Lajme

March 13, 2022

Si funksionojnë vërtet kazinotë me telefon

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Ka shumë arsye për t'u regjistruar në kazinotë më të mira celulare në internet. Përveç faktorit të zakonshëm të komoditetit, këto kazino u lejojnë lojtarëve të financojnë llogaritë e tyre të lojërave shpejt dhe me lehtësi nëpërmjet mënyrave të shumta të pagesës. Në krye të listës është Paguaj me telefon dhe Paguaj me SMS. Pra, çfarë është saktësisht pagesa me celular dhe pse lojtarët duhet ta marrin parasysh këtë metodë bankare? 

Si funksionojnë vërtet kazinotë me telefon

Çfarë është pagesa me telefon?

Pagesat celulare në përgjithësi kërkojnë që transaksionet të ndodhin në smartphone tuaj. Kjo përfshin pagesat nëpërmjet kartat e kreditit, kuletat elektronike, dhe shërbimet e parave celulare. Por prisni, shumica e këtyre transaksioneve mund të ndodhin edhe në PC. Dhe kjo është arsyeja pse pagesa me celular ose pagesa me SMS bie në sy.

Paguaj me telefon kazino është një aplikacion kumari që lejon lojtarët të depozitojnë, me bilanc të reflektuar në fund të ciklit mujor të faturimit. Ende nuk e kuptoni? Epo, konsiderojeni si një formë pagese me kartë krediti. Thjesht regjistrohuni për shërbimin e pagesës me telefon dhe depozitoni në kazino.

Por mos e ngatërroni pagesën e faturave të telefonit me pagesën me SMS. Ndërsa e para përfshin marrjen e një kredie celulare, e dyta ka të bëjë me pagesat me para në dorë të lehtësuara nga rrjeti i operatorit. Me fjalë të tjera, ju duhet të financoni llogarinë tuaj SIM dhe të bëni transaksione të drejtpërdrejta me kazinonë celulare. 

Si funksionojnë depozitat e pagesës me telefon?

Për të filluar në një kazino me fatura telefonike me pagesë, ju duhet të gjeni një faqe kumari që mbështet këtë lloj pagese. Një shembull i mirë është 1xBet, i cili mbështet depozitat shishkë Dinarak, M-Birr, MPESA, Airtel Money, Beeline, MTS, dhe shumë të tjerë.

Pasi të gjeni një kazino celulare me pagesë përmes telefonit, zgjidhni metodën tuaj të preferuar të faturës së telefonit dhe shkruani shumën për të depozituar. Do të merrni menjëherë një SMS konfirmimi pas pagesës. Në rastin e pagesës me SMS, kazinoja mund t'u japë lojtarëve një numër fature ku do të përdorni numrin tuaj të telefonit si llogari transaksioni. Është kaq e lehtë!

Përfitimet

Përfitimet e depozitimit dhe tërheqjes me një faturë telefonike janë të mëdha. Para së gjithash, nuk keni nevojë të merrni një kredi nga kushëriri juaj i ngushtë për të rrotulluar bobinat në një ditë të pafavorshme. Kjo sepse pagesa me faturë telefonike ju lejon të luani dhe të paguani më vonë. Në shumicën e rasteve, mund të depozitoni deri në 30 dollarë.

Duke folur për depozitat, kufiri prej 30 dollarësh duhet t'ju ndihmojë të luftoni problemin e lojërave të fatit. Është më e lehtë të paguash një hua prej 30 dollarësh që ke humbur në kazinonë celulare sesa një hua prej 3000 dollarësh. Pra, kjo mënyrë pagese ju bën pak a shumë një lojtar të përgjegjshëm buxhetor.

Për më tepër, pagesa me celular është pothuajse e menjëhershme, megjithëse kjo mund të varet nga aplikacioni i lojërave të fatit. Shpesh do të merrni një SMS konfirmimi menjëherë pas depozitimit ose tërheqjes së fondeve. Këtu nuk ka marrëzi "48-orëshe".

Të metat

Pavarësisht nga avantazhet e shumta të kazinove me pagesë me faturat telefonike, ka disa disavantazhe që duhen mbajtur parasysh. Së pari, siç u tha më parë, krediti maksimal i celularit që mund të merrni është 30 dollarë, që nuk mjafton për të zgjatur disa minuta në një ditë të ngarkuar.

Gjithashtu, shumica e faturave të pagesave me telefon nuk mbështet tërheqjet. Për shembull, ju mund të bëni depozita vetëm përmes metodave të njohura si Zimpler, Payforit, dhe Boku. Por nga ana tjetër, shumica e metodave të pagesave me SMS mbështesin tërheqjet direkte në numrin tuaj të telefonit celular. Kjo e bën atë ideal për lojtarët me buxhet. 

konkluzioni

Në përgjithësi, komoditeti është pika kryesore e shitjes së kësaj metode bankare të kazinosë celulare. Depozitat dhe tërheqjet e menjëhershme janë zakonisht vetëm një prekje e ekranit larg. Por së pari, sigurohuni që rrjeti i operatorit tuaj të mbështesë këtë shërbim. Gjithashtu, kontrolloni ligjet tuaja lokale të lojërave të fatit për të parë nëse kumari me kartë krediti lejohet. Një tjetër gjë, a keni një raport pozitiv krediti?

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024
2023-12-20

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024

Lajme