Pagesat

November 19, 2020

Këshilla profesionale për të zgjedhur kazinotë kripto

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Vendimi për të filluar bastet në një kripto kazino celulare është një i madh. Kjo sepse së pari duhet të zbuloni kazinonë më të mirë që ofron gjithçka që ju nevojitet. Për disa lojtarë, fillon dhe mbaron me bonuse dhe promovime. Për të tjerët, gjithçka ka të bëjë me shumëllojshmërinë e lojërave. Por nëse jeni si unë, numri i madh i metodave të kriptomonedhave të pranuara është marrëveshja e vërtetë. Pra, çfarë e bën një kazino të shkëlqyer të telefonave celularë kripto? Le të zbulojmë!

Këshilla profesionale për të zgjedhur kazinotë kripto

Licencimi dhe rregullimi

Pavarësisht nëse po kërkoni të bashkoheni në një kazino kripto-kazinoje ose një kazino të monedhës fiat, siguria juaj në internet është e një rëndësie të madhe. Para së gjithash, kazinoja duhet të licencohet dhe rregullohet nga një organ i njohur si ai Autoriteti i Lojërave të Maltës ose Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Nëse do të luani në një shfletues celular, kriptimi SSL është i domosdoshëm. Plus, mund të lexoni disa komente të kazinosë celulare të kriptomonedhave përpara se të regjistroheni.

Numri i kriptomonedhave

Për shkak se do të kërkoni të vini bast me kriptomonedha, ky është një faktor thelbësor për t'u marrë parasysh. Shumica e aplikacioneve të kazinosë celulare kripto pranojnë pagesa me Bitcoin (BTC), e cila është padyshim pagesa më e pranuar gjerësisht e kriptove sot. Monedha të tjera të njohura të kriptomonedhave për t'u kujdesur përfshijnë:

  • Ethereum (ETH)

  • Bitcoin Cash (BCH)

  • Litecoin (LTC)

  • Ripple (XRP)

  • Tether (USDT)

  • Peshorja

    Bonuset dhe promovimet

    Bastorët, veçanërisht lojtarët e rinj, shpesh joshen nga shpërblime tërheqëse bonus në kazinotë celulare. Epo, as kazinotë e kriptomonedhave nuk ndryshojnë. Këtu, lojtarët do të rrëmbejnë emocionuese bonuse të mirëseardhjes me përqindje të larta që dyfishojnë ose trefishojnë inicialen tuaj depozitim .

Për shembull, Kazino Bao u ofron lojtarëve të rinj deri në 1BTC ose 300 € para bonus vetëm për krijimin e një llogarie. Jo vetëm kaq, por do të kërkoni edhe 150 rrotullime falas. Në përgjithësi, marrja e bonusit të regjistrimit mund t'ju japë një këmbë të përparme në një kazino celulare kripto. Por mos harroni të lexoni me kujdes kërkesat e basteve.

Loja Shumëllojshmëri

Edhe nëse një kazino celulare mbështet më shumë se dhjetë mënyra pagese me kripto, duhet të jetë një jo e madhe pa një katalog të gjerë lojrash. Mos harroni se arsyeja kryesore për të luajtur bixhoz është argëtimi para çdo gjëje tjetër. Duke thënë këtë, shumica e lojtarëve i duan lojërat elektronike. Nga ana tjetër, disa lojtarë preferojnë lojëra tavoline si ruletë, blackjack, baccarat, poker, bingo, etj. Gjithashtu, lojërat duhet të dizajnohen nga kompanitë më të mira të softuerit. Pra, mos i lini asgjë rastësisë këtu.

Mbështetja e Klientit

Shërbimi efikas dhe i përgjegjshëm ndaj klientit duhet të bëjë ose prishë marrëveshjen. Në fund të fundit, ju nuk dëshironi të regjistroheni në një kazino celulare me kriptomonedhë që u përgjigjet pyetjeve brenda një jave, apo jo? Thënë kështu, mbështetja më e mirë e kazinosë celulare duhet të jetë e disponueshme 24/7 dhe në shumë gjuhë. Për më tepër, ato duhet të jenë të arritshme përmes emailit, telefonit, bisedës live ose të dyjave. Unë rekomandoj përdorimin e bisedës live sepse ofron një përgjigje më të shpejtë në krahasim me pjesën tjetër.

Një platformë miqësore me celularin

Ky është shpesh një faktor i nënvlerësuar nga shumica e lojtarëve. Kazinotë më të mira celulare të kriptove nuk duhet të jenë të disponueshme vetëm për t'u luajtur në shfletuesin tuaj të internetit. Sigurohuni që kazino ofron një aplikacion të dedikuar për pajisjet Android ose iOS. Aplikacioni i dedikuar duhet të jetë i disponueshëm për t'u shkarkuar nga dyqanet përkatëse të aplikacioneve ose faqja zyrtare e kazinosë. Kjo ju jep një përvojë lojrash super të shpejtë, megjithëse gjithmonë mund të mjaftoheni me versionin e menjëhershëm.

Këshilla Përfundimtare

Nëse do të luani kumar në celular duke përdorur kriptomonedhë, është thelbësore të dini vlerën e metodës suaj të pagesës me kripto. Faqe të shumta në internet tregojnë vlerën, lëvizjen dhe qarkullimin aktual të kriptos. Sidoqoftë, mbani mend se kriptovalutat si Bitcoin, Ethereum dhe Litecoin janë para virtuale. Por pavarësisht kësaj, është jetike të dini vlerën e portofolit tuaj aktual çdo ditë të dytë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme