Dave Davis

Dave Davis

Biography

Hej atje, unë jam Dave "Double-Down" Davis, djali juaj i preferuar për të gjitha gjërat e lojërave të fatit në internet. Kam kaluar më shumë se një dekadë në këtë botë të çmendur, duke filluar si tregtar blackjack dhe më pas duke u zhytur në kufirin dixhital të kazinove online. Pse më pëlqen kumari? Është emocion, miqtë e mi. Çdo rrokullisje letrash, çdo rrotullim i timonit, është si një mini-aventurë!

Pse kalova në shkrimin e artikujve? Epo, një natë, isha në kazino, ulur në një tryezë pokeri. Patate të skuqura ishin grumbulluar lart, tension në ajër. Pikërisht kur mendova se kisha dorën fituese, një fillestar u largua me tenxheren në një rast! Ne të gjithë qeshëm, por ai moment më bëri të kuptoja - u argëtova po aq shumë duke folur dhe shkruar për këto lojëra sa edhe duke luajtur ato. Është tregim me kunje, fjalë për fjalë!

Histori qesharake, një herë gjatë një loje pokeri në internet, macja ime u hodh në tastierë dhe arriti të shtypte butonin 'Raise'. Gjeje çfarë? E fitova atë dorë! Që kur e kam quajtur "Burimi im me fat"