Poker me tre letra Kazino Në Celular më e mirë në 2024

Loja e pokerit me tre letra u shpik në vitin 1994 nga Derek Webb. Është një lojë e bazuar në poker, e lehtë për t'u mësuar dhe e lehtë për t'u luajtur. Që kur u shpik, ajo është bërë shumë e njohur dhe e njohur në kazinotë celulare në mbarë botën.

Për shkak të popullaritetit të tij, ai u prezantua shpejt në kazinotë online. Ashtu si shumë lojëra të tjera kazino, pokeri me 3 letra nuk luhet kundër njerëzve të tjerë, por ndaj tregtarit. Në këtë situatë, blofi ose mashtrimi është i pamundur. Objektivi kryesor është të godasësh dorën më të lartë të pokerit me vetëm tre letra, siç sugjeron edhe emri.

Poker me tre letra Kazino Në Celular më e mirë në 2024
Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani poker celular me tre letra

Si të luani poker celular me tre letra

Një tavolinë klasike pokeri me tre letra përbëhet nga tre zona bastesh: plus palë, ante dhe lojë. Loja fillon duke vendosur një bast në çift plus ose në zonën ante. Më pas, tregtari i jep secilit lojtar tre letra. Nëse një lojtar ka një bast në zonën e basteve para, ai ka dy opsione: ose palos ose zgjedh të luajë.

Nëse ata vendosin të palosin, loja përfundon dhe tregtari mbledh paratë e lojtarëve. Nëse ata zgjedhin të vazhdojnë, duhet të bëhet një bast shtesë i barabartë me anten e tij. Pasi të bëhet zgjedhja, tregtari zbulon dorën e tij me tre letra.

Në këtë rast, mund të ketë tre rezultate:

 1. Nëse dora e lojtarit është më e madhe, ai do të fitojë, duke marrë edhe bast ante dhe lojë.
 2. Nëse dora e tregtarit është më e lartë, banka mbledh të dyja bastet.
 3. Çdo kravatë shkon te lojtari i fatit.

Renditja e duarve në pokerin me 3 letra

Meqenëse loja përfshin vetëm tre letra, renditja është e ndryshme nga lojërat standarde të pokerit. Të vetmet renditje të mundshme janë si më poshtë:

 • Kartë e lartë
 • Çift
 • Flush
 • Drejt
 • Tre të një lloji
 • Fluturim drejt

Nëse ndonjë lojtar ka një flush direkt, tre të një lloji ose straight, ata do të marrin një bonus bazuar në tabelën e pagave.

Si të luani poker celular me tre letra
Rregullat e Pokerit me Tre Letra

Rregullat e Pokerit me Tre Letra

Një lojë pokeri me tre letra luhet midis tregtarit dhe lojtarit. Për të filluar lojën, lojtari duhet të vendosë një ante në një zonë të caktuar për ante, dhe gjithashtu, ata mund të vendosin një bast palë plus. Çdo lojtar merr tre letra me fytyrë poshtë.

Nëse ndonjë lojtar ka bërë një bast fillestar, atëherë ai duhet të ngrejë ose palos. Nëse ata dele, ata pastaj humbasin bast e tyre. Nëse rriten, atëherë duhet të shtojnë një bast luajtjeje të barabartë me bastin e tyre fillestar. Pasi të jenë realizuar të gjitha këto hapa, tregtari do të zbulojë kartat e tij. Për t'u kualifikuar, tregtari ka nevojë për një mbretëreshë ose diçka më të lartë.

Rendi i duarve të pokerit

 • Nëse tregtari nuk mund të kualifikohet, lojtari do të marrë vlerën e bastit fillestar dhe gjithashtu paratë e bastit të luajë.
 • Nëse dora e tregtarit kualifikohet, atëherë, duke krahasuar të dyja duart, do të shpallet fituesi.
 • Nëse lojtari zotëron një dorë më të madhe, ai do të paguhet për të dyja, para dhe bast të lojës.
 • Nëse lojtari ka një dorë më të ulët, tregtari do të mbledhë bastet.
 • Nëse tregtari dhe lojtari barazojnë, atëherë lojtari i merr të dy bastet.
 • Nëse lojtari godet drejt ose diçka më të lartë, pavarësisht nga dora e tregtarit, ai do të marrë një bonus ante.
Rregullat e Pokerit me Tre Letra
Strategjia e Pokerit me Tre Letra

Strategjia e Pokerit me Tre Letra

Ashtu si rregullat e lojës janë të lehta për t'u mësuar, ashtu është edhe strategjia. Një strategji e besueshme konsiston në zvogëlimin e skajit të shtëpisë. Normalisht, një lojë pokeri me tre letra ka një avantazh të vogël shtëpie, afërsisht 3,3%. Por një strategji e rastësishme dhe bastet anësore mund të rrisin ndjeshëm avantazhin e shtëpisë.

Vendosja e basteve në çift plus do t'i shtojë edhe disa përqindje shtëpisë. Të presësh pagesa të mëdha si një flush i drejtpërdrejtë është një mendim i rehatshëm, por në të njëjtën kohë, rreziku i humbjes është shumë më i lartë. Pra, preferohet të shmangen bastet çift plus dhe luani me përgjegjësi.

Një strategji tjetër e përgjithshme përfshin 3 teknika kryesore:

 • Rregullat

Zotërimi i rregullave është çelësi i suksesit. Kjo do të shmangë gabimet dhe bastet e rastësishme dhe do të zvogëlojë bastet e rrezikut.

 • Buxheti

Pasi të jetë caktuar buxheti, lojtari duhet t'i përmbahet atij dhe të mos e tejkalojë atë. Emërtimi minimal për pokerin me tre letra në internet është 1$, 5$ ose 25$. Bërja e basteve të moderuara do të zgjasë kohën e kaluar në lojë dhe si parazgjedhje, gjasat.

 • Kazino

Duke zgjedhur të njëjtën gjë kazino celulare është gjithashtu një avantazh. Duke fituar përvojë në të njëjtën kazino dhe lojë, lojtari rrit shanset. Për më tepër, lojtarët besnikë shpërblehen me bonuse nga kazinotë, duke rritur kështu buxhetin.

Strategjia e Pokerit me Tre Letra
Poker me tre letra falas

Poker me tre letra falas

Duke përfshirë pagesa të mëdha, rregulla bazë dhe avantazh të arsyeshëm të shtëpisë, loja e pokerit me tre letra u miratua me shpejtësi nga kazinotë celulare. Shumica e kazinove online ofrojnë një version të lojës falas të lojës, duke e bërë atë të aksesueshme për të gjithë. Nëse disa njerëz e përdorin këtë mundësi për t'u argëtuar, të tjerët e përdorin atë për një përfitim më të madh.

Një avantazh i madh i lojërave të ofruara në modalitetin falas është fakti që lojtarëve u jepet një mundësi e shkëlqyer për të mësuar dhe përvetësuar strategji të ndryshme, veçanërisht për ato lojëra që nuk bazohen vetëm në fat. Duke praktikuar poker me tre letra falas, lojtari mund të provojë çdo taktikë dhe skemë pa investuar para.

Poker me tre letra falas
Poker me tre letra me para të vërteta

Poker me tre letra me para të vërteta

Të luash poker me tre letra në internet mund të jetë një aktivitet i këndshëm, por nëse përfshihet rreziku financiar, gjithçka duhet të menaxhohet si një profesionist. Kjo është arsyeja pse disa gjëra duhen shmangur dhe gjëra të tjera që duhen marrë parasysh kur luani lojra kazino celulare.

 • Lojtarët nuk duhet të tejkalojnë kurrë buxhetin e caktuar për lojën.
 • Një humor i mirë mund të favorizojë mundësinë për të fituar.
 • Një mendje e ndotur dhe e korruptuar nuk do të tërheqë kurrë një rezultat të mirë.
Poker me tre letra me para të vërteta
Historia e Pokerit me Tre Letra

Historia e Pokerit me Tre Letra

Loja e pokerit me tre letra është relativisht e re. Ajo rrjedh nga një lojë standarde pokeri dhe u krijua në 1994. Shpikja e saj i atribuohet Derek Webb. Për herë të parë, loja u miratua nga Grand Casino në Misisipi. Gjithashtu, në vitin 2002 u prezantua në Mbretëria e Bashkuar.

Loja u bë shumë e njohur dhe u përvetësua shpejt nga kazinotë. Arsyeja për këtë ngjitje të shpejtë është fakti se ai përmban elementët kryesorë për një lojë të suksesshme kazino: është e lehtë për të kuptuar rregullat dhe e lehtë për t'u luajtur, pagesat janë tërheqëse dhe skaji i shtëpisë është i pranueshëm për çdo kazino.

Historia e Pokerit me Tre Letra

Të rejat e fundit

5 arsyet kryesore për të instaluar aplikacione Mobile Online Poker
2020-11-06

5 arsyet kryesore për të instaluar aplikacione Mobile Online Poker

Nëse jeni duke kërkuar për arsye për të filluar të luani poker celular, ju jeni definitivisht në vendin e duhur. Thënë kjo, lojtarët pëlqejnë veçanërisht video poker aplikacionet sepse ato ofrojnë dy lojëra jashtëzakonisht të rëndësishme – video poker dhe lojëra elektronike . Megjithatë, ka më shumë për këtë sesa vetëm të luash lojëra elektronike dhe video poker. Pra, unë kam përmbledhur disa arsye kryesore pse ju duhet të luani poker online celular sot!

Këshillat më të nxehta të pokerit për t'ju ndihmuar të fitoni
2020-11-04

Këshillat më të nxehta të pokerit për t'ju ndihmuar të fitoni

Nëse doni të luani poker në të preferuarën tuaj kazino celulare dhe ju nuk dini se ku të filloni, kjo faqe është e krijuar për ju. Pra, si mund të luani dhe të fitoni në kazinotë e pokerit celular? Edhe fituesit serial të kazinove celularë mund ta kenë të vështirë të fitojnë në aplikacionet e pokerit në internet pa disa këshilla serioze për pokerin. Pra, le të shkurtojmë ndjekjen dhe të diskutojmë disa strategji pokeri për të ndihmuar fillestarët dhe profesionistët të fitojnë para pokeri.

Lojërat më të mira celulare Android Nëntor 2020
2020-11-03

Lojërat më të mira celulare Android Nëntor 2020

Sigurisht që nuk ka mungesë të cilësisë së lartë kazinove celulare për t'u regjistruar sot. Ndërsa kjo do të thotë se dhimbja e kokës suaj në përzgjedhje ka mbaruar, kjo gjithashtu nënkupton që tani do të kënaqeni më shumë bonus promovime dhe lojëra falas. Me lojëra falas, ju mund të shijoni seanca të pakufizuara pa kryer asnjë monedhë nga paratë tuaja reale. Pra, le të fillojmë biznesin dhe të identifikojmë lojërat më të mira celulare Android për t'u luajtur falas në 2020.