Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme

2022-09-21

Eddy Cheung

Kanë ikur ditët kur lojtarët e kazinosë celulare do të luftonin për të marrë mënyrën e tyre të preferuar të pagesës. Këto ditë, lojtarët mund të tërheqin dhe depozitojnë me telefon përmes kartave të kreditit/debitit, kuletave elektronike, telit bankar dhe madje edhe kriptomonedhave. 

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Por me këtë përzgjedhje të gjerë të metodave të pagesës së kazinosë në internet vjen një konfuzion aktual. Nëse jeni i ri në këto rrugë, zgjedhja midis një depozite me telefon dhe kazinove me kartë krediti mund të përbëjë një sfidë të papritur. Pra, ky artikull kërkon të pastrojë ajrin duke shpjeguar këto dy mënyra pagese në detaje dhe cila është më e mira për ju. 

Çfarë është depozitimi në kazino telefonike?

rritja e bankingut celular ose depozitimi me telefon ka filluar së fundmi. Fillimisht, njerëzit duhej të vizitonin fizikisht bankat ose kazinotë, për këtë çështje, për të kryer transaksione. Por në sajë të internetit dhe teknologjive celulare, lojtarët tani janë shumë larg nga depozitimi ose tërheqja në kazinonë e tyre të preferuar celular. 

Forma më e njohur e bankingut celular është ndoshta kuletat elektronike. Lojtarët mund të lidhin kuletat elektronike si p.sh PayPal, Skrill, Neteller, dhe Me besim në llogaritë e tyre të kazinosë celulare dhe depozitoni para në lëvizje. Këto metoda bankare vijnë gjithashtu me aplikacione të pavarura që i bëjnë depozitat dhe tërheqjet të shpejta dhe të lehta. 

Një tjetër metodë e përdorur gjerësisht e bankingut celular është PayByPhone. Kjo metodë pagese pa para i lejon lojtarët të financojnë llogaritë e tyre të kazinosë nëpërmjet kartave të kreditit ose llogarive të operatorëve të rrjetit celular. Pas kryerjes së pagesës, shuma do të pasqyrohet në telefon ose në faturën e kartës suaj të kreditit në fund të periudhës së rënë dakord. E thënë thjesht, do të luani tani dhe do të paguani më vonë. 

Në këtë kategori mund të hyjnë edhe kriptovalutat, pasi nuk keni nevojë për miratim nga asnjë bankë depozitim në një kazino celulare. Ja se si funksionon; do të shkoni në portofolin e kriptove dhe do të kopjoni adresën e transaksionit. Më pas, zgjidhni monedhën dixhitale nga arkëtari i kazinosë dhe ngjitni adresën e portofolit për të përfunduar transaksionin. Kjo eshte!

Avantazhet e depozitimit nga kazinotë telefonike

Privatësia dhe anonimiteti

Mobile banking është një formë pagese pa kontakt. Kjo do të thotë që lojtarët e kazinove celularë mund të kenë akses në fondet e tyre pa u përgjuar bankat dhe autoritetet e tjera financiare. Puna është se pagesat me celular trajtohen kryesisht nga kompani të palëve të treta që nuk kanë asnjë biznes duke e ditur se çfarë bëni me paratë tuaja. Dhe në rastin e kriptomonedhave, transaksioni është anonim. 

I shpejtë dhe i përshtatshëm

Për shkak se pagesat me celular nuk kanë nevojë për ndonjë miratim nga banka, këto transaksione priren të jenë të menjëhershme në shumicën e kazinove. Do të vini re se shumica e aplikacioneve të lojërave të fatit përpunojnë pagesat në kuletat elektronike brenda 24 orëve. Megjithatë, kjo mund të varet nga kushtet e kazinosë. Por gjithçka thamë, mos u mjaftoni për asgjë më shumë se 48 orë, pasi ky është standardi i industrisë. 

Më pak kosto transaksioni

A mund të përmendni një kazino që ngarkon tarifat e depozitave për pagesat e portofolit elektronik dhe kriptovalutave? Ndoshta asnjë! Kjo për shkak se këto transaksione nuk kanë nevojë të kalojnë përmes verifikimit bankar që kërkon shumë kohë dhe ndonjëherë i kushtueshëm. Por lexoni gjithmonë kushtet e pagesës sepse disa kazino celulare mund të paguajnë tarifa depozitash.

Pranimi universal

Nëse një kazino celulare nuk e mbështet Apple Pay, me siguri do të gjeni një faturë Pay By Phone. Gjithashtu, shumica e kazinove ofrojnë PayPal, Skrill, Neteller dhe kuleta të tjera elektronike, në varësi të rajonit. Është edhe më mirë nëse jeni në kazinotë e kriptovalutave pasi ata mbështesin kumarin kudo, falë anonimitetit. 

Disavantazhet Depozita nga kazinotë telefonike

Kufijtë e ulët të transaksionit

Lojtarët e lartë duhet t'i përmbahen kazinove me karta krediti. Arsyeja? Shumë kazino celulare kanë kufizime transaksionesh në shumat maksimale që mund të depozitoni dhe tërhiqni përmes kuletave elektronike. Ndërsa mund ta përdorni këtë si një strategji të menaxhimit të parave, mund të jetë e papërshtatshme kur bëni një kapje të madhe. Vetëm imagjinoni të prisni javën e ardhshme për të bërë një tërheqje të mëvonshme. Jo mirë!

Mbështetje e kufizuar e klientit

Mbështetja është një konsideratë kritike kur zgjedh një metodë bankare. Ndërsa shumica e metodave të bankingut celular kanë kanale mbështetëse, të tjera si kriptovalutat i lënë lojtarët në një zonë "gri". Gjithashtu, disa mënyra pagese mund të ofrojnë mbështetje strikte me email, në varësi të vendit tuaj. 

Çfarë janë kazinotë me karta krediti?

Kazinotë me karta krediti janë vende që pranojnë forma tradicionale të pagesës. Edhe pse transaksionet do të ndodhin përsëri në internet, lojtarit do t'i duhet miratimi nga banka për të përpunuar këto transaksione. Por nuk është se do të vizitoni degën tuaj më të afërt të bankës për të depozituar fonde në kazino. Gjithçka tani është online!

Visa dhe MasterCard janë pagesat më të përhapura me karta krediti/debiti në kazinotë online. Këto mënyra pagese janë 'të shpejta' dhe lejojnë lojtarët të përpunojnë shuma të mëdha në një transaksion të vetëm. American Express dhe Discover janë mënyra të tjera pagese me kartë krediti që ka të ngjarë të gjeni në kazino. 

Ndërkohë, disa kazino mund të pranojnë transferta direkte bankare, si për shembull tela bankare. Në një transfertë bankare, ju do të filloni transaksionin direkt nga llogaria juaj bankare në kazino dhe anasjelltas. Thjesht jepni numrin e llogarisë bankare dhe bëni depozitën. 

Avantazhet e kazinove me karta krediti

I sigurt dhe i sigurt

Metodat tradicionale bankare si kartat e kreditit përdorin masa të shumta sigurie për të mbrojtur llogarinë tuaj. Përveç përdorimit të kriptimit të pathyeshëm, ata kryejnë auditime të shpeshta për të monitoruar çdo mashtrim. Për më tepër, fondet tuaja do të jenë më të lehta për t'u gjurmuar nëse kazinoja celulare fillon të bëjë biznes me majmunët. Pra, në përgjithësi, kjo është mënyra më e sigurt e pagesës së kazinosë celulare për t'u përdorur. 

Kufij më të lartë të transaksionit

Siç u tha më parë, lojtarët e kazinosë me nivel të lartë duhet të përdorin karta krediti dhe transferta bankare. Shpesh, kazinoja do t'ju lejojë të kryeni më shumë shuma sesa kur përdorni kuletat elektronike. Por kini kujdes sepse kufiri i depozitave mund të jetë gjithashtu i lartë. Kjo mund t'ju lërë jashtë grindjes për jackpot-in në një ditë pushimi. 

Të kualifikuar për promovime

Shumë kuleta elektronike nuk kualifikohen për promovime të mirëseardhjes. Shpesh, kazinoja nuk do të aktivizojë bonusin e depozitave nëse përdorni kanale si PayPal dhe Skrill për të depozituar. Shumica argumentojnë se këto opsione pagese tashmë kanë kushte miqësore për lojtarët dhe depozita falas. Pra, përdorni gjithmonë karta krediti/debiti për të qenë pjesë e promocionit. 

Mbështetje e shpejtë e klientit

Ofruesi i kartës suaj të kreditit/debitit duhet të jetë larg një telefonate në rast të vonesave të pagesave nga kazinoja. Nga ana tjetër, shërbimet e pagesave si PayPal mund të mos ofrojnë mbështetje lokale në vendin tuaj. Do t'ju duhet të dërgoni një email, i cili mund të marrë 24 orë për të marrë ndihmë. Merrni parasysh këtë; ju hyni direkt në bankë dhe kërkoni një vazhdim të transaksionit. 

Disavantazhet e kazinove me karta krediti

Kostot shtesë të transaksionit

Të luash në kazinotë me karta krediti nënkupton tarifa shtesë për depozitat dhe tërheqjet. Ndërsa depozitat bankare celulare nëpërmjet PayPal dhe kuletave të tjera elektronike mund të jenë pa pagesë, banka ka të ngjarë të paguajë tarifa transaksioni në kazinotë me karta krediti. E njëjta gjë vlen edhe për tërheqjet, ku pagesat me kartë krediti/debiti ka të ngjarë të kenë një përqindje fikse të shumës. 

Shpejtësia e ngadaltë e transaksionit

Depozitat në faqet e lojërave të fatit me karta krediti janë pothuajse të menjëhershme. Por është me tërheqjet që ata tërheqin vijën. Herë pas here, tërheqjet do të duhen 3-5 ditë pune për të hyrë në llogarinë tuaj. Kjo për shkak se banka duhet të miratojë transaksionin përpara se të merrni paratë. Dhe akoma më keq, nuk ka tërheqje për fundjavë apo pushime!

I padisponueshëm në disa rajone

Lojtarët e kazinove në internet në Mbretërinë e Bashkuar e dinë mjaft mirë këtë pikë. Në vitin 2020, Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar vendosi një ndalim të plotë për të gjitha lojërat e fatit me karta krediti. Sipas Neil Arthur, CEO i UKGC, ata kishin prova të mjaftueshme se kumari me kartë krediti mund të çojë në kumar problematik. Siç qëndron, komisioni po shqyrton ndalimin e faturave të faturave Pay me Telefon. 

Depozita me telefon ose kazino me karta krediti: Cila është më e mirë?

Ende, po luftoni për të zgjedhur midis këtyre dy metodave standarde bankare? Është e thjeshtë! Shmangni kartat e kreditit nëse jeni serioz për marrjen e fitimeve në kohë rekord. Kuletat elektronike, kriptovalutat dhe pagesat e tjera celulare ofrojnë transaksione të menjëhershme të kazinosë. Dhe për të mos përmendur kostot e ulëta të transaksionit. 

Por nga ana tjetër, shumica e bankave dhe ofruesve të kartave të kreditit ofrojnë shërbime mobile banking. Kjo e bën lëvizjen e shpejtë dhe të lehtë të parave nga llogaria juaj në kazino përmes një portofoli elektronik. Pra, në përgjithësi, varet nga stili dhe preferenca juaj e lojës.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme