Lajme

June 15, 2021

8 Libra të lojërave të fatit për lojtarët e basteve sportive dhe kazinove

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Kultura e leximit nuk po e humbet sharmin e saj së shpejti. Sot, njerëzit lexojnë libra fizikë dhe e-libra për argëtim dhe për të fituar njohuri. Duke folur për njohuritë, do t'ju duhet të mësoni disa strategji të lojërave të fatit për të mundur shtëpinë në lojën e vet. Dhe ku tjetër të ndriçoheni nëse jo për librat dhe gazetat e lojërave të fatit?

8 Libra të lojërave të fatit për lojtarët e basteve sportive dhe kazinove

Pra, ky artikull ka bërë tashmë ngritje të rëndë për ju që të listoni dhjetë libra të dobishëm kazino për lojtarë të rinj dhe me përvojë.

Beat the Dealer - Edward O. Thorp

Ju nuk keni nevojë ta lexoni këtë libër për të ditur qëllimin pasi titulli tashmë zbulon gjithçka. Edward Thorp, një numërues legjendar letrash, ndan përvojën e tij të madhe të lojërave të fatit me lojtarët blackjack në këtë libër. Libri përmban rregulla bazë të blackjack-ut, strategji të provuara fituese dhe mënyra për të dalluar mashtrimin. Pra, lexoni këtë libër për të luajtur dhe për të fituar blackjack kazino celulare, kazino online ose kazino me bazë tokësore.

Fortune's Formula - William Poundstone

E keni menduar ndonjëherë formulën për t'u pasuruar? Nuk je vetem. Në vitin 1956, dy shkencëtarë të Bell Labs vendosën të hulumtonin formulën për një pasuri të jashtëzakonshme. Së bashku, ata u pasuruan pasi aplikuan shkencën e internetit dhe kompjuterëve ose teorinë e informacionit. Pra, nëse jeni pas këshillave të librave të kazinosë për vendosjen e basteve dhe basteve, ky libër është i krijuar për ju.

Rrëzimi i Shtëpisë – Ben Mezrich

"Bringing Down the House: The Inside Story of Six Students MIT Who Take Vegas for Millions" është një histori e jetës reale për studentët e MIT dhe profesorin e tyre, të cilët vendosën të hulumtojnë një strategji numërimi letrash për të mbyllur shtëpinë përgjithmonë. Si rezultat, ky ekip fitoi 10 milionë dollarë të pabesueshëm, falë strategjisë së tyre të numërimit të kartave të punës. Për të ditur se si e morën çmimin këta maverikë matematikorë, lexoni këtë libër.

Bllofi më i madh - Maria Konnikova

Ky libër i kazinosë duhet t'ju ndihmojë të merrni lojë pokeri në nivelin tjetër. Në libër, Maria Konnikova rrëfen se si e filloi karrierën e saj në poker, por më në fund u rrit në lojë, falë udhëzimeve nga Erik Seidel. Shkrimtari i psikologut ka fituar më shumë se 300,000 dollarë aktualisht, duke e rritur numrin çdo ditë. Libri përmban sekretet e detajuara të suksesit të saj.

Kumar kazino për Dummies - Kevin Blackwood

Jeni të shqetësuar për humbjen e këpucëve në kazino? Qetësohu! Ky libër kazino do t'ju udhëzojë përmes këshillave dhe trukeve të brendshme për të minimizuar humbjet dhe për të maksimizuar fitimet. Libri përshkruan rregullat dhe strategjitë për lojëra elektronike video, ruletë, blackjack, katrahurë dhe më shumë. Rekomandohet shumë nëse po filloni në kazinonë tuaj të preferuar në internet.

Baste Sportive Sharp – Stanford Wong

Për t'u bërë një bastist i mençur sportiv, mund t'ju duhet të digjni vajin e mesnatës duke analizuar shanset dhe strategjinë e të mësuarit. Epo, ky libër i trajnon lojtarët që të bëhen lojtarë seriozë sportivë duke detajuar sekretin e ruajtur mirë për të bërë një bast vrasës dhe për të fituar para. Megjithatë, ka pak matematikë aty-këtu.

Sharper: Një udhëzues për bastet moderne sportive – Pokerjoe e vërtetë

Këtu është një libër tjetër i basteve sportive për të mprehur aftësitë tuaja të lojërave të fatit. Me Sharper, ju do të ndaloni humbjen tuaj në bastet sportive, falë sistemeve të thjeshta në këtë libër. Sharper do t'ju mësojë se bastet sportive kërkojnë punë të palodhur, fokus dhe shumë baste për t'u bërë profesionist. Me pak fjalë, libri nuk ka të bëjë me një skemë të pasurimit të shpejtë.

Blackjack profesional - Stanford Wong

Stanford Wong ka shkruar libra të shumtë rreth blackjack-ut, por ky bie në sy. Ky libër shpjegon se si të bëni numërimin e duhur të kartave dhe strategji të tjera të blackjack-ut. Do të mësoni për Gjysmat e Wong - një strategji numërimi letrash me korrelacion pothuajse të përsosur dhe Taktikën e Wong për të maksimizuar efikasitetin.

konkluzioni

Me këto libra të lojërave të fatit, ju mund të përmirësoni jashtëzakonisht shumë aftësitë tuaja në kazino dhe libra sportive në internet. Shumica janë të thjeshta për t'u kuptuar, mjaftueshëm të detajuara dhe përmbajnë informacion të saktë. Pra, merrni një kopje dhe filloni të fitoni në lojërat e fatit menjëherë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme