Lajme

July 30, 2023

Relax Gaming's Dream Drop Jackpot kurorëzon milionerin e tij të dhjetë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Relax Gaming, furnizuesi kryesor i përmbajtjes së lojërave të kazinosë celulare, ka shpallur milionerin e saj të dhjetë. Kjo pasi një lojtar i paidentifikuar fitoi mega Jackpot Dream Drop me performancën më të mirë të kompanisë.

Relax Gaming's Dream Drop Jackpot kurorëzon milionerin e tij të dhjetë

Kumarxhi fitimtar fitoi 2.7 milionë euro mahnitëse (2.706.506.08 euro) pasi vendosi vetëm 1 euro në lançuar kohët e fundit Temple Tumble 2 Dream Drop. Kjo fitore është një moment historik i rëndësishëm për Relaksoni lojërat, pasi është pagesa e dhjetë multi-milionëshe e xhekpotit brenda dymbëdhjetë muajve të fundit. Vetëm javë më parë, një individ me fat fitoi një shumë të majme 2.6 milionë euro duke luajtur një nga titujt e famshëm të jackpot-it të Dream Drop të Relax Gaming, Fly Cat$.

I lëshuar në maj 2022, Temple Tumble 2 është një nga më të luajturit lojëra elektronike për celular në portofolin e gjerë të lojërave të kompanisë. Kohët e fundit, kompania shtoi çmimin e parë të Dream Drop në titull, së bashku me një sërë veçorish bonusesh. Në versionin më të ri, lojtarët kanë shumë shanse për të rrotulluar falas, me mënyra të shumta, si p.sh. rrëshqitje e bollshme, egërsi dhe shumëzues në rritje për të rritur shanset e tyre për të fituar të mëdha. 

Temple Tumble 2 ka arritur sukses të madh në kazinotë më të mira celulare në mbarë botën. Kjo është hera e pestë që një lojtar fiton Mega Jackpot Dream Drop në të lojë kazino.

Duke komentuar fitoren historike, Simon Hammon, CEO në Relax Gaming, e uroi lojtarin duke thënë:

"Ne kemi pasur gjithmonë ambicie të mëdha për "Dream Drop Jackpot" dhe e dinim se do të performonte mirë si me lojtarët ashtu edhe me operatorët. Sinqerisht, ai ka tejkaluar të gjitha pritjet tona më të egra deri më tani. Është gjithashtu tepër e kënaqshme të shohësh fituesin e dhjetë të shkaktojë xhekpotin. ndërsa luante titullin e parë të Dream Drop!"

Daphne Xerri, Drejtoresha e Product & CX në Play North, shprehu kënaqësinë e saj që kazino është mikpritëse e fituesit të dhjetë të Dream Drop Mega Jackpot. Ajo tha:

“Është me të vërtetë një kënaqësi të jesh kazinoja që ka pritur fituesin e dhjetë të Dream Drop Mega Jackpot! Të gjithë në Play North janë të emocionuar kur shohin një fitore kaq mbresëlënëse të zhvillohet këtu. Kjo është hera e dytë që një nga lojtarët tanë fiton një jackpot Dream Drop dhe ne jemi të emocionuar që jemi pjesë e historisë së Dream Drop!"

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme