Lajme

April 22, 2020

Pai Gow Poker: Gjithçka që duhet të dini për të filluar

Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Pai Gow Poker është një nga lojërat më të mira të kazinosë, veçanërisht për fillestarët që nuk janë mësuar me botën e shpejtë të lojërave të fatit, këtu janë disa këshilla për të filluar.

Pai Gow Poker: Gjithçka që duhet të dini për të filluar

Ndërsa lojtarët e ndryshëm kanë lojëra të preferuara që preferojnë ndaj të tjerëve, Pai Gow Poker ka një ndjekës të madh për arsye të ndryshme. Një nga aspektet unike të lojës është se një lojtar luan kundër shtëpisë, nuk ka të tjerë të përfshirë. Gjithashtu i njohur si poker me dy dore, luhet duke përdorur letra.

Ashtu si në çdo lojë tjetër kazino, përgatitja është çelësi për të pasur sukses në Pai Gow Poker. Dështimi për të kuptuar rregullat dhe mënyrën se si luhet loja është nënshkrimi për një humbje. Meqenëse në pokerin Pai Gow avantazhi i shtëpisë është relativisht i ulët, është një nga lojërat e pakta ku fitimi nuk është aq i vështirë.

Strategjia bazë në Poker Pai Gow

Pokeri Pai Gow luhet duke përdorur 52 letra si dhe me shaka. Të kesh një strategji përpara se të fillosh biznesin është hapi i parë drejt fitores në një lojë Pai Gow Poker. Për të mposhtur shtëpinë, njeriu duhet të sillet sikur të jetë shtëpia që luan kundër lojtarit.

Një strategji kryesore që një lojtar mund ta përdorë mirë është të sigurohet që ata të luajnë kartën e tyre më të lartë me dorën e lartë, si dhe dy letrat e ardhshme më të larta në nivelin më të ulët sa herë që e gjejnë veten pa një palë, të drejtë ose me flush. Kjo është një strategji e thjeshtë që ka funksionuar me kalimin e kohës.

Si të luani Pai Gow Poker

Pai Gow Poker luhet duke përdorur 52 letra së bashku me shakanë që njihet edhe si bug. Xhokeri vjen për të luajtur vetëm në kohë specifike, për shembull, kur përfundon një flush. Mund të përdoret edhe si ACE. Lojtarët dhe tregtarët fillojnë me shtatë letra secili.

Në thelb, kjo lojë ka të bëjë me vendosjen e dorës. Në njërën anë është dora e lartë me pesë letrat ndërsa dy letrat e tjera vendosen në dorën me vlerë më të ulët. Lojtari duhet të sigurojë që letrat të vendosen mirë në të dyja duart me dorën me pesë letra të vendosura më lart.

Këshilla për të fituar në Pai Gow Poker

Ndërsa planifikimi dhe të kuptuarit e lojës luan një rol të madh nëse dikush fiton apo jo, ka disa këshilla që mund të rrisin shanset e dikujt për të fituar. Njohja e rregullave të lojës është sigurisht gjëja e parë që duhet bërë.

Njohja dhe njohja e qartë mbi vlerësimet e duarve të ndryshme është gjithashtu një këshillë e shkëlqyer që ndihmon në ndërtimin e duarve fituese. Duke vepruar kështu, një lojtar rrit shanset e tij për të mposhtur shtëpinë në lojën e vet. Për të zotëruar artin e ndërtimit të duarve të suksesshme, është gjithmonë mirë të provoni lojëra në modalitetin falas.

Të rejat e fundit

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare
2023-11-28

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare

Lajme