Megaways Slots - Mendoni dy herë përpara se të luani

Lajme

2022-07-20

Hiq asgjë prej tyre; Slotet Megaways janë marrëveshja e vërtetë këto ditë. Këto lojëra elektronike i rrisin mënyrat e fitimit në qindra mijëra me pagesa marramendëse. Por disa lojtarë thjesht nuk i gjejnë lojërat elektronike të Megaways që ia vlen të hidhen poshtë. Pra, pse këta lojtarë janë skeptikë në lidhje me sistemet Megaways? A janë ata të justifikuar në frikën e tyre? Ju jeni gati për të zbuluar!

Megaways Slots - Mendoni dy herë përpara se të luani

Si funksionojnë lojërat elektronike Megaways

Disa vite më parë, lojtarët ishin mbi Hënën kur Microgaming prezantoi 243 mënyrat e para për të fituar makinat e fatit. Por në vitin 2016, Big Time Gaming mahniti botën kur debutoi Bonanza, slot-i i parë Megaways me mijëra mënyra fitimi. Sistemet Megaways gjenerojnë eksitim të jashtëzakonshëm për shkak të shumëllojshmërisë së mundësive të fitimit. 

Ja si funksionon. Slotet Megaways mund të mbështesin 2 deri në 7 simbole në një mbështjellje të vetme. Pra, nëse a slot celular makina ka gjashtë rrotulla, kjo do të thotë që lojtarët mund të marrin 117,649 mënyra fituese (7x7x7x7x7x7). Nëse janë pesë rrotulla, kjo përkthehet në 15,635 mënyra për të fituar. Impresionuese, apo jo?

Përveçse u jep lojtarëve mijëra mënyra për të krijuar një fitore, lojërat elektronike të Megaways janë gjithashtu të mbushura me aksione. E thënë thjesht, mundësitë e tyre të panumërta fituese dhe formati i çuditshëm do të thotë që lojtarët nuk ndalojnë kurrë së rrotulluari dhe fitimi. Shumica ofrojnë veçori bonus si rrotullime falas, shkurre ngjitëse dhe rrotulla kaskadë. Në përgjithësi, joshja e lojërave elektronike Megaways është thjesht e parezistueshme.

Pse lojërat elektronike të Megaways shpesh mbivlerësohen

Por pavarësisht nga avantazhet, lojërat elektronike të Megaways nuk janë plotësisht të përsosura. Këtu janë disa arsye për të qenë të kujdesshëm:

Lojë konfuze

Disa lojtarë fillestarë të automatëve do të luftojnë për të kuptuar 243 mënyrat tipike për të fituar. Pra, po në lidhje me mijëra në mekanikën Megaways? Pas shikimit të një, fillestarët mund të mos duan as të provojnë një automat Megaways. Shpesh, faqosja mund të jetë konfuze me lartësi dhe simbole të ndryshme. Si, ju mund të shihni dy simbole në bobinën e parë, katër në të dytin, shtatë në të tretën, e kështu me radhë. Pra, merrni kohën tuaj për të mësuar këto lojëra së pari.

Nuk mund të zhbllokosh të gjitha mënyrat

Disa lojëra elektronike të Megaways si Laser Fruit by Lojëra me Tigër të Kuq mund të krijojë 60+ milion mënyra fituese. Por është e pamend të mendosh se mund të zhbllokosh qoftë edhe një pjesë të këtyre kombinimeve fituese. Do të arrini vetëm disa qindra, dhe kaq. Pra, është e drejtë të thuhet se Megaways është një tjetër mashtrim marketingu i zgjuar nga zhvilluesit e lojërave.

Fitimet mbeten të njëjta

Megaways nuk ka asnjë lidhje me shumën që lojtarët marrin në shtëpi pas një seance me fat. Puna është se lojërat elektronike Megaways ofrojnë më shumë mënyra fituese sesa automatet tradicionale. Por ndërsa kjo mund të çojë në më shumë seanca fituese, gjithçka varet nga aksionet që vendosni, RTP, frekuenca e goditjeve, rrotullimet e bonusit dhe veçoritë e tjera në lojë. Thjesht thuaj, shanset për të krijuar kombinimin e duhur për të zhbllokuar një jackpot prej 100,000 monedhash janë shumë të pakta në çdo lojë.

Zhvilluesit e shtojnë atë në lojërat e vjetra

Është bërë mjaft e zakonshme që zhvilluesit të shtojnë mekanikën e Megaways në lojërat e mëparshme të suksesshme. Edhe pse nuk ka asgjë të keqe me rishpikjen e këtyre lojërave, lojtarët nuk marrin asgjë të re. Realiteti është se lojërat Megaways ofrojnë të njëjtën lojë si titujt origjinalë, duke përjashtuar mënyrat e shtuara të fitimit. Dhe siç u tha më parë, zhbllokimi i të gjitha rrugëve fituese është një ëndërr e vërtetë. 

konkluzioni

Mekaniku i Megaways ka anën e tij të shëmtuar që shumica e zhvilluesve nuk duan që lojtarët ta dinë. Por kjo nuk do të thotë se këto lojëra nuk janë asgjë të veçantë. Në fakt, luani lojëra Megaways mbi automatet klasike. Ky mekanik u ofron lojtarëve më shumë dhe mënyra të ndryshme fitimi. Sidoqoftë, mos prisni ndonjë ndryshim të dukshëm me lojërat elektronike tradicionale.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme