individuale: paratë nuk janë lojë.

Gjëja e parë që duhet të garantohet është se ka njohuri paraprake për rregullat e lojës, sepse kjo do ta vendosë lojtarin në një situatë të barabartë me të tjerët. Gjithashtu, lojtari duhet të ketë një buxhet humbjeje dhe një kufi parash për të vënë bast, i cili nuk duhet të tejkalohet.

Historia e Pai Gow

Ka disa referenca historike që thonë se Pai Grow është më i vjetri lojë kazino në botë. Dominonat kineze kanë ekzistuar për qindra vjet dhe janë të lidhura me lojëra që ishin pjesë e dinastive të ndryshme kineze. Megjithatë, me kalimin e kohës, loja ka pasur përshtatje.

Loja tradicionale e domino-s mbetet në pjesën më të madhe të botës, madje edhe në kazino. Por në vitin 1985, Sam Torosian, një pronar kazinoje në Kaliforni, krijoi pokerin Pai Gow, një përshtatje e lojës në kuvertën me 52 letra. Në këtë mënyrë, loja është bërë e njohur në mbarë botën, pa qenë e nevojshme domino kineze.

About the author
Lucia Fernandez
Lucia Fernandez
About

Direkt nga rrugët plot zhurmë të Buenos Aires, Lucia Fernandez qëndron si autoriteti kryesor i MobileCasinoRank në lojërat dhe aplikacionet e kazinosë celulare. Me një ndërthurje të zgjuarsisë së teknologjisë dhe intuitës së një lojtari të fatit, Lucia ofron një perspektivë të pakrahasueshme në peizazhin gjithnjë në zhvillim të lojërave celulare.

Send email
More posts by Lucia Fernandez

Shfaq më shumë

Këshilla dhe strategji për të fituar në Pai Gow Poker

Këshilla dhe strategji për të fituar në Pai Gow Poker

Pai Gow Poker, një përzierje e pokerit klasik amerikan dhe lojës tradicionale kineze me pllaka Pai Gow, ofron një kthesë unike në botën e lojërave me letra. Është një lojë aftësie, strategjie dhe pak fat, duke e bërë atë të preferuar në mesin e lojtarëve me përvojë të kazinosë. Për ata që kanë zotëruar bazat dhe po kërkojnë të lartësojnë lojën e tyre, këtu janë disa strategji të avancuara për t'ju ndihmuar të rrisni shanset tuaja për të fituar në Pai Gow Poker.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Mobile Pai Gow Poker?

Mobile Pai Gow Poker është një version i veçantë i lojës klasike kineze të tavolinës, i përshtatur për pajisjet mobile. Ky variant i Pai Gow Poker luhet me një kuvertë të vetme letrash dhe të dy lojtarëve dhe tregtarit u shpërndahen shtatë letra. Objektivi i lojës është të ndani letrat tuaja në dy duar pokeri me vlerat më të larta të mundshme. Qëllimi është të mposhtni dy duart e tregtarit duke pasur një grup letrash të rangut më të lartë për secilën dorë.

Si luhet Home Pai Gow Poker në celular?

Mobile Pai Gow Poker luhet në një mënyrë të ngjashme me versionin tradicional. Loja fillon me lojtarin që vendos bastet e tij përpara se tregtari t'i japë secilit lojtar dhe shtëpisë shtatë letra. Më pas, lojtari duhet t'i rregullojë letrat e tij në dy duar të veçanta: një dorë me pesë letra të rangut të lartë të quajtur "High Hand" dhe një dorë me dy letra të rangut të ulët të quajtur "Dora e ulët". Dora e rangut më të lartë është një pesë e një lloji. Pasi të krijohen dy duart, ato krahasohen me duart e tregtarit. Nëse të dyja duart e lojtarit renditen më lart se duart e tregtarit, lojtari fiton.

A ka rregulla të veçanta për Mobile Pai Gow Poker?

Po, Mobile Pai Gow Poker ndjek rregulla të veçanta që janë paksa të ndryshme nga ato të lojës tradicionale. Kur luani Mobile Pai Gow Poker, dora me pesë letra duhet të jetë më e lartë se dora me dy letra. Nëse duart janë në të njëjtën rang, dora me dy letra humbet automatikisht. Përveç kësaj, nëse tregtari ka pesë të një lloji, lojtari humbet automatikisht përveç nëse lojtari ka gjashtë të një lloji ose më të lartë.

Cilat janë duart fituese në Mobile Pai Gow Poker?

Dora fituese më e lartë e mundshme në Mobile Pai Gow Poker është pesë e një lloji. Renditja e duarve është si më poshtë: Pesë-të një lloji, Royal Flush, Straight Flush, Katër-një lloj, Full House, Flush, Straight, Tre-të-një lloji, Dy palë, Një palë , Kartë e Lartë.

Cili është avantazhi i shtëpisë në Mobile Pai Gow Poker?

Përparësia e shtëpisë për Mobile Pai Gow Poker është rreth 2.5%. Kjo do të thotë që për çdo 100 dollarë të vënë bast, shtëpia do të mbajë mesatarisht 2.5 dollarë.

Çfarë strategjie duhet të përdor kur luaj Mobile Pai Gow Poker?

Një strategji për Mobile Pai Gow Poker është që gjithmonë të luani me çiftin më të lartë në "High Hand". Kur i ndani letrat në dy duar, gjithmonë përpiquni t'i jepni "High Hand" çiftin më të lartë. Bërja e kësaj do të sigurojë që gjithmonë të keni të paktën një dorë që është më e renditur se ajo e tregtarit. Përveç kësaj, duhet të mbani mend se "Dora e ulët" duhet të jetë më e ulët se "Dora e Lartë", kështu që mos kini frikë të ndani Çiftin tuaj të Lartë nëse mund të merrni një dorë më të fortë me tre letrat e mbetura.

A është i disponueshëm Mobile Pai Gow Poker në kazinotë në internet?

Po, Mobile Pai Gow Poker është i disponueshëm si në kazinotë tokësore ashtu edhe në ato online. Ofrohet gjithashtu në shumë kazino celulare, duke i lejuar lojtarët të shijojnë lojën në lëvizje.