6 këshilla fituese në kazinotë më të mira celulare

Lajme

2021-11-23

Eddy Cheung

Teknologjia celulare ka ndikuar shumë në industrinë e kazinove. Këto ditë, adhuruesit e kazinosë munden luajnë lojërat e tyre të preferuara në kazinotë më të mira celulare kudo. Por për shkak se lojtarët përdorin para të vërteta për të luajtur bixhoz, humbjet e dhimbshme janë të pashmangshme. Pra, çfarë mund të bëni për të anuar shanset në favorin tuaj? Ky udhëzues diskuton disa këshilla dhe truke për të rritur lojën tuaj në kazino.

6 këshilla fituese në kazinotë më të mira celulare

Përdorni faqet e rregulluara të basteve

Ndonjëherë nuk është tërësisht faji i lojtarit kur humbjet trokasin. Kjo sepse vendi ku luani ka shumë rëndësi. Këtu është gjëja; pothuajse të gjitha kazinotë celulare u ofrojnë lojtarëve bonuse. Por faqet më të mira të kazinosë celulare janë të njohura për kushtet e bonusit të përshtatshëm për lojtarët. Këto kazino përfshijnë kushte dhe afate të arsyeshme në shpërblimet e tyre. Gjithashtu, kazinotë celulare të licencuara kanë avantazhe të ulëta. Pra, shikoni këto detaje nëse doni të fitoni në planin afatgjatë.

Menaxhimi i bankrollit

Menaxhimi i bankrollit është kritik nëse luani online ose offline në kazinotë tokësore. Rregulli bazë është gjithmonë të luani duke përdorur paratë që jeni mirë duke humbur. Mos vini bast me paratë e lëna mënjanë për sigurimin shëndetësor, qiranë e shtëpisë, faturat e shërbimeve, etj. Gjithashtu, sigurohuni që të mos përdorni më shumë se 5% të totalit të bankrollit në një bast të vetëm. Bërja e kësaj garanton kohë më të gjatë të lojës dhe më shumë fitore nëse përdorni një strategji të punuar mirë.

Përdorni sisteme bastesh

Ekziston një mit i zakonshëm që bastet kanë të bëjnë me fat. Por ndërsa kjo mban pak ujë, nuk është plotësisht e vërtetë. Ju nuk prisni që tregtari i kazinosë t'ju numërojë letrat, apo jo? Gjëja është që gjithmonë të përdorni një strategji bastesh kur është e rëndësishme. Lojtarët profesionistë favorizojnë lojërat e bazuara në aftësi si video pokeri dhe blackjack. Në përgjithësi, gjurmoni lëvizjet e kundërshtarëve tuaj dhe mbani një sy në përqindjen e kthimit.

Përfitoni nga bonuset

Aplikacionet e lojërave të fatit ofrojnë stimuj për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të mbajtur të lumtur ata besnikë. Ata mirëpresin bastore të rinj me shpërblime si një bonus depozite, ku lojtari duhet të depozitojë një shumë të caktuar për të aktivizuar shpërblimin. Nëse jeni me fat, mund të merrni një bonus pa depozitë ose rrotullime falas. Sido që të jetë rasti, përdorni bakshishin për të vendosur baste pa shteruar bankrollin tuaj. Vetëm mos e shtyni leximin e shkronjave të imta.

Luaj lojëra demo

Shumica e lojtarëve fillestarë nuk e shohin nevojën për të luajtur lojëra demo përpara se të rrezikojnë para të vërteta. Por ndërsa fati i një fillestari është i mundur, do t'ju duhet më shumë se kaq për të vazhduar të fitoni. Është gjithmonë më mirë të njihni lojën që dëshironi të luani dhe të zhvilloni një strategji fituese. Kjo është kritike, veçanërisht kur luani lojëra komplekse si video poker, blackjack dhe craps. Pra, mësoni disa gjëra rreth lojës duke luajtur versione falas.

Xhekpote më të vogla

Ju ndoshta njihni disa bastore që kanë fituar shuma që ndryshojnë jetën në një kazino online. Por ndërsa është e mundur të fitosh 10 milionë euro në jackpot-in e Mega Moolah, është më mirë të ulësh pritshmëritë. Kjo për shkak se tenxheret më të vogla zakonisht paguajnë më shpesh. Progresivët e mëdhenj mund të jenë joshës, por gjithashtu mund të jenë shumë të paqëndrueshëm. Por nëse keni një bankroll mjaft të madh, është një ide e mirë të provoni fatin tuaj në këto jackpote progresive.

Zgjidhni tavolina të mbushura me njerëz

Po, lojtarët e zgjuar duhet të jenë në vëzhgim për tavolina të mbushura me njerëz. Pse? Të luash me shumë lojtarë ngadalëson lojën. Në këmbim, kjo ju lejon kohë të mjaftueshme për të përmirësuar dhe rregulluar strategjitë tuaja, në varësi të kundërshtarëve. Lojë më e ngadaltë do të thotë gjithashtu se skaji i shtëpisë nuk do t'ju arrijë më shpejt. Mbani mend, të luani shumë duar ju ekspozon ndaj më shumë humbjeve, duke e varfëruar bankrollin tuaj më shpejt në proces.

konkluzioni

Të luash në kazinotë celulare supozohet se në radhë të parë është argëtuese. Por asgjë nuk e kalon argëtimin e grumbullimit të disa fitoreve aty-këtu gjatë seancave. Pra, zbatoni truket e mësipërme dhe mos harroni të luani kumar me përgjegjësi.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme