Zakonet e këqija që duhen shmangur kur luani kumar

Lajme

2020-11-20

Industria e kazinove është e gjerë në mbarë botën. Në fakt, statistikat tregojnë se të paktën 26% (1.6 miliardë njerëz) e popullsisë së përgjithshme botërore luajnë kumar. Nga këta lojtarë, shumica ka të ngjarë të luajnë kazino celulare për shkak të komoditetit të përfshirë. Por për të parandaluar humbjen e parave dhe për të qëndruar në formë ndërsa luani, ka disa zakone të këqija që duhen shmangur. Le t'i hedhim një sy!

Zakonet e këqija që duhen shmangur kur luani kumar

Mungesa e Strategjisë

Nëse kërkoni në internet, me siguri do të gjeni qindra strategji për t'ju ndihmuar të fitoni ndërsa luani kazino në celularin tuaj. Megjithatë, jo të gjithë funksionojnë. Pra, është më mirë të bëni kërkime të plota rreth disa strategjive të vështira të kazinosë për të shmangur varfërimin e bankrollit tuaj. Për shembull, mësoni disa poker këshilla për të ditur se si të veproni në skenarë të ndryshëm. Një tjetër lojë që kërkon një plan pune është blackjack. Mësoni truket thelbësore përpara se të bëni baste me para të vërteta.

Bast i madh pas një humbjeje

Humbja e një basti të kazinosë celulare dhe shuma e aksioneve nuk kanë asgjë të përbashkët. Ose gjasat nuk ju kanë favorizuar, ose nuk keni analizuar mirë. Prandaj, bastet e shumave të konsiderueshme pas humbjes së disa lojërave në trot nuk do të ndihmojnë nëse ende ju mungon një strategji e mirë. Nëse nuk jeni të sigurt për planin tuaj, gjithmonë shkoni për fitore të vogla. Dhe nëse ju pëlqen një seri fitoresh, mbajeni mendjen të hapur në vend që të prisni të fitoni vazhdimisht.

Bankroll i padefinuar

Kur bashkoheni me çdo formë të lojërave të fatit me para reale, është e dobishme të përcaktoni qartë buxhetin për të parandaluar shpenzimet e paplanifikuara. Nëse qëllimi juaj kryesor është të luani për argëtim, është më mirë të luani në një kazino celulare në internet që ofron një bonus falas pa depozitim. Kjo do t'ju mundësojë të vini bast pa para të vërteta dhe të bëni ende tërheqje. Edhe më mirë, çmimi ofron një mundësi për të provuar lojërat e kazinosë celulare përpara se të depozitoni ndonjë gjë.

Injorimi i flamujve të kuq (ose sinjaleve pozitive)

Edhe lojtarët e suksesshëm të kazinove dhe basteve sportive e dinë se të bësh parashikime nuk është e lehtë. Për të qëndruar përpara çdo gjëje dhe për të marrë vendime të zgjuara, përpiquni të ndiqni tendencat dhe ngjarjet më të fundit të lojërave. Zbuloni flamujt e kuq duke kërkuar lëvizjet e kundërta të vijës, në varësi të përqindjes së basteve. Një shembull i mirë janë tifozët e basteve sportive në celular, të cilët mbajnë gjurmët e koeficienteve të luhatshme të basteve. Në përgjithësi, këto sinjale duhet t'ju ndihmojnë të shmangni zonat e rrezikshme.

Konsumimi i alkoolit

Të luash kazino në pajisjen tënde celulare supozohet të jetë argëtuese dhe një ose dy shishe birrë duhet të përmirësojnë përvojën. Por siç mund ta dini tashmë, konsumimi i tepërt i tij mund të dëmtojë planin tuaj të mirëqenies. Përveç kësaj, disa gota alkool mund të shpërndajnë vëmendjen tuaj, duke çuar në një gabim të kushtueshëm. Prandaj, dijeni se lojërat me para të vërteta kanë nevojë për llogaritje dhe qëndrueshmëri të duhur.

Privimi i gjumit

Kryerja e lojës tuaj të preferuar të kazinosë mund të jetë argëtuese derisa të kuptoni se nuk po flini mjaftueshëm. Duke thënë këtë, duhet të pushoni mjaftueshëm nëse dëshironi performancë maksimale. Krijoni një orar që përfshin pushimet dhe kohën e gjumit. Merrni sasinë e rekomanduar ditore të kohës së gjumit, e cila është diçka midis gjashtë deri në nëntë orë. Nëse është e mundur, bëni një sy gjumë të shkurtër 10 deri në 20 minuta për të rimbushur përqendrimin, disponimin dhe energjinë tuaj.

Ulje e zgjatur

Në përgjithësi, periudhat e gjata ulur ose në këmbë, veçanërisht kur jeni duke fituar, janë të zakonshme. Pavarësisht nga gjendja juaj themelore shëndetësore, qëndrimi i gjatë në këmbë ose ulur mund t'ju ekspozojë ndaj ngurtësimit, mpiksjes së gjakut dhe ënjtjes. Minimizoni këto rreziqe duke vendosur një kujtesë alarmi për t'ju sinjalizuar se kur duhet të bëni një pushim. Dilni jashtë, bëni një shëtitje dhe kthehuni të ringjallur.

konkluzioni

Shpresojmë, këto truke të thjeshta duhet t'ju japin një përvojë pozitive të lojërave duke u bërë të vetëdijshëm për atë që duhet të bëni. Humbja e një loje kazino celulare mund të jetë e dhimbshme, por ju mund të merrni rezultate të mira duke shmangur gabimet e kushtueshme të mësipërme. Paç fat!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme