Këshillat më të nxehta të pokerit për t'ju ndihmuar të fitoni

Poker

2020-11-04

Nëse doni të luani poker në të preferuarën tuaj kazino celulare dhe ju nuk dini se ku të filloni, kjo faqe është e krijuar për ju. Pra, si mund të luani dhe të fitoni në kazinotë e pokerit celular? Edhe fituesit serial të kazinove celularë mund ta kenë të vështirë të fitojnë në aplikacionet e pokerit në internet pa disa këshilla serioze për pokerin. Pra, le të shkurtojmë ndjekjen dhe të diskutojmë disa strategji pokeri për të ndihmuar fillestarët dhe profesionistët të fitojnë para pokeri.

Këshillat më të nxehta të pokerit për t'ju ndihmuar të fitoni

Luajnë lojën falas

Nëse doni ta kuptoni saktë lojën, para së gjithash, duhet ta provoni. Sot, shumica e aplikacioneve celulare të pokerit ofrojnë lojëra falas për lojtarët e rinj që krijojnë një llogari me sukses. Duke thënë këtë, mos e kaloni këtë mundësi unike për të marrë një ndjenjë të gjësë reale pa kryer para të vërteta. Shkoni përpara dhe bëni gabime të shumta ndërsa mësoni rregullat e lojës.

Filloni me aksione të ulëta

Tani që jeni gati të filloni të luani si profesionist, kjo është strategjia e parë e pokerit në internet për të zotëruar. Edhe nëse jeni mësuar me ato lojëra cash me aksione të larta, këshillohet të filloni me aksione më të ulëta në pokerin celular. Ashtu si me lojërat e pokerit falas, aksionet e ulëta ju lejojnë të mësoni nuancat e lojës pa humbur një pasuri. Përparoni gradualisht përmes aksioneve ndërsa njiheni më shumë me lojën.

Luaj në një tryezë të vetme

Një nga përfitimet kryesore të të luajturit poker në internet është se ju mund të luani në shumë tavolina në të njëjtën kohë. Ndërsa mund të jetë joshëse të filloni me shumë tabela, do të jeni në një disavantazh teknik duke mos e kuptuar lojën. Me fjalë të tjera, një tryezë e vetme duhet t'ju ndihmojë të zotëroni se si të fitoni poker celular vazhdimisht duke përdorur një tryezë. Pasi të jeni të sigurt në një tryezë të vetme pokeri, mund të shtoni gradualisht tavolina në varësi të nivelit të rehatisë.

Luaj në mënyrë agresive më pak duar

Zakonisht ka një kufi në numrin e duarve fillestare që duhet të luajë përpara rënies në poker. Pra, nëse luani shumë duar, mund të shteroni grupin tuaj të çipave nëse nuk jeni me fat. Kjo është arsyeja pse ju duhet të zhvilloni një strategji solide preflop pokeri në internet për të përmirësuar ndjeshëm rezultatin tuaj. Kini disiplinë dhe mos luani një dorë që nuk ia vlen të luhet.

Pozicioni është kyç

Koncepti i pozicionimit duhet të jetë gjithmonë në mendjen tuaj kur luani poker live ose poker celular/online. Përfitoni gjithmonë nga butoni i tregtarit në tryezë, pasi kjo do të thotë se do të jeni aktori i fundit gjatë gjithë tenxhere. Vini re se pika në anën e djathtë të butonit është e dyta më e fuqishme në rendin zbritës në drejtim të kundërt të akrepave të orës derisa të arrini blindin e vogël të vogël. Një tjetër gjë, ju gjithmonë do të fitoni më shumë lojëra duke luajtur nga butoni se çdo pozicion tjetër.

Kushtojini vëmendje

Mbi të gjitha, pokeri është një lojë e bazuar në strategji dhe prandaj është jetike t'i kushtoni vëmendje asaj që kundërshtari juaj po bën në tavolinë. E di që kjo mund të mos jetë e lehtë për t'u realizuar kur je ende fillestar. Megjithatë, provoni nivelin tuaj më të mirë për të kundër-kontrolluar dy lojtarët e majtë dhe një në të djathtë pasi ata do të jenë kundërshtarët tuaj kryesorë gjatë lojës. A luan lojtari i duhur shumë duar? A janë lojtarët më pasivë apo agresivë? Ai nuk do të ketë gjithmonë një përbindësh. Prandaj, ngrijeni herë pas here ose thirreni shpesh në pozicion për të parë nëse mund t'i rezistojë presionit.

Në fund të fundit

Megjithëse pokeri celular është kryesisht një lojë fati, përdorimi i aftësive të duhura mund të përcaktojë nëse fitoni apo jo. Mund t'ju duhen vetëm minuta për të zotëruar lojën me këshillat e duhura për pokerin. Thjesht përdorni aftësitë tuaja të psikologjisë, matematikës dhe mashtrimit dhe do të bëheni një fitues serial i pokerit.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme