Video Poker Kazino Në Celular më e mirë në 2024

Mësoni se si të luani video poker në pajisjen tuaj celulare si profesionist në këtë faqe interneti. Ai përmban gjithçka që ju duhet të dini për të filluar të luani, duke përfshirë komentet më të mira të kazinosë celulare për video poker. Edhe nëse e keni luajtur lojën më parë, do t'i vlerësoni këshillat dhe truket e dhëna.

Njerëzit kanë luajtur poker për shumë vite dhe, në vitet shtatëdhjetë, makina e parë e pokerit me video u prezantua nga Dale Electronics, e quajtur "Poker-Matic". Menjëherë pas kësaj, në mesin e viteve shtatëdhjetë, Si Redd, një shpërndarës Bally's Gaming, krijoi lojën aktuale Video Poker që mund të luhet në një platformë dhe filloi Si Redd's Coin Machines (SIRCOMA).

Video Poker Kazino Në Celular më e mirë në 2024
Lucia Fernandez
ExpertLucia FernandezExpert
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Si të luani video poker në një pajisje celulare

Ju filloni duke zgjedhur një emërues. Çdo platformë ofron opsionet e veta që ju të zgjidhni. Kjo mund të përfshijë 0,1 cent (peni), 0,2 cent, 0,5 cent, 0,25 cent, 0,50 cent, 1 $ (dollar) e lart.

Pasi të zgjidhni emëruesin tuaj, atëherë do të keni mundësinë të zgjidhni sa do të dëshironit të vini bast. Shumica e lojërave kanë një kufi për atë që mund të vini bast. Kjo është zakonisht nga 1 deri në 5 monedha, ndërsa të tjerët ju lejojnë të vini bast deri në 10 monedha, 100 monedha ose më shumë.

Tani jeni gati të filloni të luani. Shumica e lojërave kanë dy mënyra për të vendosur bastin tuaj të parë. Ju mund të vini bast një ose më shumë monedha në të njëjtën kohë duke klikuar mbi "Bast" (ose "Bast 1") ose mund të shtypni butonin "Best Max" për të vënë bast shumën maksimale të lejuar. Pas kësaj, ju mund të vazhdoni të bastni të njëjtën shumë duke shtypur butonin "Marrëveshje".

Maksiumi i basteve, duke shtypur butonin "Bet Max" ose duke vënë bast një monedhë në një kohë derisa të arrini kufirin, zakonisht do të rezultojë që dora juaj të shpërndahet automatikisht. Përndryshe, nëse vini bast diçka nën kufirin, klikoni "Marrëveshje" për të filluar dhe 5 letra do të shfaqen në ekran.

Rregulla të rëndësishme për t'u ndjekur

Ka shumë lojëra video poker të disponueshme në internet dhe kazinove celulare sot. Ofruesit e lojërave shpesh ofrojnë disa prej tyre për të zgjedhur.

 • Straight Video Poker: Jacks ose më mirë
 • Bonus Poker: Katër dy, tre ose katër paguajnë më shumë, por katër Ace paguajnë edhe më shumë
 • Bonus Poker Deluxe: njësoj si poker bonus, por merrni një dy, tre, katër ose as me çdo bonus 4 të një lloji dhe fitoni më shumë
 • Deuces Wild: tre të një lloji ose më të lartë për të fituar dhe dy mund të përdoren si çdo kartë e nevojshme për të fituar
 • Joker's Wild: Në thelb njësoj si deuces, paguan pak më shumë pasi zakonisht ka vetëm 1 shaka.

Ndërsa shumë platforma lojrash do të mbajnë automatikisht opsionin më të mirë për ju, të tjerat nuk do ta bëjnë këtë. Prandaj, për të vazhduar, duhet të mbani kartat që dëshironi të mbani, pastaj të klikoni "Draw", ndërsa do të mbeten vetëm ato të përzgjedhura dhe të tjerat do të hidhen dhe do të zëvendësohen me karta të reja.

Megjithatë, disa lojëra janë të ndryshme. Në vend që të zgjidhni cilat karta do të mbani, do t'ju duhet të zgjidhni kartat që dëshironi të hidhni në vend dhe më pas të klikoni "Draw" për t'i zëvendësuar ato. Ju mund të zgjidhni t'i mbani të gjitha kartat tuaja ose t'i hidhni të gjitha ato.

Nëse fitoni, shpërblimi juaj do të shtohet menjëherë në balancën tuaj.

Këshilla të dobishme dhe strategji lojërash

Tabelat bazë të pagesës për video poker

1 bast monedhë

 • Jacks ose më mirë = 1
 • Dy palë = 2
 • Tre të një lloji = 3
 • Drejt = 4 ose 5
 • Flush = 6
 • Shtëpi e plotë = 9
 • Katër të një lloji = 20 ose 25
 • Straight Flush = 40 ose 50
 • Royal Straight Flush = 250

5 monedha bast

 • Jacks ose më mirë = 5
 • Dy palë = 5 ose 10
 • Tre të një lloji = 15
 • Drejt = 20 ose 25
 • Flush = 30 ose 35
 • Shtëpi e plotë = 45
 • Katër të një lloji = 100 ose 125
 • Straight Flush = 200 ose 250
 • Royal Straight Flush = 4000

Vini re ndryshimin midis pagesave për të goditur një bast Royal me 1 ose 5 monedha. Çdo monedhë dyfishon fitimet tuaja për të gjitha goditjet, përveç një Royal. Për të fituar çmimin e çmimit të parë për një Royal, ju duhet të vini bast monedha maksimale.

Gjithmonë duhet të shkoni për çdo gjë që paguan më shumë dhe ja pse: Ju nevojiten vetëm 2 maca të tjera për një shpëlarje që paguan 30 deri në 35 monedha, siç keni 3 maçë, por keni gjithashtu 2 katra, kështu që ju duhet vetëm 1 më shumë për 15 monedha dhe 2 të tjera do t'ju japin një katërshe të një lloji që paguan 100 deri në 125 monedha.

Duke luajtur Video Poker falas

Gjëja më e mirë për të luajtur video poker në një pajisje celulare është se shumica e kazinove ju lejojnë të luani falas, gjë që është gjithashtu argëtuese dhe emocionuese.

Arsyeja kryesore pse ata u ofrojnë anëtarëve të tyre këtë opsion është zakonisht që ata të mund t'i provojnë lojërat përpara se të bastojnë para të vërteta për to.

Luajtja falas ju jep një shans për të mësuar se si të luani dhe të mësoheni me ndërfaqen e përdoruesit, në mënyrë që të dini se ku është gjithçka dhe për çfarë përdoren gjërat. Ju nuk do të dëshironit të filloni të luani me para të vërteta dhe aksidentalisht të goditni maksimumin e bastit ku kufiri është pothuajse të gjitha monedhat tuaja dhe të humbni.

Duke luajtur video poker me para të vërteta

Është kënaqësi të luash kumar pasi ke një shans për të fituar, por shanset për të humbur janë më të larta. Për disa, bixhozi është një problem pasi mund të krijojë varësi. Të fitosh duket kaq e lehtë pasi të fitosh, kështu që disa rikthejnë fitimet e tyre plus më shumë duke u përpjekur të fitojnë përsëri.

Të tjerët nuk mund të durojnë të humbasin, kështu që pasi të humbasin disa dollarë, ata do të vazhdojnë të luajnë kumar duke u përpjekur të fitojnë paratë e tyre mbrapsht.

Kjo i heq të gjithë kënaqësinë e lojërave të fatit. Megjithatë, nëse ju luaj me përgjegjësi duke vendosur kufij për atë që mund të përballoni për të humbur, atëherë kumari mund të jetë shumë argëtues, veçanërisht kur fitoni.

Historia e të luajturit video poker

Që kur u shpik video pokeri, njerëzit kanë shijuar ta luajnë atë. Me kalimin e viteve, është luajtur nga shumë individë si një mënyrë për t'i shpëtuar jetës së tyre të egër dhe thjesht për t'u çlodhur. Kështu, shumë njerëz kanë fituar gjithashtu një shumë të konsiderueshme parash duke luajtur video poker.

Ka edhe disa njerëz që janë aq të mirë për të luajtur, saqë ata në fakt sigurojnë jetesën duke luajtur lojën.

Përgjatë viteve, video pokeri është bërë shumë popullor dhe ka fituar shumë fansa. Është një argëtim i shkëlqyeshëm që mund ta luani për para ose falas në kazinotë më të mira celulare në internet.

About the author
Lucia Fernandez
Lucia Fernandez
About

Direkt nga rrugët plot zhurmë të Buenos Aires, Lucia Fernandez qëndron si autoriteti kryesor i MobileCasinoRank në lojërat dhe aplikacionet e kazinosë celulare. Me një ndërthurje të zgjuarsisë së teknologjisë dhe intuitës së një lojtari të fatit, Lucia ofron një perspektivë të pakrahasueshme në peizazhin gjithnjë në zhvillim të lojërave celulare.

Send email
More posts by Lucia Fernandez

Shfaq më shumë

5 Strategjitë më të mira të Pokerit për Video

5 Strategjitë më të mira të Pokerit për Video

Video poker është një lojë që kërkon aftësi dhe strategji, ndryshe nga lojërat e tjera të kazinosë që mbështeten vetëm te fati. Vendimet tuaja gjatë lojës mund të ndikojnë drejtpërdrejt në rezultatin dhe të përcaktojnë shanset tuaja për të fituar. Prandaj, të kesh një strategji solide është thelbësore nëse dëshiron të dalësh vazhdimisht në krye. Loja ofron strategji të ndryshme që mund të përdoren për të rritur shanset tuaja për të fituar, gjë që mund të zvogëlojë ndjeshëm avantazhin e shtëpisë dhe të përmirësojë përfitimin tuaj afatgjatë. Duke kuptuar rëndësinë e strategjisë në video poker, mund ta ktheni atë në një sipërmarrje fitimprurëse. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë 5 strategjitë më të mira të pokerit për video që do t'ju ndihmojnë të maksimizoni shanset tuaja për sukses.

Një udhëzues për lojërat video-poker në kazinotë celulare

Një udhëzues për lojërat video-poker në kazinotë celulare

Po kërkoni të luani lojëra video poker në kazinotë celulare? Mos kërkoni më tej! Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ​​ne do t'ju tregojmë gjithçka që duhet të dini rreth lojërave video poker dhe si t'i luani ato në pajisjen tuaj celulare.

Të rejat e fundit

5 arsyet kryesore për të instaluar aplikacione Mobile Online Poker
2020-11-06

5 arsyet kryesore për të instaluar aplikacione Mobile Online Poker

Nëse jeni duke kërkuar për arsye për të filluar të luani poker celular, ju jeni definitivisht në vendin e duhur. Thënë kjo, lojtarët pëlqejnë veçanërisht video poker aplikacionet sepse ato ofrojnë dy lojëra jashtëzakonisht të rëndësishme – video poker dhe lojëra elektronike . Megjithatë, ka më shumë për këtë sesa vetëm të luash lojëra elektronike dhe video poker. Pra, unë kam përmbledhur disa arsye kryesore pse ju duhet të luani poker online celular sot!

Këshillat më të nxehta të pokerit për t'ju ndihmuar të fitoni
2020-11-04

Këshillat më të nxehta të pokerit për t'ju ndihmuar të fitoni

Nëse doni të luani poker në të preferuarën tuaj kazino celulare dhe ju nuk dini se ku të filloni, kjo faqe është e krijuar për ju. Pra, si mund të luani dhe të fitoni në kazinotë e pokerit celular? Edhe fituesit serial të kazinove celularë mund ta kenë të vështirë të fitojnë në aplikacionet e pokerit në internet pa disa këshilla serioze për pokerin. Pra, le të shkurtojmë ndjekjen dhe të diskutojmë disa strategji pokeri për të ndihmuar fillestarët dhe profesionistët të fitojnë para pokeri.

Lojërat më të mira celulare Android Nëntor 2020
2020-11-03

Lojërat më të mira celulare Android Nëntor 2020

Sigurisht që nuk ka mungesë të cilësisë së lartë kazinove celulare për t'u regjistruar sot. Ndërsa kjo do të thotë se dhimbja e kokës suaj në përzgjedhje ka mbaruar, kjo gjithashtu nënkupton që tani do të kënaqeni më shumë bonus promovime dhe lojëra falas. Me lojëra falas, ju mund të shijoni seanca të pakufizuara pa kryer asnjë monedhë nga paratë tuaja reale. Pra, le të fillojmë biznesin dhe të identifikojmë lojërat më të mira celulare Android për t'u luajtur falas në 2020.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Video Poker?

Video Poker është një version popullor, dixhital i pokerit që zakonisht gjendet në kazino. Kjo lojë zakonisht luhet në një tastierë të kompjuterizuar e cila për nga madhësia është e ngjashme me një automat. Si një lojë kazino në internet ose celular, Video Poker kombinon elemente të strategjisë së pokerit me lojëra me ritme të shpejta në stilin e lojërave elektronike. Në varësi të versionit të lojës, lojtarëve do t'u jepet një dorë me pesë letra dhe do të kenë mundësinë të hedhin dhe zëvendësojnë letrat për të formuar një kombinim fitues.

A mund të luaj video poker në kazinotë celulare?

Po, Video Poker mund të luhet në shumicën e kazinove celulare. Kjo lloj loje mund të shijohet në një sërë telefonash inteligjentë, tabletë dhe pajisje të tjera. Pasi të jeni regjistruar në një kazino celulare sipas zgjedhjes suaj, thjesht mund të kërkoni për 'Video Poker' në holl.

Cilat janë variacionet më të njohura të video-pokerit?

Disa nga variantet më të njohura të Video Pokerit të disponueshme në kazinotë celulare përfshijnë: Jacks or Better, Deuces Wild, All American Poker, Double Bonus Poker dhe Joker Poker. Secila prej këtyre lojërave është paksa e ndryshme dhe kërkon një strategji të ndryshme, prandaj është e rëndësishme të kuptoni rregullat përpara se të luani për para të vërteta.

Si mund ta di që jam duke luajtur në një kazino të sigurt celular?

Siguria është një përparësi kryesore kur zgjedh një kazino celulare. Të gjitha kazinotë me reputacion janë të licencuara nga një organizatë e besueshme si Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar ose Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kërkoni këto kredenciale përpara se të regjistroheni dhe sigurohuni që gjithmonë t'i lexoni termat dhe kushtet e tyre.

A ka video Poker një avantazh shtëpie?

Po, si lojërat e tjera të kazinosë, Video Poker ka një avantazh shtëpie. Ky avantazh ndryshon në varësi të variantit të lojës, por zakonisht varion nga 0.46% në mbi 5%. Mënyra më e mirë për të zvogëluar skajin e shtëpisë është të njohësh strategjinë optimale të Video Pokerit dhe ta përdorësh atë me çdo dorë.

Cila është strategjia më e mirë për të luajtur video poker në kazinotë celulare?

Strategjia më e mirë e Video Pokerit është të njiheni me rregullat e lojës. Është gjithashtu e rëndësishme të mësoni se cilat duar janë duart fituese, në mënyrë që të mund të merrni vendimet më të mira kur hidhni dhe zëvendësoni letrat. Së fundi, është një ide e mirë të praktikoni me Video Poker falas në celular përpara se të luani për para të vërteta.