Sic Bo Kazino Në Celular më e mirë në 2024

Të luash Sic Bo në internet në Android, Blackberry, iOS ose çdo pajisje tjetër celulare nuk është më lajm. Me këto pajisje, lojtarët mund ta luajnë lojën nga kudo, për sa kohë që pajisjet janë të lidhura me internetin. Ata gjithashtu mund të shkarkojnë aplikacione celulare Sic Bo për një përvojë edhe më të mirë.

Me origjinë nga Kina e lashtë, Sic Bo rrjedh nga një term kinez, që do të thotë 'çift zaresh'. Loja, megjithatë, luhet duke përdorur tre zare, të cilët zakonisht hidhen në një enë qelqi, një kafaz ose një kuti. Është një lojë fati dhe lojtarëve u kërkohet të vënë bast për rezultatin e rrotullimit.

Sic Bo Kazino Në Celular më e mirë në 2024
Lucia Fernandez
ExpertLucia FernandezExpert
ResearcherAmara NwosuResearcher

Si të luani Mobile Sic Bo në internet

Meqenëse Sic Bo është një lojë mjaft e drejtpërdrejtë dhe e thjeshtë për t'u luajtur, në të vërtetë nuk ka shumë gjëra që kanë nevojë për shpjegim sa i përket mënyrës se si të luhet loja.

Lojtarëve u kërkohet që së pari të zgjedhin vlerën e monedhës me të cilën janë të kënaqur përpara se të vendosin bastet e tyre në zonat e tavolinës që dëshirojnë. Është gjithashtu e pranueshme të vendosni baste të shumta në një rrotullim të vetëm. Pasi të keni vendosur bastet tuaja, thjesht shtypni ose klikoni mbi 'roll' dhe prisni për rezultatet. Fitorja ose humbja juaj do të përcaktohet nga numrat që do të shfaqen në tre zare pas rrotullimit.

Për të luajtur ndonjë lojë kazino celulare në lëvizje, lojtarët duhet së pari të zgjedhin dhe të regjistrohen në një kazino në internet që ofron lojëra celulare, dhe Sic Bo celular nuk është ndryshe. Ndërsa loja mund të gjendet në shumicën e kazinove në internet, jo të gjitha këto faqe kanë platforma celulare ose aplikacione për përdoruesit e celularëve. Prandaj, bërja e detyrave të shtëpisë do të jetë një ndihmë e madhe këtu.

Pasi të keni regjistruar në një të përshtatshme faqe kazino celulare, thjesht mund të hyni në llogarinë tuaj në telefonin tuaj celular, fondet e depozitimit në llogarinë tuaj dhe filloni të vendosni baste në Sic Bo në fluturim.

Rregullat e Sic Bo

Kur bëhet fjalë për rregullat, Sic Bo në internet është njësoj si Sic Bo me bazë tokësore; I vetmi ndryshim është se ju do ta luani lojën në pajisjen tuaj celulare ose kompjuterike, dhe jo në një kazino të vërtetë fizike.

Duke thënë këtë, rregullat e Sic Bo janë të thjeshta dhe të qarta. Lojtarëve u kërkohet të vënë bast për rezultatet e mundshme të hedhjes, përpara se të hidhen tre zaret. Çdo kombinim i numrave në zare shoqërohet me një pagesë të veçantë dhe lojtarët do ta fitojnë lojën vetëm nëse rezultati i hedhjes së zareve është në favor të tyre.

Vlen të përmendet se Sic Bo është një nga ato lojërat e kazinosë me rregullat më të lehta për t'u kuptuar, dhe kjo është arsyeja pse është një gjë si për fillestarët, ashtu edhe për entuziastët me përvojë të kazinove në internet.

Për të vendosur një bast në Sic Bo në internet, rregullat e lojës kërkojnë që lojtarët së pari të zgjedhin madhësinë e çipit të tyre përpara se të vendosin çipat e tyre në zonën përkatëse të tabelës Sic Bo ku duan të vënë bastin. Kjo mund të arrihet me disa klikime - përdorni butonin Plus ose Minus për të zgjedhur madhësinë e çipit që dëshironi dhe klikoni për të zgjedhur dhe hequr çdo gjë.

Strategjia Sic Bo

Sic Bo, ndryshe nga shumë lojëra të tjera të kazinosë celulare, nuk ka sisteme bastesh dhe është mjaft e vështirë të hartosh një strategji fituese për këtë lojë. Kjo falë faktit se rezultati i lojës varet nga elementë që nuk mund të kontrollohen nga lojtarët. Për më tepër, Sic Bo është një lojë tavoline shanse, që do të thotë se fati është faktori më i madh kur bëhet fjalë për përcaktimin e rezultatit.

Duke qenë se loja luhet me tre zare, është krejtësisht e pamundur të parashikohen me saktësi rezultatet. Megjithatë, ka disa metoda që lojtarët mund të përdorin për të ulur rreziqet, dhe ato përfshijnë metodën me rrezik të ulët, metodën me rrezik të mesëm dhe metodën me rrezik të lartë.

Metoda me rrezik të ulët është i përshtatshëm për lojtarët që luajnë me një bankroll të vogël. Në këtë strategji, lojtarët vendosin baste të vogla, të thjeshta me qëllim që të mbledhin fitime duke kufizuar humbjet e tyre, në të njëjtën kohë.

Metoda me rrezik të mesëm, siç sugjeron emri, është krijuar për lojtarët me bankrolla të mesme. Kjo strategji i lejon lojtarët të vendosin baste pak më komplekse sesa në Strategjinë me rrezik të ulët. Ideja këtu është të rrisni shanset e fitimit duke vendosur baste të vogla kombinimesh.

Strategjia me rrezik të lartë është menduar për lojtarë të nivelit të lartë dhe lojtarë profesionistë me një bankroll të madh, dhe koncepti pas tij është të aksionesh të mëdha dhe të fitosh të mëdha. Megjithatë, duke qenë se përfshin baste me aksione të larta, humbjet janë gjithashtu të konsiderueshme.

Falas Sic Bo

Të luash falas Sic Bo është thelbësore, veçanërisht për ata lojtarë që ende nuk janë të njohur me të gjitha aspektet e kësaj loje tavoline. Ai u jep lojtarëve mundësinë që të merren me bazat e lojës, duke përfshirë rregullat dhe strategjitë, duke u argëtuar në të njëjtën kohë.

Ka qindra kazino celulare në internet që ofrojnë Sic Bo falas, dhe shumica e tyre nuk do të kërkojnë para nga lojtarët përpara se të luajnë lojën falas. Në mënyrë tipike, këto kazino do të ofrojnë gjithashtu Sic Bo për para të vërteta në mënyrë që lojtarët të mund të kalojnë në versionin me para të vërteta pasi të kuptojnë se si funksionon loja.

Sic Bo me para të vërteta

Si çdo lojë kazino me para të vërteta, Sic Bo me para të vërteta është emocionuese dhe argëtuese falë faktit që përfiton nga mundësia që lojtarët të fitojnë para. Ndryshe nga versioni i tij falas, Sic Bo me para të vërteta kërkon që lojtarët të kenë një bankroll në llogarinë e tyre të kazinosë, edhe pse shumica e kazinove shpërblehen bonuse të mirëseardhjes.

Duke qenë se do të vendosni para të vërteta në një lojë fati, është e rëndësishme të praktikoni disa masa paraprake për t'u siguruar që çdo humbje nuk do të jetë aq e dëmshme. Si lojtar, është e rëndësishme të luani me buxhet, të pranoni humbjet dhe të hiqni dorë në kohën e duhur. Disa kazino madje do t'ju lejojnë të vendosni kufijtë e basteve.

Historia e Sic Bo

Sic Bo është një lojë tavoline, origjina e së cilës gjurmohet Kinë. Loja u luajt fillimisht nga populli kinez duke përdorur dy thumba të pikturuara, të cilat më vonë u zëvendësuan me një palë zare më të vegjël dhe më të lehtë për t'u trajtuar. Për t'i shtuar më shumë sfidë lojës, u shtua edhe një vegël e tretë.

Fillimisht (përpara Sic Bo-së moderne), të tre zaret do të vendoseshin në një pjatë porcelani, do të mbuloheshin me një tas dhe do të tundeshin për të randomizuar rezultatin. Më pas, porcelani do të zbulohej për të shfaqur rezultatet përpara se të shpallet fituesi. Nga Kina, Sic Bo u zhvendos në Amerikën e Veriut, dhe më pas në pjesën tjetër të botës.

About the author
Lucia Fernandez
Lucia Fernandez
About

Direkt nga rrugët plot zhurmë të Buenos Aires, Lucia Fernandez qëndron si autoriteti kryesor i MobileCasinoRank në lojërat dhe aplikacionet e kazinosë celulare. Me një ndërthurje të zgjuarsisë së teknologjisë dhe intuitës së një lojtari të fatit, Lucia ofron një perspektivë të pakrahasueshme në peizazhin gjithnjë në zhvillim të lojërave celulare.

Send email
More posts by Lucia Fernandez

Shfaq më shumë

Kazinotë më të mira celulare për të luajtur Sic Bo 2024

Kazinotë më të mira celulare për të luajtur Sic Bo 2024

A jeni gati të hidhni zarin dhe të zhyteni në botën magjepsëse të Sic Bo, loja aziatike me zare që po pushton skenën e kazinosë celulare? Me origjinën e saj që nga Kina e lashtë, kjo lojë emocionuese sigurisht që do t'ju mbajë në buzë të sediljes tuaj.

Të mirat dhe të këqijat e luajtjes së Sic Bo në celular

Të mirat dhe të këqijat e luajtjes së Sic Bo në celular

Sic Bo, një lojë e lashtë fati që ka magjepsur entuziastët e kazinove për shekuj me radhë, tani ka gjetur një shtëpi të re – pajisjen tuaj celulare. Kjo lojë e bazuar në zare, e njohur për thjeshtësinë dhe emocionin e saj, po fiton popullaritet në botën dixhitale. Me rritjen e lojërave celulare, tani mund të hedhni zarin Sic Bo në çdo kohë, kudo, direkt nga telefoni juaj inteligjent. Por çfarë do të thotë ky kalim në celular për përvojën tuaj të lojrave? A e rrit komoditetin e lojës në celular eksitimin e Sic Bo, apo ka kompromis për t'u marrë parasysh? Bashkohuni me ne ndërsa shqyrtojmë avantazhet dhe disavantazhet e të luajturit Sic Bo në celularin tuaj dhe shikoni nëse është i përshtatshëm për stilin tuaj të lojës!

Të rejat e fundit

Historia e Lojërave të Kumarit me Zare
2021-12-03

Historia e Lojërave të Kumarit me Zare

Zarat janë kubikë katrorë që mund të hidhen me deri në gjashtë anët me pika që kanë po aq pika. Ato zakonisht përdoren për të gjeneruar numra të rastësishëm në lojërat me zare kumar si craps dhe Sic Bo. Dhe falë përparimeve moderne teknologjike, lojërat me zare janë tani një shtyllë kazinotë më të mira celulare në internet.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Sic Bo Mobile?

Sic Bo Mobile është një lloj loje kazinoje e disponueshme për t'u luajtur në pajisjet celulare. Është një lojë me zare që e ka origjinën në Kinën e lashtë dhe njihet edhe si Tai Sai, Dai Siu, Big and Small, ose Hi-Lo. Lojtarët vënë bast për rezultatin e hedhjes së zareve dhe qëllimi i lojës është të parashikojë saktë rezultatin.

Si luhet Sic Bo Mobile?

Sic Bo Mobile luhet me tre zare standarde. Lojtarët vënë bast për rezultatet e mundshme të hedhjes në kohë reale, duke përfshirë totalin e të tre zareve, çdo numër të vetëm, kombinimin e dy zarave dhe më shumë. Loja ndjek të njëjtat rregulla si loja tradicionale, me rezultate të përcaktuara nga hedhja e zarit.

Si funksionojnë bastet në kazino celulare në internet Sic Bo?

Bastet online të kazinosë Sic Bo Mobile përfshijnë bast mbi rezultatin e zareve. Ju mund të vini bast në një sërë rezultatesh, të tilla si gjithsej të tre zare, një numër i vetëm, një palë numrash ose një kombinim i dy numrave. Pagesat ndryshojnë në varësi të situatës, kështu që është e rëndësishme të kuptoni shanset përpara se të kryeni një bast.

Cilat janë bastet më të njohura në Sic Bo Mobile?

Bastet më të njohura në Sic Bo Mobile përfshijnë Small (gjithsej 4 deri në 10), Big (gjithsej 11 deri në 17) dhe Dyshe specifike (dy numra të njëjtë). Këto baste zakonisht kanë pagesat më të larta dhe konsiderohen të kenë shanset më të mira për të fituar.

Sa lloje bastesh celulare Sic Bo mund të bëj?

Në Sic Bo Mobile, lojtarët mund të bëjnë deri në 50 lloje të ndryshme bastesh. Këto baste përfshijnë numra të vetëm, gjithsej tre zare, një kombinim dy numrash, treshe specifike dhe më shumë. Çdo lloj basti ka shanse dhe pagesa të ndryshme, kështu që është e rëndësishme të kuptoni bazat e lojës përpara se të vendosni një bast.

Cilat janë përfitimet e luajtjes së Sic Bo Mobile?

Sic Bo Mobile është një mënyrë e shkëlqyer për të marrë një përvojë autentike të kazinosë pa lënë kurrë komoditetin e shtëpisë tuaj. Ka të njëjtat rregulla si loja tradicionale, por komoditeti i të luajturit në një pajisje celulare e bën atë edhe më të këndshme. Loja është me ritme të shpejta dhe emocionuese, dhe shumëllojshmëria e llojeve të basteve e bën atë argëtuese për të gjitha nivelet e aftësive.

Cilat janë llojet e ndryshme të bonuseve Sic Bo Mobile?

Kazinotë Sic Bo Mobile shpesh ofrojnë bonuse për të tërhequr lojtarë të rinj. Këto bonuse mund të përfshijnë bonuse të mirëseardhjes, bonuse depozitash dhe rrotullime falas. Bonuset e mirëseardhjes mund t'ju japin një nxitje kur filloni të luani për herë të parë, ndërsa bonuset e depozitave dhe rrotullimet falas mund t'i shtojnë vlerë shtesë basteve tuaja.

Cili është skaji i shtëpisë për Sic Bo Mobile?

Skaji i shtëpisë në Sic Bo Mobile ndryshon në varësi të llojit të bastit. Për shembull, basti i madh ka një avantazh shtëpie prej 2,78%, ndërsa basti i vogël ka një avantazh shtëpie prej 2,78%. Basti Specif Triple ka avantazhin më të lartë të shtëpisë me 7.41%. Është e rëndësishme të kuptoni shanset përpara basteve, pasi kjo mund t'ju ndihmojë të shfrytëzoni sa më shumë përvojën tuaj.